Bamya Suyu ile 9 Kilo

Siz de bamya suyu hakkında bilgi sahibi mi olmak istiyorsunuz? Gelin biz de bu yazımızda bamya suyunun faydalarını, bamya suyunun hazırlanışını, içerisinde kullanılan malzemelerini, bamya suyu ile zayıflayanların yorumlarını paylaşalım. Bamya suyu hakkında merak ettiğiniz her şeyi yazımızın içerisinde bulabilirsiniz.

Sizleri daha fazla bekletmeden dilerseniz hemen başlayalım.

Bamya Suyu Nedir?

Bamya, vitamin ve lif açısından zengin bir sebze çeşididir. Düşük kalorili olduğu için özellikle kilo vermek isteyenler tarafından tercih edilir.

Ayrıca, birçok yemeğin lezzetlendirilmesinde de kullanılır. Doğada birçok sebzenin sağlığa sayısız faydası vardır ve bamya da sağlık açısından oldukça yararlı bir sebzedir. Kaynatıldıktan sonra elde edilen su, bamya suyu olarak bilinir ve vitamin ve mineral açısından oldukça zengindir.

Bamya Suyunun Faydaları Nelerdir?

Bamya suyu, insan sağlığına birçok olumlu etki sağlar. Yüksek su içeriği ile dikkat çeken bir sebze çeşididir. Bazı kişiler bamyanın tadını sevmedikleri için tercih etmeyebilirler. Ancak, bamya ve onun suyu tam bir şifa kaynağıdır. Günümüzde birçok kişi bamya suyunun faydalarını merak etmektedir.

Bamya suyunun neye iyi geldiği ve genel yararları şunlardır:

 • Hazımsızlık, şişkinlik ve ödem gibi sindirim sistemi sorunlarını azaltmada etkilidir.

 • Kolesterol seviyelerini dengeler.

 • İshale iyi gelir.

 • Boğaz şişmesine, boğaz iltihabına ve boğazda oluşan enfeksiyonlara iyi gelir.

 • Kabızlığı önler.

 • Kemik erimesini önler.

 • İçerisinde bulunan antioksidanlar ve C vitamini sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir.

 • Kalp hastalıklarını engeller.

 • Tansiyon değerlerini düzenler.

 • Bamya suyu ile yıkanan saçlara hacimlik ve parlaklık kazandırır.

 • Kan şekerini dengeleyici özelliği bulunduğu için diyabet hastalığına iyi gelir.

 • Kireçlenme, diz ağrısı, menüsküs gibi acı verecek derecede olan ağrıların geçmesinde çok etkilidir.

 • Ciltte oluşan sivilce ve yara gibi problemlerin giderilmesine yardımcı olur.

Bamya Suyu Kilo Verdirir Mi?

Evet, bamya suyuyla kilo vermek mümkündür.

Bamya, yüksek besin değerine sahip bir sebze çeşididir ve A, C, K vitaminleri, magnezyum ve demir açısından zengindir. Ortalama 100 gram bamya yalnızca 30 kalori içerir, bu nedenle zayıflamaya yardımcı olan düşük kalorili bir sebzedir. Bamya suyuyla kilo vermek isteniyorsa, düzenli kullanımı önemlidir.

Bamya suyu lezzetli ve hafif bir içecektir. Ödem atıcı özelliğe sahip olmasıyla birlikte bağırsakların daha sağlıklı çalışmasına yardımcı olur.

Ancak, her şeyde olduğu gibi, bamya suyunu tüketmeden önce doktora danışmak son derece önemlidir.

Bamya Suyu Nasıl Hazırlanır?

Bamya suyunu hazırlamak çok kolaydır.

 1. Öncelikle, bamyanın sap kısımları kesilir.
 2. Sonra, kesilen bamyalar bir kavanoza konulur ve üzerine su ilave edilir.
 3. Kavanozun kapağı sıkıca kapatılarak yaklaşık 8 saat bekletilir.
 4. Süre dolduktan sonra kavanozdan bamyalar alınır ve iyice sıkılarak suyu çıkarılır.

