Diyette Lahmacun Yenir Mi?

Lahmacunu çok seviyor ve bir de acaba ”Diyette lahmacun yesem kilo yapar mı?” diye düşünüyor iseniz o zaman doğru yerdesiniz. Size bu yazıda bu konuda kafanıza takılan soruların tüm yanıtlarını vereceğiz.

Dilerseniz hiç zaman kaybetmeden başlayalım.

Diyette Lahmacun Yenir Mi?

Günümüzde insanların en çok merak ettiği soruların başında üstte de ifade edilmeye çalışıldığı gibi ”Diyette lahmacun yenilir mi?” sorusunun yanıtı geliyor.

Bu soruya verilebilecek olan yanıt ise şu şekildedir. Eğer lahmacunun hamuru ince ise, son derece kaliteli un ve yağsız et kullanılmış içine bol bol yeşillik konulmuş ise o zaman bu bir diyet lahmacun olduğu için yenilmesinde herhangi bir sorun yoktur.

Lahmacun Kilo Yapar Mı?

Yine insanların en çok merak ettiği soruların başında ‘‘Lahmacun kilo yapar mı?” sorusunun yanıtı almak geliyor. Bu soruya da verilebilecek olan yanıt nettir.

Eğer kişi durumu abartır, kalın hamurlu çok sayıda lahmacun yer ise kilo alması kaçınılmaz bir hale gelir.

Lahmacun normalde bileşenleri itibarı ile son derece sağlıklı olan bir besin maddesidir. İçinde olan vitaminleri de göz önüne alındığından doğru ve düzgün tüketildiği zaman kilo alma problemi yaşanmaz.

Diyette Lahmacun Nasıl Yenmelidir?

Alanında ülkemizin en önemli isimlerinden olan Prof Dr. Canan Karatay lahmacun yenilmesi konusunda lahmacunun son derece sağlıklı bir besin olduğu ve dolayısıyla diyet döneminde lahmacun tüketilebileceği ama bu noktada elbette bir sınırlama olduğunu ifade ediyor.

Gerek Canan Karatay gerek ise diyetisyenler ince hamur olan yağsız kıyma olan lahmacunun diyet boyunca 15 günde bir adet tüketilebileceğini ifade ediyorlar.

Ayrıca öğle yemeğinde tüketilmesi gerektiğinin de altını bilhassa çiziyorlar. Dolayısı ile diyette olanlar kendi diyetisyenlerine de danışarak onların önerdiği bir biçimde yenildiği zaman herhangi bir sorun sıkıntı teşkil etmez.

Siz de böylece lahmacun seven birisi iseniz rahatlıkla kafanızda en ufak bir soru işareti kalmadan lahmacun yiyebilirsiniz.

Lahmacun Kaç Kalori?

Lahmacun kalorisi hakkında bilgi vermeden önce bazı bilgileri netleştirmek gerekir.

Standart ”1 lahmacun kaç gram?” sorusuna verilebilecek olan yanıt 205 gram olduğudur.

Ev yapımı olan lahmacunların gramajı ise 73 gramdır.

Standart bir adet restoran yapımı olan lahmacunun kalorisi 327 kalori iken ”2 lahmacun kaç kalori?” sorusunun yanıtı ise 653 kalori olduğu biçimdedir.

”3 lahmacun kaç kalori?” sorusunun yanıtı ise tahmin edilebileceği üzere 981 kalori olduğudur.

Ev Yapımı Lahmacun Kaç Kaloridir?

Ev yapımı olan 1 tane lahmacun 135 kaloridir.

Fındık Lahmacun Kaç Kalori?

Üstte verilen tüm bu bilgilerden sonra bir adet fındık lahmacun kaç kalori sorusunun yanıtını vermek gerekir ise verilecek olan yanıt şu şekildedir: 80 kaloridir.

Bu değer 50 gram için olan standart fındık lahmacın kalorisidir.

Yorum yapın