1300 Kalorilik Protein Diyet Listesi

En etkili zayıflama yöntemlerinden biri de protein üzerine kalorili diyet uygulamadır. Bu sayede fazla kilolarınızdan daha hızlı kurtulabilirsiniz. Daha önce sizlerle 1300 kalorilik diyet listesini paylaşmıştık. Şimdi ise daha çok kilo vereceğiniz 1300 kalorilik protein diyet listesi ile karşınızdayız. 1300 kalorilik protein diyet listesi nedir? 1300 kalorilik protein diyet listesi ile nasıl kilo verilir? 1300 kalorilik protein diyet listesinde neler tüketmeliyim? Vb. merak ettiğiniz bütün soruların cevapları yazımızın devamında yer almaktadır.

1300 kalorilik protein diyeti ile sağlıklı ve kalıcı olarak kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Yapmanız gereken en önemli şey bol bol protein tüketmektir. 1300 kalorilik bir protein diyetinde ortalama protein değeri 220 dir. Ve bu diyeti uygularken günlük 2,5 litre su tüketmeniz ve bol bol egzersiz yapmanız gerekmektedir. Bu sayede vereceğiniz kiloya oranla 2 kat fazla kilo verebilir ve daha sıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

1300 Kalorilik Protein Diyet Programı

Sizler için 1300 kalorilik protein diyet programı hazırladık. 1300 kalorilik protein diyet programı sayesinde sağlıklı ve kalıcı bir şekilde bir haftada 5-6 kilo verebilirsiniz. Hazırladığımız bu programı bir ay boyunca uygulayabilirsiniz ancak her haftanın sonunda bir günlük tatil yapıp diyet dışında çok da abartmadan beslenebilirsiniz. Sonra yine aynı programa devam edebilirsiniz. Programı uygularken bol bol su içmeyi ve eğersiz yapmayı unutmayınız. 1 günlük hazırladığımız bu programdan örnek olarak kendi bir aylık diyet programınızı oluşturabilirsiniz. İşte bir haftalık 1300 kalorilik protein diyet listesi şöyledir:

Kahvaltı
1 dilim beyaz peynir
1 dilim tam buğday ekmeği
1 adet haşlanmış yumurta
Bol yeşillik
Domates salatalık
Ara Öğün
1 Adet elma
Öğle Yemeği
1 porsiyon ızgara tavuk
Yeşillik salata (az zeytinyağı ile)
Ara Öğün
1 bardak yeşil çay
5 adet diyet bisküvi
Akşam Yemeği
1 kase sebze çorbası
1 kase yoğurt
1 dilim tam buğday ekmeği
Ara Öğün
1 bardak ılık süt
4 adet ceviz içi

Bu diyet programının toplam kalori değeri 1305 kaloridir. Protein değeri ise 222 dir. Diyet programınızda ara öğünlerinize işlenmemiş yani kavrulmamış çiğ kuruyemişler ekleyebilirsiniz. Ödem söktürücü olması için her sabah uyandığınız da 1 bardak limonlu içmelisiniz. Midenizde bir problem varsa bir bardak ılık su içmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Günde 2,5 litre su tüketmeyi ve egzersiz yapmayı da unutmayınız.

Yorum yapın