Bacak Nasıl Kalınlaşır?

Siz de buraya ”Benim bacaklarım çok ince nasıl kalınlaştırabilirim?” diye düşündüğünüz için mi geldiniz? O zaman hemen söyleyelim, son derece doğru bir yerdesiniz.

Bu yazıda farklı türlerde bacak kalınlaştırma egzersizleri hakkında bilgiler vereceğiz. Hadi dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve hemen başlayalım.

Siz de en kısa zamanda kusursuz bacaklara sahip olun.

İnce Bacaklar Nasıl Kalınlaşır?

Kimsenin bedeni kusursuz değil. Herkesin kendince kendinde beğenmediği bir yönü bulunuyor. Nitekim kimi insanlar da bacaklarının ince olmasından şikayetçi oldukları için acaba kadın, erkek fark etmeksizin her yaşta her zaman için ”Şu incecik bacaklar nasıl kilo alır?” diye düşünüyor.

Burada yazının aşağıda yer alan kısımlarından da görüleceği gibi bacakların kalınlaşması için atılması gereken iki adım bulunuyor. Bunlardan ilki bacak kalınlaştıran yiyecekler tüketilmesidir.

Bir diğer adım ise bu süreçte düzenli olarak bacak kalınlaştırma hareketleri yapılmasıdır. İkisi birlikte ilerlemelidir.

Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Öncelikli olarak bacak büyütme için uygulanması gereken beslenme türünden bahsetmek gerekir ise şu bilgiler bu noktada verilebilir:

Bacakların kalınlaşması bacak bölgesinde kas yapılması demektir. İşte evde kişiler beslenir iken mutlaka kas yapıcı özelliği ilk sırada olan protein ağırlıklı beslenme yapmak durumundadır.

Bacak kalınlığı artırmak için ayrıca günlük harcanan kaloriden çok daha fazla alınması gerektiği de unutulmamalıdır.

İnce Bacakları Kalınlaştırmak için Yapılması Gereken Egzersizler

Şimdi artık yapılan egzersiz ile kalin bacak nasil olur sorusunun yanıtını verelim.

Squad Egzersizi

Bu hareket özellikle üst bacak kalınlaştırmak için yapılan bir egzersizdir.

  1. Bacaklar omuz genişliğinde açılır.
  2. Baldırlar yere paralel gelecek biçimde çömelme yapılır.
  3. Bu pozisyonda bir süre beklenir, daha sonra kişi kalkar.

Bu hareket yapılırken belin düz olmasına özen gösterilmelidir. Squad hareketini 12 tekrar 3 set biçiminde başlanabilir. Daha sonra da tekrar sayıları arttırılarak veya ele ağırlık alarak ilerletilebilir.

Parmak Ucuna Yükselme

Diğer hareket kadar zor olmayan herkesin rahatça yapabileceği bu hareket özellikle alt bacak kalınlaştırmak isteyen kişiler içindir.

Parmak ucunda yükselerek yapılır. Kişi dengesini sağlamak için önüne bir sandalye koyabilir. Parmak ucuna önce yükselip, sonra inmek gerekir. Bu egzersiz de 12 tekrar 3 set biçiminde yapılabilir.

Bunun akabinde yere sırt üstü yatıp bacakları kendine doğru çekip bırakma egzersizi yapmak hareketin etkisini güçlendirecektir. Bu egzersizde bel aşırı zorlanmamalıdır.

Kısa Mesafeli Koşu

Koşu ayakkabıları giyerek kısa süreli düzenli olarak koşular yapılması da bacakların kalınlaşması için son derece doğru olan yöntemlerden bir tanesidir. Düzenli yapıldığında sonuçları net bir biçimde görülecektir.

Bunların dışında düzenli olarak yüzme, bisiklete binme, gibi sporlar da bacakların kalınlaşmasına yardımcı olacak spor türleridir.

Kişi bunlar içinden kendisine en uygun olanı seçerek bacaklarının kalınlaşması için gerekli olan çalışmaları yapabilir. Tercih tamamen kişiye kalmış durumdadır.

Evet, bazı kişilerin kalın bacaklı olmasının sebebi genetiğinden kaynaklıdır.
Kaslarınızın geri yerine gelmesini istiyorsanız protein ağırlıklı beslenerek spor yapmalısınız.
Protein ağırlıklı beslenmezseniz ve düşük kalorili diyet yaparsanız vücut kaslarınızı yakar. Bu yüzden de kaslarınızın tonusunda azalma meydana gelir.

Yorum yapın