Az Kalori Almamızı Sağlayacak Besinler

Diyet programlarını uygularken en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de kalori alımıdır. Özellikle kalori alımının çok yüksek olmamasına dikkat edilmelidir. Düşük karbonhidrat içeren besin gruplarını diyet programı içerisinde tutmaya dikkat edin. Bu sayede diyet yaparken de fazla kilo alma gibi olumsuz durumlarla karşı karşıya kalmazsınız. Az Kalori Almamızı Sağlayacak Besinler neler olduğunu merak edebilirsiniz. O zaman sizin için düşük kalori içeren besin  gruplarını sıralamaktayız.

Ara Öğünlerde Elma

Kesinlikle elmanın sizleri acıktırdığına yönelik bir düşünce içerisine girmeyin. Elmanın şüphesiz en güzel yanlarından biri açlığı bastırmaya yardımcı olmasıdır. Aynı zamanda   elmanın içerisinde yer alan şeker oranı sayesinde, karbonhidrat konusundaki eksikliklerinizin en iyi şekilde karşılanmasını sağlamış olursunuz.  Bu sebepten dolayıdırki diyetisyenlerde ara öğünlerde olabildiğince elma tüketilmesi gerektiğini vurgular.  Elma yiyerek sizlerde açlığınızın bastırılmasını sağlarsınız.  Daha uzun süre tok tutuyor olması da  diyet yapan kişinin işini daha da kolay hale dönüştürmeye yardımcı olur. Elmayı tüketirken özellikle dikkat etmesi gereken konulardan biri de öğün öncesinde yemeniz olacaktır. Her öğünden mutlaka 30 dakika önce  yemelisiniz. Böylece yemekleri normalden daha az şekilde yemenizi de sağlamaya yardımcı olacaktır.

Elma Diyeti İle İncelmeye Var Mısınız?

Salatalarınız Avakado İçermeli

Salata seviyor  olabilir ve  diyet listeniz içerisinde de bulunduruyor olabilirsiniz. Salatanızın özellikle avakado içerikli olmasına olabildiğince dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü avakado içerisinde yer alan gerek vitamin  ve mineraller de ihtiyaçlarınızın karşılanmasına yardımcı olacaktır. Avakado içerisinde yer alan A vitamini,  günlük almanız gereken vitamin ve minerallerinde en iyi şekilde karşılanmasına yardımcı olmaya başlayacaktır. Sabahları salatayı hazırlayıp tüketirseniz doğal olarak daha fazla enerjik olmanıza da yardımcı olacaktır. Az kalori almamızı sağlayacak besin içerisinde avakado yer alır.

Avokadolu Puding Tarifi

Bakliyat Tüketimine  Dikkat!

Öğle ve akşam öğünleriniz içinde bakliyat mutlaka olması gerekir. Bakliyatların  içerisinde yer alan B vitamini demir ihtiyaçlarınızın en iyi şekilde karşılanmasına yol açmaya başlayacaktır. Özellikle öğle yemeğiniz için yapabileceğiniz en ideal beslenme şeklinden biri de baklagil salatasını yapmak olacaktır. Baklagil salatasını yaparak günlük B vitamin ihtiyaçlarının karşılanmasını da sağlamaya başlamış olursunuz. Bakliyat salatasının yanında da tüketebileceğiniz besinlere bakıldığı zaman domates, haşlanmış yumurta, ıspanak yer aldığını söyleyebiliriz. Bu sayede salatanızın  daha da iştahlı diyebileceğimiz bir lezzete dönüşmesini de sağlamaya başlamış olursunuz.

Etli Nohut Yemeği Tarifi Nasıl Yapılır? Kaç Kalori?

Çorba  İştahı Kapatmaya Yardımcı

Diyet yaparken en çok dikkat edilen hususlardan biri de çokca iştahlı olan durumumuzu minimum seviyeye indirmektir. Bu sebepten dolayıdır ki  iştahı kapatmaya yardımcı olacak en iyi besinlerden biri olarak karşımıza çorba geliyor. Çorba  tüketime başvurarak iştahınızın bastırılmasını sağlamaya başlarsınız. Midede çorbanın çok fazla yer kaplayan bir özelliği bulunur. İster öğle isterseniz de akşam yemekleriniz için çorbanızı da eklemeye başlayabilirsiniz. Düşük kalori içeren besinler arasında çorbanında yer almış  olduğunu belirtmemiz gerekir.

Diyet Lahana Çorbası Tarifi, Kalori ve Besin Değerleri

Diyet Listesinde Turşu Tercih Etmek

Diyet listesinde turşu tercih etmeye başlayabilirsiniz. Özellikle bu durum turşuyu seven turşu hastaları için kaçınılmaz bir lezzet  olacaktır. Neden diyet listesi içerisinde turşunun yer alması gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Bunun ana  sebeplerinden biri de hem beyin hem de bağırsak arasında güçlendirmenin daha fazla oluşmasına zemin hazırlar. Bu sebepten dolayıdır ki turşu diyet listesi içerisinde mutlaka yer almalıdır.  Turşunun bir diğer özelliğinden biri de sindirime yardımcı olmasıdır.  Bu sayede bağırsak içerisinde bulunan parazitlenme  olursa engellenmesine de yardımcı olmaya başlayacaktır. Az kalori turşu.

az-kalorili-besin

Acı Biber Tercih Edilmeli Mi?

Düşük kalori içeren besinler arasında acı biberinde olduğunu söylememiz de fayda var. Her öğün arasında ise acı biberi, dörtte bir çay kaşığı oranında tüketmeye mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor. İçeriğinde yer alan kapasasin maddesiyle metobolizma  daha da hızlanmaya başlamış olacaktır. İştah kontrolün en iyi şekilde sağlanmasına  yardımcı olur. Daha fazla yağ yakmaya yardımcı oluyor olmasıda acı biberin tercih edilme nedenlerinden biri olarak ön plana çıkar. Acı biberin aynı zamanda kuvvetli bir ağrı kesici olduğunun altını çizmemizde  fayda var.

az-kalorili-besin-ve-bitter-cikolata

Diyet Listesine Bitter Çikolata Ekleme Yapabilir Miyiz ?

Çikolata krizinizin gelmesi oldukça normaldir. Fakat çikolata yemek istediğiniz zaman tercihinizi nerede yapmanız gerektiğini mutlaka iyi bilmelisiniz. Canınız haddinden fazla çikolata çekmeye başladıysa o zaman yapmanız gereken ise tercihinizi bitter çikolatadan yana kullanmaya başlamanız olacaktır. Böylelikle çok fazla kilo alımı yoluna gitmemiş olur ve tatlı krizinizi de önlemiş olursunuz. Bitter çikolata düşük kalori içeren  tatlılar  içerisinde yer alır. Bu sebepten dolayı çok fazla aşırıya kaçmadan da  tüketim yoluna gidebilirsiniz.

Yorum yapın