600 Kalorilik Protein Diyet Listesi

600 kalorilik protein diyet listesi nedir? 600 kalorilik protein diyet listesi yaparken nelere dikkat etmeliyiz? 600 kalorilik protein diyeti zararlı mıdır? 600 kalorilik protein diyet listesini ne kadar süre uygulamam gerekir? vb. merak ettiğiniz tüm sorularınızın cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

600 Kalorilik Protein Diyet Listesi Nedir?

Sayfamızda paylaştığımız 500 kalorilik protein diyet listesi gibi 600 kalorilik protein diyet listesi de şok diyet olarak adlandırılır ve bu diyetlerin amacı hızlı kilo vermektir. 500 kalorilik protein diyet listesinde olduğu gibi 600 kalorilik protein diyet listesinde de mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir. 600 kalorilik protein diyeti sizin gün içerisinde toplam 600 kalori almanız gerektiğini göstermektedir.

600 Kalorilik Protein Diyetinin Yararları Ve Zararları Nelerdir?

600 kalorilik protein diyetinin yararlarının başında hızlı kilo vermek gelmektedir. Kilo vermenin dışında göğüs kanserinin önüne geçen bu diyet programı aynı zamanda beyin gelişmesine olanak sağlamaktadır. 600 kalorilik protein diyet listesinin zararlarına baktığımızda hiç şüphesiz metabolizmanın yavaşlamasından bahsedebiliriz. Yavaşlayan metabolizmadan dolayı  diyeti bıraktığınızdan sonra hızlı kilo almaya sebep olur.

600 Kalorilik Protein Diyeti Kaç Kilo Verdirir?

Hesaplamalara göre şok diyet olarak adlandırılan 600 kalorilik protein diyeti 7 günde 2.5 kilo verdirir. Yani 600 kalorilik protein diyeti 1 ayda 10 kilo vermeyi sağlamış olur.

600 Kalorilik Protein Diyet Listesi Örnekleri

Kahvaltı seçenekleri:
1) 2 adet kuru kayısı+ 2 adet badem+ 1 kase yoğurt
2) 1 fincan yeşil çay+ 2 haşlanmış yumurta (yumurtanın haşlanmış olması sizin için daha iyidir çünkü protein miktarı daha fazladır ama dilerseniz az yağ ile omlet yapabilirsiniz.)
3) Buğday veya tahıllarla hazırlanan besinler

Öğlen ve akşam yemeği seçenekleri:
Öncelikle şunu söylemeliyim mutlaka protein içerdiği için balık, yağsız sığır eti, tavuk eti vb. yemeniz gerekmektedir. Ancak öğlen protein aldıysanız akşam yemeğinde sebze türü yemenizi veya akşam et yemeği yediyseniz öğlen sebze yemeği yemenizi öneririz.

1) 1 porsiyon sebze yemeği+ 1 kase yağsız yoğurt
2) Konserve ton balığı (yaklaşık 150gr) + marul salatası
3) Kabak çorbası+ yağsız sığır eti
4) Şekersiz çay veya kahve + meyvelerden oluşan salata

Unutmayın ki suyun kalorisi yoktur bu yüzden gün içerisinde bol bol su içmeyi unutmayınız.

Yorum yapın