Bamya suyu hazırlamak bu kadar basit bir işlemdir. Bamya suyuyla kısa sürede 9 kilo vermek mümkündür. Ancak, bamya suyunu tüketmeden önce doktor onayı almak tavsiye edilir.

Kullanımı Nasıldır?

Bamya suyu kullanımında bazı önemli noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Öncelikle, bamya suyunun en az 7 gün boyunca düzenli olarak tüketilmesi önerilmektedir. Günde 3 defa, sabah, öğle ve akşam olmak üzere bamya suyu içmek faydalıdır.

Bamya suyunu kullanırken, diğer tüketilen besinlerin kalori miktarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu yüzden, az yağlı yiyecekler tüketmek önerilir. Düzenli bamya suyu tüketimi, bağırsakların düzenli çalışmasına ve vücutta biriken ödemin atılmasına yardımcı olur.

Bamya Suyu ile Zayıflayanların Yorumları Nelerdir?

Bamya suyu ile zayıflayan pek çok kullanıcı bulunmaktadır. Bamya suyu ile kilo veren bazı kullanıcıların yorumları şu şekildedir:

Bamya suyu çok çabuk zayıflatıyor ve sekere iyi geliyor diye okudum. Ardından bu küre başladım ve kendimi çok daha canlı, hafiflemiş hissediyorum.”

”Merhabalar, bamya başlı başına şifa kaynağı zaten. Bamya yemeğini de çok sevdiğim için suyunu da tüketiyorum. Düzenli kullanımda faydasını görüyorum.”

Öncelikli olarak bamyayı çok severim. Zaten düzenli olarak diyet ve spor yapıyorum. Bamya suyu da severek içiyorum. Yediklerime ve içtiklerime dikkat ettiğim için 12 kilo verdim ve bamya suyuna devam ediyorum. “

Bamya Suyunu Kimler Kullanamaz?

Bamya suyunun sağlık açısından çok fazla faydası bulunmaktadır. Çünkü bazı hastalıkları olan kişilerin bamya suyu tüketmesi tehlikeli olabilmektedir.

 • Başta gebe ve emziren anneler olmak üzere;
 • Kronik hastalığı olanlar

 • Gıda alerjisi olanlar

 • Düzenli ilaç kullananların bamya suyu tüketmesi önerilmemektedir.

Bamya suyu tüketmek isteyenlerin ilk olarak doktorlarına danışmaları tavsiye edilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Bamya ve bamyadan elde edilen suyu tam bir şifa kaynağıdır. Ancak her yiyecek ve içecekte olduğu gibi aşırıya kaçınılmamasına özen gösterilmelidir.

Bamya suyu ne işe yarıyor?

Bamya suyunun pek çok faydası mevcuttur. Bağırsakları çalıştırmada, ödem atmada, kilo vermede, kalp sağlığını korumada, sindirim sistemini düzenlemede çok etkilidir.

Zayıflamak için bamya suyu nasıl hazırlanır?

Bamya suyunu hazırlama işlemi çok basittir. 5 veya 6 adet bamyanın sapları kesilir ve bir kavanoza konur. Ardından üzerine bir bardak su eklenir. Sabaha kadar bekletilir ve sonrasında her gün düzenli olarak içilir.

Bamya kürü kaç gün yapılır?

Bamya kürünün en az 1 hafta düzenli olarak tüketilmesi önerilmektedir.

Bamya suyu ne zaman içilmeli?

Bamya suyu sabah, öğle ve akşam olmak üzere içilmelidir.

Bamya gaz yapar mı?

Hayır, bamya gaz yapmaz. Aksine sindirim sistemine ve mide rahatsızlığına iyi gelmektedir.

Yorum yapın