1 Ayda 20 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Sıvı diyeti olarak adlandırılan 1 ayda 20 kilo verdiren diyet listesi sayesinde bir ay boyunca düzenli sıvı besinler tüketerek aşırı kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Diyet aşırı derecede metabolizma hareketini hızlandırdığı için kalp ve damar hastalıkları riski ve bağırsak hastalıkları riski olanların sıvı diyetine uygun olup olmadıkları uzman diyetisyen hekimde muayene olduktan sonra başlaması önerilmektedir.

Düzenli bu diyet uygulandığında iştahın kapanmaya başladığına şahit olunur. Bununla birlikte vücuttaki aşırı yağ oranının da düşüşe geçtiği ve metabolizma hızlanmasına bağlı olarak tokluk hissinin meydana geldiğini söylemek gerekiyor.

Sıvı besinler doğal detoks etkisi yaratarak vücuda giren besinlerin yağlanmayı ve buna bağlı aşırı kilo alımını engelleyici etkene sahip olduğunu kesinlikle vurgulamak gerekiyor.

Sabah Vakti Diyet Programı

  • 1 bardak limonlu su
  • 1 bardak portakal suyu
  • 1 adet ceviz

ardından ara öğün olarak 1 bardak ılıtılmış süt ve yine 3 bardak limonlu su tüketilmesi sabah vakitlerinde diyet programı olarak önerilir.

Faydaları

Limon C vitamini deposu olduğundan hızlı kilo vermede etkilidir. Bağışıklık sistemini güçlendirerek aşırı yağlanma problemi yaşayan kişilerde düzenli kilo verdirir. İçerisinde folik asit, magnezyum, potasyum ve lif oranı oldukça yüksek olduğundan limon suyu her gün düzenli olarak tüketilmesi durumunda çok etkilidir.

Limon suyunun her sabah düzenli tüketilmesi besinlerdeki zararlı bakterilerin meydana getirdiği kolon etkisini ortadan kaldırır ve ileride kolon kanserine yakalanma riskini de en aza indirir. Ödem söktürücü ve yağ yakıcı etkisiyle limon suyu vazgeçilmez bağışıklık kaynağı sıvısı olarak biliniyor.

Süt A, B, C, D, E ve K vitamini yönünden oldukça zengin. Eklem sisteminin güçlenmesine yardımcı olmasının yanı sıra düzenli uyku sağladığı için aşırı kilo alma nedenleri arasında uyku düzensizliğine bağlı durumları ortadan kaldırıyor.

Yağlanmaların önüne geçerek sindirim sorunlarıyla karşı karşıya kalan kişilerin de hazımsızlık sorunlarında son derece etkilidir. Bu nedenle ılıtılmış sütün her sabah ara öğün olarak tercih edilmesi gerçekten de önemlidir. Limon gibi C vitamini deposu tropikal meyve portakaldan elde edilecek taze portakal suyu yüksek lif oranı sayesinde sindirimi hızlandırarak aşırı kilolardan kurtulmada gerçekten de etkilidir.

Omega-3 yönünden zengin olan ceviz bağırsak florasını güçlendirir ve sindirim rahatsızlıklarının önüne geçer. Bununla birlikte yüksek lif oranıyla da aşırı kilo sorunu olan ve sindirim sorunu yaşayanların, hazımsızlık çekenlerin, sürekli kabızlık şikâyeti olanların mutlaka tüketmesi gereken besin kaynağı olacaktır. Sabah diyet programında sütle beraber tüketimi düzenli olarak bir ay boyunca gerçekleştirilirse 1 ayda 20 kilo verdiren diyet listesi olarak adlandırılan sıvı diyetinin amacına ulaştığı görülecektir.

Sıvı diyeti listesinde bu sabah vaktine özel programı sabah saatlerinde 07.00 – 10.00 vakitleri aralığında uygulamanız önerilir.

Öğle Vakti Diyet Programı

  • 2 kâse çorba
  • Tuzsuz ayran

Ara öğün olarak ise 3 bardak meyve suyu içiniz.

Faydaları

Sıvı diyeti sindirimi hızlandırdığından özellikle kabızlık ve hazımsızlık sorununa bağlı kilo alımına karşı bire bir etkilidir. Sıvı besinlerin beraberinde getirdiği aşırı derecede metabolizmanın hızlanması vücudun çalışma düzenini değiştireceğinden mutlaka uzman diyetisyene danışarak hareket edilmesi gerekiyor.

Mercimek, yayla, bulgur, fasulye ve daha pek çok bitkisel çorba çeşitlerinden birisini dönüşümlü olarak öğle yemeklerinde tüketmeniz kabızlık sorununu ortadan kaldırır. Bunun yanında bağırsak florasını sürekli olarak temizleyeceği için aşırı derecedeki kilo alımı sorunlarına karşı çok etkilidir.

Meyveler sıvı diyeti programının olmazsa olmaz besin kaynaklarıdır. Öğle diyet programında tercih edilecek portakal veya limon suyu içilmesi yüksek lif değeri sayesinde hızlı şekilde kilo vermeye yardımcı olur. Ayrıca bireyin antioksidan etkisi sayesinde cilt ve eklem hastalıkları sorunlarına karşı da son derece etkilidir.

