1 Haftada 8 Kilo Verdiren Lahana Suyu Diyeti

Hem yararlı hem de kilo vermenize yardımcı olan mucizeler yarata bir kış sebzesi olan lahana… Lahananın içerisinde özel mineraller ve vitaminler bulunmaktadır. Bu yüzden çok hızlı bir şekilde vücudunuzda yağ yakmanızı sağlamaktadır. Akşam yemeklerinde, salatalarda, turşu olarak kullanılan lahana sebzesi pişirilerek yenilebileceği gibi çiğ olarak da kullanılabilir. Hem vücudunuzdan ödem atmayı, hem metabolizmayı hızlandırmayı hem de yapısındaki liflerden dolayı vücudunuzun sıkı gözükmesini sağlamaktadır. Ayrıca vücudunuzdaki toksinleri de uzaklaştırır. Peki, çok yararlı olan ve 1 haftada 8 kilo verdiren lahana suyu diyeti nasıl hazırlanır? 1 haftada 8 kilo verdiren lahana suyu diyeti yararlı mıdır? 1 haftada 8 kilo verdiren lahana suyu diyeti günün hangi vakti yapılmalıdır? 1 haftada 8 kilo verdiren lahana suyu diyeti aç karna mı yapılmalıdır yoksa tok karna mı yapılmalıdır? 1 haftada 8 kilo verdiren lahana suyu diyetinin sırrı nedir? Vb. sorularınızın cevabını sayfamızın devamında bulabilirsiniz.

1 Haftada 8 Kilo Verdiren Lahana Suyu Diyeti Nasıl Yapılır?

Öncelikle 1 haftada 8 kilo verdiren lahana suyunun malzemelerini sayalım.
Malzemeler;

  • 4 tane iri lahana yaprağı
  • Yarım demet maydanoz
  • 2 yemek kaşığı limon
  • Yarım litre içme suyudur.

Hazırlanışı;
Şimdi gelelim 1 haftada 8 kilo verdiren lahana suyu diyetinin hazırlanışına. İlk olarak lahanaları çok parçalamadan tencereye alalım ve tencerenin içine yarım litre su dökelim. Yarım litre suyu 4,5 dakika boyunca kaynatalım. Daha sonra kaynayan suya maydanozları koyalım ve kaynatmaya devam edelim. Ancak bu kaynatma süresi 5-6 dakikayı geçmemelidir. 5-6 kaynadıktan sonra lahanayı süzelim. Süzülen suyu üçe ayıralım ve içine limon suyu dökelim. Ve artık lahana suyunuz tüketmeniz için hazırdır.

1 Haftada 8 Kilo Verdiren Lahana Suyu Diyetinin Sırrı Nedir?

Şunu kesinlikle bilmelisiniz ki, içeceğiniz lahana suyunun taze olması gerekmektedir. Dolayısıyla lahana suyunu maksimum 2-3 gün bekletebilirsiniz. Bekleteceğiniz lahana suyunu da mutlaka cam kapta saklamalısınız. 1 haftada 8 kilo verdiren lahana suyu diyetini uygularken egzersiz yapmanız sizin yararınıza olacaktır ve bu diyeti uygularken hamur işlerinden, şekerden, yağlı yiyeceklerden, kızartmalardan uzak durmalısınız.

Yorum yapın