Herbalife Zararları

Teknolojinin ilerlemesinin ve internetin insanların yaşamına girmesinin en büyük avantajlarından bir tanesi bilgiye seri bir biçimde ulaşılmasıdır.

Kimi zaman algı yönetimi olarak da bazı ürünlerin hep olumlu yönünden bahsedilir ama olumsuz yönlerine değinilmez. Ama işin özünde her ürünün ama az ama çok özellikle abartılarak tüketildiği zaman zararları vardır.

Ben de bu yazıda sizlere ”Herbalife zararları nelerdir?” diye merak edenlere her yönü ile zararlarını adım adım açıklayacağım. Yararlarına zaten herkes çok fazla şey söylüyor ve sizler bunların neler olduğunu zaten biliyorsunuz.

Dilerseniz hiç zaman kaybetmeden başlayalım.

Herbalife Nedir?

Öncelikli olarak ”Herbalife nedir” sorusunun yanıtını vermek gerekir ise şu bilgilere yer verilebilir:

Herbalife Şubat 1980 yılında Amerika Birleşik Devletleri California eyaleti ünlü Los Angeles kentinde Mark R. Hughes tarafından kurulan ve New York Borsa’ında işlem gören şirketlerden bir tanesidir. Bugün sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde değil dünyanın tamı tamına 93 ülkesinde ürünleri satılan bir markadır.

Ülkemizde de markanın birçok ürünü satılmaktadır. Bu noktada satış işleminin Avon, Oriflame gibi kişisel olarak satışı vardır.

Markanın ürün gamına bakıldığında herkesin çok iyi bildiği gibi kilo verdiği ifade edilen Herbalife çayları, kilo kontrolü sağlayan ürünler, takviye edici gıdalar, sporcular için özel üretilen ürünler, kişisel bakım ürünleri ve özel kahvaltılık ürünler vardır.

Shake, çay gibi değişik formlarda ürünleri piyasaya sunuyor.

Marka kendi yarattığı çizgide tüm dünyada sağlıklı ve kaliteli yaşam vaad eden bir markadır. Özellikle, özel shake ve çayları ile ünlü olduğunun da altını çizmek gerekir. Lakin gerçekten öyle mi ona dilerseniz daha yakından bakalım.

Herbalife Çayı Zararları

Herbalife ürünleri doğal ürünlerdir.

Herbalife ürünleri Tarım Bakanlığı onaylı olan ürünlerdir ama bunlar yeterli midir dikkat etmek gerekir. Kilo vermek için sadece bu noktada çıkarılan bir çayı içmek uzmana danışmadan içmek doğru mudur, bu soruların yanıtlarını da vermek gerekir.

Kilo vermek için hangi marka hangi ürün olursa tek başına yeterli değildir. Üstelik kişiler eğer kilo vermek istiyor ise o zaman bir uzman kontrolünde bu işleri yapmalıdır.

Gelelim herbalife çayı zararları hususuna. Aşağıdaki durumlardan şikayetçi olmalarına karşın kesin olarak bir şey söylenememektedir.

Öncelikli olarak

  • böbrek taşı oluşumuna neden olduğu,
  • ruhsal ve duygusal sorunlar yarattığı,
  • ellerde titremeye yol açtığı,
  • ağız kuruluğu,
  • kalpte ritm bozukluğu yaptığı,
  • ishale yol açtığı,
  • terleme,
  • bulantı,
  • kusma,
  • yüksek tansiyona yol açtığı öne sürülüyor.

Herbalife Shake Zararları konusunda da benzer durumlardan şikayetler vardır. Yani eğer böylesi bir çay ya da shake kullanılmak isteniyor ise o zaman mutlaka bir doktora danışılmalı ve onun önermesiyle kullanılmalıdır.

Herhangi bir sağlık sorunu olanlar bu tür ürünlere dikkatli yaklaşmalıdır.

Yorum yapın