1000 Kalorilik Protein Diyet Listesi

1000 kalorilik protein diyet listesi sizin gün içerisinde yediklerinizden 1000 kalori alacak şekilde yapılır. Kısa süre uygulanan 1000 kalorilik protein diyetiyle hızlı şekilde kilo verebilirsiniz. Doktorlar tarafından bu diyet programının 7 gün yapılması gerektiği söylenmektedir. Çünkü uzun süre 1000 kalorilik protein diyetini uygularsanız metabolizmanın yavaşlamaktadır bu yüzden hem yorgunluk yaratacaktır hem de diyeti bıraktığınızda hızlı kilo almanıza sebep olacaktır. Bu yazımızda size 1000 kalorilik protein diyet listesi kaç kilo verdirir? 1000 kalorilik protein diyet listesi örnekleri nasıldır? 1000 kalorilik protein diyet listesi sağlıklı mıdır? 1000 kalorilik protein diyet listesi ne şekilde uygulanmalıdır? Vb. sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

1000 Kalorilik Protein Diyet Listesi Kaç Kilo Verdirir?

1000 kalorilik protein diyeti 7 gün boyunca uygulanmalı sonra 15 gün kadar ara vermelisiniz. Sonra isterseniz tekrar 7 gün diyet yapabilir 15 gün diyete ara verebilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız diyet programıyla haftada vücudunuza göre ortalama 3-5 kilo verebilirsiniz. Aksi durumları engellemek açısından 1000 kalorilik protein diyet listesini uygulamadan önce mutlaka doktorunuza veya diyetisyeninize danışınız.

1000 Kalorilik Protein Diyet Listesi Örneği

1000 kalorilik protein diyet listesi örneği vermeden önce şunu söylemeliyiz ki protein diyetlerinde öğlen ve akşam yemeklerinde protein ağırlıklı beslenmemiz gerekiyor. Ancak akşam yemeğinde veya öğlen yemeğinde protein tükettiyseniz mutlaka diğer öğünde sebze ağırlıklı beslenmeniz gerekmektir.

Kahvaltı
1 dilim çavdar ekmeği veya 10 adet badem
1 adet haşlanmış yumurta
1 dilim beyaz peynir
Domates, salatalık
1 bardak şekersiz çay veya kahve
Ara öğün
1 adet meyve (elma, armut, muz vb.)
Öğlen yemeği
1 porsiyon brokoli çorbası tavuk ızgara veya haşlama (isteğe göre)
1 kâse yoğurt
Ara öğün
1 bardak yağsız süt
5 adet ceviz
Akşam yemeği
1 porsiyon pırasa yemeği
1 porsiyon yeşil salata
1 dilim çavdar ekmeği
2 adet köfte
Ara öğün
2 adet meyve

1000 kalorilik protein diyet listesi uygularken su içmeyi unutmayınız. Suyun kalorisi yoktur ve diyet yaparken su içmek çok önem taşımaktadır. Bu yüzden günde en az 8 bardak su içmelisiniz.

Yorum yapın