Aristo Diyeti Hayat Kurtarır

Aç kalarak, ağır egzersizler yaparak, psikolojik açıdan mutsuz ve stresli hissederek kilo vermeye çalışıyorsanız yanlış yapıyorsunuz. Fazla kilolarınızdan kurtulmak için kendinizi yıpratmak yerine vücudunuzun ihtiyaçlarına cevap vermeniz gerekir. Hayalinizdeki kiloya ulaşmak için sadece tartıdaki sayılara değil sağlıklı bir şekilde kilo vermeye odaklanmalısınız. Kilo vermek konusunda kesin bir karar verdiyseniz bu süreci huzurlu bir şekilde geçirmek için sağlıklı bir diyet programı tercih etmelisiniz. Sağlıklı bir diyet programı aç kalmadan, mutsuz olmadan ve halsizlik hissetmeden kilo vermenizi sağlayan bir diyet listesi sunar. Bu diyet listesini uygularken bu sorunları yaşamazsınız. Şok diyet adıyla anılan kısa süreli diyet programları birkaç kilo kaybetmek ve ödemden kurtulmak için yapılan diyetlerdir. Sağlıklı bir şekilde fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız sağlıklı diyet programlarını uygulamayı tercih etmelisiniz. Bu tür diyet programları size sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırdığı için hayatınız boyunca ideal kilonuzu koruyabilirsiniz. İşte Aristo diyeti tam olarak bunu amaçlar. Hızlı ama kalıcı bir şekilde kilo vermek için Aristo diyeti yapabilirsiniz. Açlık çekmeden, enerjisiz kalmadan ve en önemlisi de kendinizi yasaklarla sarmalanmış hissetmeden kilo verebilmek için Aristo diyeti en uygun seçenektir. Peki Aristo diyeti nedir ve nasıl uygulanır?

Aristo Diyeti Nedir?

Aristo diyeti, hayvansal protein ve glüten içeren gıdaların tüketiminin sınırlandırıldığı bir beslenme modelidir. Bu beslenme modelinde bitkisel ağırlıklı beslenilir.

Aristo diyeti, bitkisel bazlı beslenme sayesinde sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi sağlamaktadır. Aristo diyeti yaparken aç kalmadan kilo vermek mümkündür. Dr. Gönül Ateşsaçan tarafından bulunmuş olan bu beslenme modelinde asıl amaç bedenin bütününde iyileşme ve hafifleme sağlamaktır. Ünlü filozof Aristoteles’in beslenme tarzından esinlenerek oluşturulmuş Aristo diyetinin detaylarını Dr. Gönül Ateşsaçan’ın yazmış olduğu “Aristo Diyeti ile Yeni Yaşam” adlı kitabında bulabilirsiniz.

Aristo diyeti nasıl yapılır?

Aristo diyeti, zihinsel olarak rahatlama sağlayan ve baskı yapmadan diyet yapmayı mümkün hale getiren bir yaşam kılavuzudur. Bu diyeti yaparken kalori hesabı ya da miktar kontrolü yapmaya ihtiyaç duymazsınız. Bazı tek tip beslenmeye dayalı diyetlerde olduğu gibi bir kibrit kutusu peynir ya da üç kaşık yoğurt gibi sınırlayıcı ifadeler Aristo diyetinde yer almaz. Aristo diyetinde tüketilmesi önerilen yiyecekler düşük kalorili, besleyici, sağlıklı ve doyurucudur. Bu yiyecekler sayesinde aç kalmadan, yeterli ve dengeli beslenerek kilo verebilirsiniz.

Aristo diyeti, tamamen kişiye özel şekilde hazırlanan bir diyet programıdır. Kişiye özel olarak hazırlanan diyet listesinde sebze ve meyveler başta olmak üzere baklagiller, tam tahıllar, sağlıklı tohumlar, bitki çayları, kuru yemişler ve kuru meyveler yer almaktadır. İşte bu doyurucu ve besleyici liste sayesinde aç kalmadan kilo vermek mümkün hale gelir. Vegan beslenmeye dayalı Aristo diyetini yaparken kendinizi daha enerjik ve hafif hissedersiniz. Aristo diyeti yapmaya başladığınızda uyku kaliteniz de artar. Kendinizi daha iyi hissettiğiniz için de bu diyeti sürdürmek için daha hevesli bir hale gelirsiniz.

Aristo diyeti, kişinin vücudunun gereksinimlerine ve eksikliklerine göre hazırlandığı için dengeli ve yeterli beslenme sağlar. Bu da aç kalmadan, halsizleşmeden ya da yeme atakları yaşamadan diyet yapmanın yolunu açar. Aristo diyetinin bir yaşam kılavuzu olarak anılmasının temel sebebi ise yalnızca fiziksel olarak değil zihinsel ve ruhsal olarak da hafifleme sağlamasıdır.

Hayvansal ürünleri tüketmeyi azalttığınızda ya da tamamen bıraktığınızda hem fiziksel hem de ruhsal olarak hafifleme yaşamanız mümkündür. İşte Aristo diyetinin bitkisel bazlı beslenmeyi içermesinin sebebi de budur. Bu diyeti sürdürdüğünüzde depresyon, halsizlik, yorgunluk gibi günlük hayatınızı olumsuz etkileyen sorunları yaşamamaya başlarsınız. Aynı şekilde yemeklerden sonra şişkinlik, hazımsızlık ya da ağırlık çökmesi gibi durumlarla karşılaşmazsınız.

Hayvansal ve glutenli gıdaların tüketimini sınırlandırdığınızda öncelikle vücudunuzdan ödem ve toksinlerden kurtulursunuz. Bu da kendinizi daha hafiflemiş hissetmenizi sağlar. Aristo diyetini yaparken egzersiz yapmak, iyi uyumak ve bol su içmek kilo verme hızını arttırır.

Online diyet nedir?

Günümüzde birçok işlem online olarak gerçekleştirilebilmektedir. Akıllı telefonu olan herkes online diyet hizmetinden faydalanabilir. Diyetisyen ile klinikte görüşmek yerine oturduğunuz yerden kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. Sık seyahat ediyorsanız, farklı bir ülkede ya da şehirde yaşıyorsanız, yoğun bir iş hayatınız varsa ya da çocuklarınızla ilgilenmek zorundaysanız telefonunuz aracılığıyla diyet desteği alabilirsiniz. Aristo diyeti yapmak istiyorsanız uzaktan diyet hizmeti sayesinde bunu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Kaynak: Aristodiyeti.com.tr

Yorum yapın