6 Ayda 20 Kilo Zayıflayan İrem Helvacıoğlu’nun Uyguladığı Pesketaryen Diyeti

Müthiş bir şekilde zayıflamasıyla gözlerden kaçmayan İrem Helvacıoğlu, kilolarından nasıl kurtuldu, hangi diyeti uyguladı merak edilen konulardan biri haline geldi.  Bir ara ekranlarda yayınlanan”Sen Anlat Karadeniz” dizisinde ”Nefes” rolünü canlandıran oyuncunun verdiği kilolar çok fazla konuşulmaya başlandı. Özellikle fazla kilolarından şikayetçi olan ve zayıflamak isteyen pek birçok kişi ünlü oyuncunun hangi yollara başvurduğunu öğrenmek istiyor. Fakat İrem Helvacıoğlu’nun ince kalmasının en önemli yardımcısı Pesketaryen diyeti olduğunu söylememiz gerek. Anlam olarak ifade ettiğimiz zaman ise beslenmesi içerisinde balık haricinde başka hiçbir ete yer vermeyen diyet olarak ifade ediliyor. Bu diyetin en önemli özelliğinden biri de başka etlere kesinlikle yer vermiyor olmasıdır. Eğer ki sizlerde kilo vermek ve form tutmak istiyorsanız ünlü oyuncu da başarılı şekilde bir etki yaratmış olan diyeti sizlerde en güzel şekilde uygulamaya başlayabilirsiniz. Pesketaryen beslenmeyle kilo kontrolü yapmak ve kilolarınızdan kurtulmanızda önem arz etmeye başlayacaktır.

Sizler de Pesketaryen diyeti nedir? Pesketaryen diyeti nasıl yapılır? 6 ayda 20 kilo zayıflayan İrem Helvacıoğlu’nun uyguladığı Pesketaryen diyetini merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Pesketaryen Diyeti Nedir, Ne İşe Yarıyor?

Bu diyeti uygulayacak olan kesinlikle diyet listesi içerisinde kırmızı ve beyaz ete yer vermemesi gerekiyor.  Daha çok sebze ağırlıklı şekilde beslenilmesi gerekiyor. Sebzenin yanı sıra aynı zamanda da balık, yumurta  ve peynir gibi protein odaklı besinlere de yer verilir. İtalya da ağırlıklı olarak kullanılan Pesce sözcüğü de  balık  olarak ifade edilir. Tamamen bitki bazlı bir beslenme programına uyacağınız Pesketaryen diyeti  ile 6 ayda 20 kilo rahat bir şekilde verebilmeniz de mümkün olacak. Çünkü ünlü oyuncu 6 Ay gibi bir süre zarfı içerisinde tam tamına 20 kilo zayıflamıştır.  Sizlerde artık fazla kilolarınızdan bu şekilde sorunsuz olarak kilo vermeye de başlamış olursunuz. Bu sayede daha fit diyebileceğimiz bir görüntüye de sahip olmaya başlarsınız.

İrem Helvacıoğlu’nun Uyguladığı Pesketaryen Diyetinde Neler Var?

Günlük hayatımızda artık hemen herkesin ortak sorunlarından biri de fazla kilolardır. Öyle ki fazla kilolardan kurtulmak adına  uygulanacak olan doğru diyet metotları sayesinde daha fit bir görünüme sahip olmaya başlarsınız. İrem Helvacıoğlu ile daha fazla duyulmaya başlanmış olan bu diyeti sizlerde uygulayarak 6 ay sonunda 20 kilo verme şansına da sahip olmaya başlarsınız. İrem Helvacıoğlu’nun Uyguladığı  Pesketaryen Diyetinde Neler Var var diyeti uygulayacak olan kişilerin en sık merak ettiği konulardan  biri olarak ön plana çıkıyor. Bu diyeti uygulamayı hedefliyorsanız o zaman beyaz ve kırmızı etten mutlaka uzak durmanız gerekecek.  Beyaz et olarak yalnızca diyet  listeniz içerisinde balığın yer alacağını söylemek isteriz. Eğer ki ideal bir Pesketaryen diyet listesi bahsetmemiz gerekirse o zaman içerisinde mutlaka sebze, meyve ve aynı zamanda da tüm  yeşilliklerin yer alması gerekecektir. Tahıl ve  karbonhidrat içeren besin gruplarını ise yüzde 25 oranında diyet listenizde tutmanız gerekecektir.

Pesketaryen diyetinde deniz ürünlerine ait ürünlerde olabilir. Fakat ne kadar oranda  tutulacağı merak edilen konulardan biridir. Deniz ürünlerini de tercih eden diyetçilerin deniz ürünleri %25 oranında tutması gerekecektir. Pesketaryen Diyetinde neler var sorusuna karşılık  olarak şu şekilde bir sıralama yapmamız  doğru olacaktır. Buna göre;

Somon ve yeşil salata ikilisi tüketilebilir
Karides yenebilir
Ton balıklı salata ile avakado tercih edilebilir
Balık güveç yenebilir
Balık taco ya da sardalyalı pizza tercih edilebilir

İrem Helvacıoğlu’nun Uyguladığı Pesketaryen Diyeti Faydaları

Ünlü oyuncunun yüksek kilolar verdirme başarısı ortaya koyan diyeti uyguladıktan sonra halkımız nezdinde de adeta bir moda haline gelmeye başladı. Pesketaryen diyeti faydaları en çok merak edilen bir konu olarak ön plana çıkıyor. Bu diyetin şüphesiz en güzel yanlarından biri sağlığa olumlu katkılar ortaya koymasıdır. Böylelikle zayıflarken herhangi bir olumsuz vakalarla karşı karşıya kalmazsınız. Tam aksine sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olur. Çünkü beslenme diyeti içerisinde sağlığa zarar verecek besin kaynaklarına yer verilmez. Tam aksine ağırlıklı olarak sebze ve yeşillik yemeyi tavsiye eden bir diyet çeşididir. Balık ve sebze ağırlıklı olarak beslenmek her daim faydalıdır. Üstelik yüksek oranda da omega 3 ihtiyaçlarınızın karşılanmasına fayda sağlar. Omega 3 son derece zengin diyebileceğimiz bir beslenme kaynağı olduğundan dolayı  doğal olarak insan vücuduna da olumlu katkılar sağlayacaktır.

Yalnızca diyetle ilgili olarak söylememiz gereken bazı önemli ayrıntılar olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Onlardan biri de diyetin mutlaka düzenli şekilde uygulanması gerekiyor. Düzenli şekilde uygulandığı zaman olumlu etkilerini günden güne görmeye başlayabilirsiniz. Pesketaryen diyeti  eğer ki 6 ay gibi bir süreç içerisinde düzenli olarak uygulanmaya devam edilirse o zaman 20 kilo gibi oldukça yüksek bir rakamda kilo verilmesine yardımcı olacaktır.  Fakat sizler  daha az rakamlarda kilo vermeyi hedefliyorsanız o zaman diyet planınızı daha kısa süreli tutmanız gerekecektir. 20 değil de 10 kilo vermek isteyebilirsiniz. O zaman Nefes dizisiyle tanımış olduğumuz oyuncunun uyguladığı bu diyeti 3 ay gibi bir süreye indirmeniz de yeterli olacaktır.

Yorum yapın