4 Günde 4 Kilo Verdiren Şok Diyet Listesi

Şok diyet ile kısa sürede hızlıca kilo verebilmeniz mümkün. Yapmanız gereken tek şey diyetin bütün basamaklarına uymak ve belirtilenin dışında herhangi bir şey tüketmemek. 4 günde 4 kilo verdiren şok diyet listesi nedir? 4 günde 4 kilo verdiren şok diyet nasıl yapılır? Ve merak ettiğin tüm soruların cevapları yazımızın devamında yer almaktadır.
Kalp, tansiyon, şeker veya böbrek gibi herhangi bir rahatsızlığınız varsa bu diyeti yapmanız önerilmez. Aksi halde çok daha ciddi sağlık problemiyle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.
4 günde 4 kilo verdiren şok diyet listesini uygularken günlük en az 2,5 litre su içmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra günlük 30 dk. tempolu yürüyüş, ip atlama, yüzme gibi egzersiz yapmanız gerekmektedir. Bu şekilde daha fazla kilo verebilirsiniz. Eğer kendinizi halsiz hissederseniz egzersiz yapmak için kendinizi zorlamayın yoksa bu durum tansiyonunuzun düşmesine ve bayılmanıza sebep olabilir.

4 Günde 4 Kilo Verdiren Şok Diyet Nasıl Yapılır?

Hızlıca kilolarınızdan kurtulmak artık çok kolay. 4 günde 4 kilo verebileceğiniz şok diyet ile karşınızdayız. Dördüncü günün sonunda diyetinize devam etmemenizi öneririz. En azından 3 günlük bir ara verilip sonra tekrar 4 gün diyete devam edebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda kilo vermeniz azalacaktır. Bunun sebebi de baştaki yağ oranı ile aynı yağ oranına sahip olmamanızdır.
İşte 4 günde 4 kilo verdiren şok diyet listesi aşağıdaki gibidir.
Kahvaltı
1 bardak yeşil çay,
2 adet haşlanmış yumurta,
Bol yeşillik
1 adet kibrit kutusu kadar beyaz peynir
Öğle
1 kase sebze çorbası
Bol yeşillikli salata (çok az zeytinyağı ile)
1 kase yağsız yoğurt
Ara Öğün
1 adet portakal ya da elma
Akşam yemeği
1 kase sebze çorbası
Bol yeşillikli salata ya da 1 kase yoğurt

Yukarıdaki diyet listesini 4 gün boyunca aynı şekilde uygulamasınız. Diyeti uygularken alkol tüketiminden kaçınmalısınız. Belirttiğimiz besinlerin dışında başka bir besin tüketmemelisiniz. Ayrıca sabah kahvaltıdan önce bir bardak suya biraz limon sıkıp içmelisiniz. Bu şekilde metabolizmanız daha hızlı çalışacak ve kilo vermeniz kolay olacaktır.
Sizlerde denedikten sonra yorum kısmına ne kadar kilo verdiğinizi eklemeyi unutmayın. Bu şekilde başlamak isteyip de cesareti olmayan insanlar yorumlarınızla cesaret bulabilirler.

Yorum yapın