Basen Eritme Hareketleri, Evde Hızlı ve Etkili Basen Egzersizleri

Basen Eritme Hareketleri: Basenleriniz artık canınızı sıkan bir boyuta ulaştı ve siz bunlardan kurtulmak mı istiyorsunuz? Ancak hangi hareketin hangi bölgeyi çalıştırdığını bilmiyor musunuz? Tüm bu sorulara yanıt bulacağınız bir yazı ile sizler için cevapları derledik. Yazımızın ilerleyen kısımlarında evde basen eritme hareketleri başta olmak üzere yapabileceğiniz egzersizler hakkında detaylı bilgileri açıklayacağız.

Basen Eritme Egzersizleri

Basen Eritme Hareketleri

Etkili Basen Eritme Hareketleri

Günde sadece 20 dakikalık bir uygulama ile can sıkıcı basenlerinizden hızlı bir şekilde kurtulmak ister misiniz? Bu soruya cevabınızın “evet” olduğunu varsayarak konumuza devam ediyorum. Şimdi evinizde ya da spor salonunda kolaylıkla yapabileceğiniz hareketleri detaylı bir şekilde görelim.

Sguat Hareketi Basen Eritme Egzersizi

Sguat Hareketi Basen Egzersizi

  • Squat Hareketi;

Düz bir zemin üzerinde ayaklarınızın omuz hizasına alındığı ellerinizin belinizde veya önde olduğu şekilde pozisyonunuzu alın, akabinde dizlerinizi hafifçe kırarak eğilip doğrulma hareketi yapın. 20X3 set halinde tekrar edin.

  • Side Lying Leg Raise Hareketi;
Side Lying Leg Raise Basen Hareketi

Side Lying Leg Raise Hareketi

Bu hareketi uzanarak yapmanız gerekiyor. Bunun için yine düz bir zemin üzerine uzanarak alt kısımda kalan elinizle başınıza destek verin, üst kısımda kalan bacağınızı yukarı kaldırıp indirme hareketini 10×3 set halinde tekrar edin.

  • Bird Dogs Hareketi;
Bird Dogs Basen Hareketi

Bird Dogs Basen Egzersizi

Bu hareketi gerçekleştirirken de yine düz bir zemine ihtiyacınız olacaktır. Diz ve dirseklerinizin üzerinde duracağınız bir hareket şeklini almanız gerekmektedir. Akabinde her iki bacağınızı da ayrı ayrı geriye doğru gererek yukarı aşağı hareket ettirin. Her bacak için 10×3 set uygulama gerçekleştirin.

Etkili Basen Eritme Egzersizleri

Gün içerisinde kendinize egzersiz için zaman ayırarak bir iyilik yapın. Ortalama günde 15 dakikanızı alacak birbirinden etkili egzersizler ile basenlerinize veda edebilirsiniz. Şimdi gelin bu etkili basen eritme egzersizlerini hep birlikte görelim.

  • Lunge Egzersizi

Bu egzersizi toplamda 10×3 set halinde uygulayın. Bir bacağınızla diz çözme harekini yapın. Elleriniz belinizde aşağı yukarı doğru hareket edin. Egzersizi diğer bacağınız için tekrarlayın.

  • Deatlift Egzersizi

Arka bacak ve kalça kaslarının çalıştırılmasına olanak sağlayan eşsiz bir egzersizden bahsediyoruz. Bacaklar omuz hizasında iki yana açılarak ellerinize maksimum 1,5 kg dumbel alıp, vücudunuza vereceğiniz “S” pozisyonunda parmak uçlarınıza doğru eğilip doğrulma hareketini 10×3 set halinde tekrarlayarak sonlandırın.

  • Side Cross Lunges Egzersizi

Diz çöker pozisyonda dururken aşağıdaki dizinizin yerde olmamasına dikkat edin. 1 kg dumbel elinizde olsun. Ön tarafta olan bacağınıza doğru vücudunuzu hareket ettirin. Bu hareketi de 15×3 set halinde gerçekleştirin.

Evde Basen Eritme Hareketleri

Gerek zaman sıkıntısı gerekse maddi imkânsızlıklar sebebi ile bayanların spor salonlarına gidecek durumları olmadığında dahi yapabilecekleri evde basen eritme hareketleri hakkında bilgi vereceğiz. Bu hareketleri oldukça basit bir şekilde tamamıyla evinizdeki malzemeleri kullanarak günde yaklaşık yarım saatinizi ayırarak gerçekleştirmeniz mümkündür. Peki, evde yapılacak basen eritme egzersizleri nelerdir? Hep birlikte görelim.

  • Bir sandalyenin ayaklarına bağlayacağınız kilotlu çorap ile basenlerinizi çalıştırabileceğinizi biliyor musunuz? Evet, yanlış okumuyorsunuz. İhtiyacınız olan tek şey bir sandalye ve her bayanın evinde bulunan kilotlu çoraptır. Sandalyeye vücudunuz dik olacak şekilde oturun. Sandalyenin bacağına bağladığınız kilotlu çoraba ayağınızı geçirerek olabildiğince bacağınızı açın ve aynı pozisyona geri dönün.Her iki bacağınız için de bu hareketi 10×3 set halinde tekrarlayıp hareketi tamamlayın.
  • Bir diğer basit hareket ise yere yan uzanarak bacaklarınıza bağlayacağınız kilotlu çorap ile bacak germe hareketidir. Bu hareketle hem bacak kaslarınızı hem de kalça kaslarınızı harekete geçirerek basenlerinizi eritebilirsiniz. Bu hareketi de yine 10×3 set halinde tekrarlayın.
  • Sert ve düz bir zemine sırt üstü uzanın. Avuç içleriniz yere yapışık olsun. Kalçalarınızı kaldırabildiğiniz kadar yukarı sıkarak kaldırıp eski pozisyonunuza geri dönün. Bu hareketi 15×3 set halinde tekrarlayın. Bu 3 etkili evde basen eritme egzersizi hızlı ve kısa zamanda sonuçlarını gösterecektir.

Basen Eritme Hareketleri Ebru Şallı

Televizyon programlarında, internet üzerinde dolaşan çeşitli videolarda basen eritme hareketlerini bulabilirsiniz. Ebru Şallı basen eritme hareketleri üzerine gerçekleştirdiği videoları da yine aynı şekilde internet kanallarında bulmanız mümkündür. Oldukça basit bir şekilde uygulayabileceğiniz bir kaç hareket ile kısa bir zaman dilimi içerisinde basenlerinizde gözle görülür bir fark oluşacaktır. Bunun için tek yapmanız gereken istikrarlı davranmaktır. Her gün düzenli olarak yapacağınız hareketler sayesinde ortalama bir ay içerisinde basenlerinizin eridiğine şahit olacağınıza emin olabilirsiniz.

Aşağıdaki videolu basen eritme hareketleri Ebru Şallı programını izlemenizi tavsiye ederim.

Basen eritmede etkili diyetlerin de düzenli bir şekilde uygulanması halinde hayalini kurduğunuz vücut yapısına kavuşmamanız için bir sebep bulunmamaktadır. Siz yeter ki isteyin. Emin olun üstesinden gelinemeyecek hiç bir durum söz konusu olmayacaktır.


Konu Hakkında Yorum Yapmak İster Misin?