Portakal suyu Hindistan’dan dünyaya yayılan tropikal meyvedir. Taze sıkılmış meyve suyuyla yüksek lif yönünden zengin olması hızlı kilo vermeye ve aşırı yağlardan kurtulmaya yardımcı olur. C vitamini açısından tıpkı limon gibi zengin olması bakımından taze sıkılmış meyve sularının tüketimi gerçekten de önerilir.

Süt ürünleri arasında yer alan tuzsuz saf ayran içilmesi de sıvı diyeti programı arasında geliyor. Sütün sıvılaşmış haldeki ürünü ayran içilerek zamanla kum ve taş oluşması gibi mide rahatsızlıklarının üstesinden geldiği gibi bunun yanı sıra hazmı kolaylaştırıcı etkisiyle de 1 ayda 20 kilo verdiren diyet listesi arasında yerini korumaktadır.

Akşam Vakti Diyet Programı

  • Yarım paket labne peynir
  • Taze sıkılmış meyve suyu

Faydaları

Labne, peynirin süzülmesi sonucunda elde edilen daha az tuzlu kremalı beyaz peynirdir. B vitamini yönünden bağırsakların aktif olarak çalışmasını sağlar ve bağırsakta zararlı bakteri ve hücrelerin birikmesine kesinlikle müsaade etmez.

Labne peynirin bir başka yararı ise kas ve kemik gelişimini hızlandırarak süt ve süt ürünlerinden biri olarak dikkat çekmesidir.

Taze sıkılmış portakal, elma ya da limon suyunun sıvı halde her akşam istediğiniz kadar tüketilmesi 1 ayda 20 kilo verdiren diyet listesi programı denildiği zaman öne çıkıyor. Vücuttaki aşırı derece yağlanmayı ortadan kaldıran yüksek lif değeriyle sindirim ve boşaltım sisteminin daha hızlı olarak çalışmasına katkıda bulunuyor.

Sıvı Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diyete başlamadan önce mutlaka uzman diyetisyene giderek muayene olmanız şart. Çünkü her vücut için sıvı diyeti başarı sağlamıyor. İçeriğinin sadece sıvı besin değerlerinden oluşması vücut metabolizmasını hızlandırdığı için kalp krizi riskini tetikler. Kalp hastalıklarının yanında yüksek tansiyon ve diyabet hastalıkları gibi riske karşı da mutlaka vücudun bu diyete hazır olup olmadığının muayene neticesinde saptanması gerekiyor.

Sıvı diyeti uygulanacak kişilerin hamilelik süreci boyunca yine uzman diyetisyen kontrolünde olması da şarttır. Hamile kişilerin diyete başlarken bol su destekli sıvı diyetine geçiş sağlaması önemlidir. Ayrıca uzman hekimden gerekli bilgiler alınarak sıvı diyetine devam edilip edilmeyeceği kararının alınması gereklidir.

1 ay boyunca düzenli olarak bu diyetin uygulanmasının ardından kendinizdeki inanılmaz değişime tanık olacaksınız. Bir ayda tam yirmi kilo vererek kabızlık sorunlarından kurtulacak ve aşırı kiloları atmış olacaksınız. Vücutta biriken zararlı bakterilerin de dışarı atılmasına katkıda bulunulup her yönden kilolarınızla barışık olacaksınız.

Diyetin her gün düzenli olarak uygulanması aşamasında uzman diyetisyene her ay kilo kontrolü yaptırmanız ve diyete devam edip etmeme konusunda fikir almanız önerilmektedir. 1 ayda 20 kilo vererek ileri yaşlarda aşırı kilonun neden olduğu kalp ve damar hastalıklarına yakalanma olasılığını böylece sıfıra indirmiş olacaksınız. Vücudunuzu daha hızlı çalıştırarak bağırsak ve karaciğer bölgesindeki ödem, zararlı bakteri ve hücrenin vücuttan dışarı atılmasına yardımcı olacaksınız.

Sıvı diyetiyle hamilelikle birlikte gelen aşırı kilo alımı sorununa karşı da gereken tedbirler alınmış olacak. Böylece sıvı diyetinin faydalarından her açıdan en iyi olanaklarda yararlanma fırsatına kavuşmuş olursunuz. Hamilelik evresini kontrollü bir şekilde atlatarak kilo ve boy oranınızı koruyup bu dönemle birlikte kilo alımını desteklemektedir.

Kilo alımını engelleyen diyet programıyla sağlıklı yaşamın vazgeçilmezi ideal kilo değeriyle ileri yaşlarda da hiçbir şekilde aşırı kiloya bağlı hastalıklara yakalanmadan yaşamınızı sürdürebilirsiniz. Bununla birlikte bağırsak florasını temizleyen meyve sıvısı tüketimiyle zamanla zararlı hücrelerin yol açtığı kolon kanseri riskini de ortadan kaldırmış olacaksınız. Aşırı kilonun neden olduğu şeker hastalığı riskinin önlenmesi bağlamında bu diyet programının önemli olduğunu vurgulamamız gerekiyor.


Konu Hakkında Yorum Yapmak İster Misin?