900 Kalorilik Protein Diyet Listesi

900 kalorilik protein diyeti sizin gün içerisinde 900 kalori almanız anlamına gelmektedir. Bu değer çok azdır çünkü normalde gün içerisinde almanız gereken kalori en az 1600 kaloridir. Bu yüzden bu diyete başlamadan önce mutlaka doktorunuza veya bir diyetisyene danışınız. Uzman bir hekimle yapılması gerekilen bu diyet obez olarak adlandırılan hastalar, vücut kitle indeksi 30’dan büyük olan kişiler veya yüksek tansiyon, diyabet hastaları tarafından yapılır. Hızlı bir şekilde kilo verdiren 900 kalorilik protein diyeti listesi metabolizmanızı yavaşlattığı için bu diyeti bıraktığınızda çok hızlı bir şekilde kilo alabilirsiniz. Bu 900 kalorilik protein diyetini her şeyiyle kontrol etmeniz gerekmektedir. 900 kalorilik protein diyet listesi nedir? 900 kalorilik protein diyet listesi nasıl yapılır? vb. merak ettiğiniz tüm sorularınızın cevapları yazımızın devamında yer almaktadır.

Adı üstünde protein diyeti olduğu için mutlaka akşam veya öğlen yemeğinde protein içeren gıda tüketmelisiniz. Bu yiyecek balık, tavuk ızgara veya haşlama, yağsız sığır eti olabilir. Ama şunu unutmayın ki öğlen proteini kullanıyorsanız akşam yemeğinde mutlaka sebze yemeği tüketmelisiniz veya öğlen sebze yemeği yiyorsanız akşam et yemeği yemeli bu şekilde denge sağlamalısınız.  900 kalorilik protein diyet listesinde ağırlıklı olarak protein içeriği bulunacaktır. Protein diğer yağ ve karbonhidrata göre daha fazla ve uzun süre enerji verir aynı şekilde daha uzun süre tok hissetmenizi sağlamaktadır.

900 Kalorilik Protein Diyetiyle Kaç Kilo Verilir?

900 kalorilik protein diyetiyle çok hızlı kilo vermeyi sağlamış olursunuz. Vücut yapısına göre sayısal değerler tabi ki de değişecektir fakat ortalama haftada 2 ila 4 kilo arasında verebilirsiniz yani 1 ayda 8 ila 16 kilo vermiş olursunuz.

900 Kalorilik Protein Diyet Listesi Örneği

900 kalori öğünlere bölünecektir. Ana öğünlerde ortalama aynı kaloriyi almalısınız. Şu şekilde kaloriyi ayarlayabilirsiniz: kahvaltıda 300 kalori, öğlen yemeği ve akşam yemeğinde 250 kalori, ara öğünlerde ise 100 kalori alarak toplam 900 kalori almış olursunuz.

Kahvaltı
1 dilim tahıllı ekmek
1 adet haşlanmış yumurta
3 adet zeytin
1 dilim beyaz peynir( az yağlı)
1 fincan şekersiz çay
Ara Öğün
2 adet galeta
Öğlen Yemeği
1 porsiyon nohut yemeği
2 çorba kaşığı pirinç pilavı
1 bardak ayran
Ara Öğün
5 adet badem
2 adet ceviz içi
Akşam Yemeği
1 porsiyon kabak çorbası
Tavukgöğsü tercihen haşlanmış veya ızgara (150 gram)
1 kâse çoban salata
Ara Öğün
1 adet kuru kayısı

Son olarak şunu unutmayın ki suyun kalorisi yoktur ve çok sağlıklıdır. Bu yüzden gün içerisinde su içmeyi unutmayın.

Yorum yapın