Hızlı Kilo Verdiren Agave Şurubu Nedir? Agave Şurubunun Vücuda Faydaları Nelerdir?

Meksika’da ve Avrupa ülkelerinde yetiştirilebilen Agave bitkisi doğal tatlandırıcıdır. Eğer ki diyet yaparken şeker kullanmak istemiyorsanız Agave bitkisi işinize çok yarayacaktır. Agave bitkisinden yapılan şurup baldan daha çok tatlı tadı vermesine rağmen şeker içermez dolayısıyla kalorisi çok azdır. Rengi mavi ve yeşil karışımı olan Agave bitkisinin de beyaz şekerden daha yoğun şeker bulunduğu için sadece yemeklerde ve tatlılarda kullanılması önerilir. Peki, hızlı kilo verdiren agave şurubu nedir? Agave şurubunun vücuda faydaları nelerdir? Agave şurubunun vücuda faydaları kadar zararları da var mıdır? Agave şurubunu gün içerisinde ne kadar tüketmeliyim? Agave şurubunun vücuda faydaları için kimler tüketmelidir? Agave şurubun içeriği nedir? Vb. sorularınızın cevaplarını sayfamızın devamında bulabilirsiniz.

Agave Şurubunu Nasıl Tüketmeliyim?

Agave şurubunu yiyeceğiniz yiyeceklere veya tatlılarınızın içine koyabilirsiniz. Ancak miktarına tabi ki de dikkat etmelisiniz. Eğer evde kendinizin yapacağı yiyeceğe koymak istiyorsunuz, her su bardağı için 1/3 Agave şurubu kullanmanız yeterlidir. Ve tarifinizde sıvı miktarını Agave şurubu da sıvı olduğu için azaltmalısınız. Aynı şekilde fırınınızın derecesini de 25 derece azaltmalısınız. Ancak hazır bir yemeğe veya tatlıya Agave şurubundan ilave etmek istiyorsanız da 1 damla damlatmanız yeterli olacaktır.

Agave Şurubunun Vücuda Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Agave şurubu lifli yapı içermektedir. Dolayısıyla Agave şurubunun vücuda faydalarının başında bağırsaklarınızı rahatlatmaya yardımcı olması gelmektedir. Bağırsaklarınızı rahatlatırken kabız olmanızı engeller. İçerisinde bulunan minerallerle ve vitaminlerle kolesterolünüzü düzenler. 1 damla Agave şurubu boşaltım probleminizi düzeltir. Şeker hastalarına, içerisindeki yüksek früktoz bulunması nedeniyle önerilir. Tabii ki de her şeyin fazlası zararlı olduğu gibi Agave şurubunun da fazlası vücudunuza zarar verebilir. Agave şurubu fazla tüketirseniz karaciğerinize zarar verir, karaciğerinizde yağlanmayı arttırır. Karın yağlarınızı arttırabilir, pankreasın görevlerini gerçekleştirmesi aksar. Bu yüzden Agave şurubunu aşırıya kaçmadan, verilen ölçekte kullanılması gerekir.

Agave Şurubunun İçeriği Nedir?

Agave şurubunun içerisinde 0,5 gram yağ, 4 mg sodyum, 4 mg potasyum, 76 gram karbonhidrat, 0,2 gram diyet lifi, 68 gram şeker, 0,1 gram protein, 1 mg kalsiyum, 0,1 mg demir, 1 mg magnezyum ve 0 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yorum yapın