1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Tatilinize çok az kaldıysa, nikah, düğün, mezuniyet gibi organizyonlarınız için henüz kilo veremediyseniz 1 haftada 5 kilo verdiren diyet listesini deneyebilirsiniz. Verdiğimiz diyet listesine uyduğunuz ve ek olarak hiçbir şey tüketmediğiniz takdirde kilo verdiğinizi göreceksiniz. 1 haftada 5 kilo verdiren diyet listesi nedir? 1 haftada 5 kilo nasıl verilir? Diye merak ediyorsanız cevabı yazımızın devamında yer almaktadır.

Tatil programları, davet dilen özel bir etkinlik, nişan, nikah, düğün gibi özel durumlarda kilolarımız daha fazla göze batmaktadır. Bu sebepten ötürü zaman daraldıkça daha hızlı kilo verebileceğimiz yöntemler denemeye başlıyoruz. Bu yöntemlerden biride 1 haftada 5 kilo verdiren diyet listesidir.

1 haftada 5 kilo vermek istiyorsanız sizin için hazırladığımız diyet listesine bağlı kalmanız gerekmektedir. Diyet listesinin dışında tüketeceğiniz her besin size kilo olarak döneceğini unutmamalısınız. Ayrıca bu diyet listesine düzenli bir şekilde uyarken bir yandan da günlük en az 2,5 litre su içmeniz gerekmektedir. Bu sayede metabolizmanız daha hızlı çalışacak ve kilo vermeniz hızlanacaktır. Tüm bunlara ek olarak günlük 30 dk. tempolu yürüyüş, yüzme, ip atlama gibi egzersizlerde kilo vermenize yardımcı olacaktır.

1 Haftada 5 Kilo Nasıl Verilir?

1 hafta 5 kilo vermek mümkün de nasıl olacak diye merak ediyorsanız eğer işte cevabı yazımızın devamında yer almaktadır. Sizler için 1 haftada 5 kilo vereceğiniz diyet listesi oluşturduk. Bu listeyi 7 gün boyunca tekrar etmelisiniz. 7 günün sonunda farkı sizlerde göreceksiniz. İşte 1 haftada 7 kilo verdiren diyet listesi aşağıda yer almaktadır.

Kahvaltı
1 adet kibrit kutusu kadar peynir veya 1 adet yumurta
2 dilim tam buğday ekmeği
Bol yeşillik
4 adet zeytin
Şekersiz çay veya kahve

Ara Öğün
1 çay bardağı süt ya da 1 kase yoğurt

Öğle
1 porsiyon ızgara et (Tavuk, balık veya kırmızı et)
1 dilim tam buğday ekmeği
Bol yeşillikli salata
1 bardak ayran (tuzsuz)

Ara Öğün
1 su bardak yoğurt
2 yemek kaşık yulaf
1 adet meyve
Dilerseniz üçünü robottan geçirip meyveli yoğurt kıvamı elde edebilirsiniz.

Akşam
1 kase çorba
1 porsiyon sebze yemeği
1 kase yoğurt
1 adet meyve

Ara öğünlerle desteklediğimiz diyet listesinde hem şekeriniz düşmez hem de kendinizi aç hissetmezsiniz. Bu yüzden ara öğünleri atlamamanız gerekmektedir. Yukarıda da değindiğimiz gibi su içmeyi asla ihmal etmeyin. Hatta diyet listesine ek olarak ödem söktürücü çaylarda içebilirsiniz. Diyet listesini uyguladıktan sonra bizlerle verdiğiniz kiloalrı paylaşmayı unutmayın lütfen.

Yorum yapın