7 Zeytin 1 İncir Diyeti (21 Günlük)

Siz de son dönemlerde sıkça yedi zeytin bir incir diyeti adını sıkça duyuyor ve ne olduğunu merak mı ediyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz.

Bu yazıda sizlere bu konuda kafanıza takılan tüm soruların yanıtlarını vereceğiz. Dilerseniz sizi daha fazla meraklandırmadan hemen başlayalım.

7 Zeytin 1 İncir Diyeti Nedir?

Yedi zeytin bir incir diyeti adından da net bir biçimde anlaşılabileceği üzere sadece iki besin maddesi kullanılarak yapılan bir diyet türüdür. Bu diyete zeytin incir kürü adı da verilebilmektedir.

Faydaları Nelerdir?

7 zeytin 1 incir faydaları için söylenebilecek olan temel şeyler şunlardır:

  • Yoğunluklu diyet yapmayı gözü kesmeyenler için idealdir.
  • Bunun yanı sıra sağlıklı bir biçimde kişinin istenen görünüme kavuşmasını sağlar.
  • Bunların yanı sıra güçlü bir antioksidan etkisi vardır.
  • Yaşlanmayı geciktirir.
  • Beyinlerin hücresel sağlığını korur.
  • Kanserli hücre oluşumunu önler.

7 zeytin 1 incir mucizesi de tam olarak burada başlar.

7 Zeytin 1 İncir Diyeti Nasıl Yapılır?

”7 zeytin 1 incir diyeti nasıl yapılır?” sorusunun yanıtı ise şu şekildedir.

Bu diyet günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere uygulanır. Sabah uyanınca aç karnına ve gece uyumadan hemen önce tuzsuz 7 adet zeytin ve 1 adet incir yenir. Bu diyet 21 gün boyunca uygulanır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

”7 zeytin 1 incir nasil tuketilir?” sorusunun yanıtı aynı zamanda kendi içinde dikkat edilmesi gereken hususları da barındırır.

Zira burada dikkat edilmesi gereken en temel olan husus yalnızca iki malzemeden oluşan bir diyet türü olduğu için arada hiç zaman kaybetmeden arka arkaya bu iki besin maddesinin yenilmesi gerektiğidir.

7 Zeytin 1 İncir Diyeti Zayıflatır Mı?

Zayıflama noktasında son derece etkin olan diyet türleri arasında ilk sırada gelir. 21 gün boyunca düzenli 7 zeytin 1 incir diyeti yapanlar tarafından yapılan açıklamalara göre toplamda 10 kiloya kadar kilo verilmesi mümkündür.

Zararları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Bu diyetin herhangi bir yan etkisi olmadığı gibi zararı da mevcut değildir. Sadece istenirse bu diyete başlanmadan önce kan değerleri tedbir amaçlı olarak kontrol ettirilebilir. Tansiyon problemi olanlar ve diyabet hastaları uzmana danışarak bu diyeti uygulamalıdır.

Yorum yapın