Avokadolu Puding Tarifi

Avokado son yıllarda tüketimi çok artmış, sağlıklı bir meyvedir. Avokadonun olgunlaşma süresi iyi ayarlanmalıdır. Kahvaltıda yumurtayla, öğle yemeklerinde salatayla, akşam tavuğun, balığın yanında güzel olacak şekilde birçok tüketim türü vardır. Hatta artık avokado tatlıların yanında da tüketilmektedir. Tatlı yeme isteğinizi gidermek istiyorsanız, bir yandan da sağlıklı olsun istiyorsanız avokadolu puding tam size göre bir tarif. Peki, hem yapımı kolay hem de sağlıklı olan avokadolu puding nasıl yapılıyor? Avokadolu puding tarifi için malzemeler nelerdir? Avokadolu puding kaç kaloridir? Vb. sorularınızın cevaplarını sayfamızın devamında bulabilirsiniz.

Diyet zamanlarınızın dışında sağlıklı beslendiğiniz ve tatlıdan uzak durduğunuz zamanlarda hem sağlıklı hem de kalorisi az avokadolu pudingi tüketebilirsiniz.

Avokadolu Puding İçin Gerekli Malzemeler

Olgunlaşmış 2 adet avokado
1 yemek kaşığı bal ( süzme bak )
1 paket vanilya
4 yemek kaşığı kakao ( toz şeklinde )
İsteğe göre muz, fındık, ceviz, badem de konulabilir

Avokadolu Puding Nasıl Yapılıyor?

Öncelikle avokadoyu olgunlaştığından emin olunca ortadan ikiye bölüp dış kabuğunu soyun. Soyduğunuz avokadoyu rondodan geçirin ve püre haline getirin. İsterseniz bu evrede muz da katıp muzu da rondodan geçirebilirsiniz. Çırpıcıyla işimiz bittikte sonra yani tüm avokado ezildikten sonra kaba; 1 paket vanilya, 1 yemek kaşığı süzme bal ve 4 yemek kaşığı kakao ekleyip homojen bir karışım olana kadar karıştırın. En sonda ise istediğiniz servis tabaklarına paylaştırıp soğumaya bırakın. İsterseniz servis sırasında ceviz, badem, fındıkla süsleyebilirsiniz. 

Avokadolu Puding Yapımı Kaç Dakika Sürer?

Avokadolu pudingin yapımı çok basittir. Çünkü sadece malzemeleri koyma ve karıştırma süresi vardır. Yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Pişirme süresi yoktur. 15 dakikada yapabileceğiniz bu basit avokadolu pudingi en az 20 dakika buzdolabında tutunuz. 

Avokadolu Puding Kaç Kaloridir?

Avokadolu puding şeker içermeyen bir tatlıdır. Dolayısıyla hem sağlıklıdır hem de tatlı ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Bir porsiyon avokadolu puding 120 kaloridir. Sağlıklı olan bu avokadolu puding tatlısı bol miktarda karbonhidrat ve yağ az miktarda protein içermektedir. Yukarda belirttiğimiz tariflerle yapacağınız avokadolu pudingden 6 kişilik tatlı çıkmaktadır. Sağlığınız açısından gün içerisinde sadece 1 porsiyon avokadolu tatlıdan yemelisiniz. Afiyet Olsun.

Yorum yapın