2000 Kalorilik Protein Diyet Listesi

Günlük kalori ihtiyacınızdan fazla kalori alırsanız işte aldığınız fazla kaloriler vücudunuzda yağ olarak depolanmaktadır. 2000 kalorilik protein diyeti listesi ile aç kalmadan kilo verebilirsiniz. Ayrıca sağlıklı bir şekilde kilo verirken protein ağırlıklı beslendiğiniz için verdiğiniz kilolardan kalıcı kurtulmuş olursunuz. 2000 kalorilik diyet listesini sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise protein ağırlıklı 2000 kalorilik protein diyet listesi ile sizlerleyiz. 2000 kalorilik protein diyet listesi nedir? 2000 kalorilik protein diyet listesinde neler yenir? Vb. merak ettiğiniz tüm soruların cevapları yazımızın devamında yer almaktadır.

2000 kalorilik protein diyet listesinde alacağınız toplam kalori 2000 ve protein değeri 300 dür. Protein ağırlıklı beslenme vücudu daha dinç tutar, kemiklerinizi sağlamlaştırır ve kilolarınızdan sağlıklı bir şekilde kurtulmanızı sağlar. Yazımızın devamında sizler için örnek 2000 kalorilik protein diyet listesi paylaştık.

2000 Kalorilik Protein Diyet Listesi Örnek Program

2000 kalorilik protein diyet listesinde en önemli aşama sabah uyandığınızda ne yediğinizdir. Aç karnına tükettiğiniz en ufak şey gün boyunca midenize dokunabilir, metabolizmanızı yavaşlatabilir. Bu sebeple her sabah uyandığınızda aç karnınıza 1 bardak ılık su ile 4 adet kuru kayısı tüketmelisiniz. Bu sayede gün boyunca metabolizmanız aktif olarak çalışacak ve sindirim sisteminiz daha rahat işlev görecektir.

Sizler için 2000 kalorilik protein diyet listesine örnek bir liste oluşturduk. İşte 2000 kalorilik protein diyet listesine örnek program şu şekildedir;

Kahvaltı
1 adet haşlanmış yumurta
1 dilim beyaz peynir
6 adet zeytin
2 dilim tam buğday ekmeği
Bol yeşillik
Domates, salatalık
Ara Öğün
1 bardak yeşil çay
7 adet kavrulmamış badem
Öğle Yemeği
1 kase sebze çorbası
1 porsiyon ızgara et
Bol yeşillikli salata (az zeytinyağı ile)
1 dilim tam buğday ekmeği
Ara Öğün
1 su bardağı sade kefir
10 adet ceviz içi
Akşam Yemeği
1 porsiyon ızgara tavuk
1 porsiyon sebze yemeği
Bol yeşillikli salata (az zeytinyağlı ile)
1 kase yoğurt
1 dilim tam buğday ekmeği
Ara Öğün
1 su bardağı yağsız süt
1 adet elma

Yukarıdaki diyet listesindeki toplam kalori değeri 2000 kalori ve protein değeri 300 dür. Diyet listesinde yer alan meyveleri istediğiniz meyvelerden tüketebilirsiniz. Kuruyemiş olarak da yine aynı şekilde sevdiğiniz kuruyemişleri tüketebilirsiniz. Ancak kuruyemişlerin kavrulmamış olması gerekir. Bunlara ek olarak günlük 2,5 litre su tüketmelisiniz. Bu sayede vücudunuzdaki ödeminde hızlı şekilde atılmasını sağlamış olursunuz.

Yorum yapın