Jillian Diyeti ile Yağlardan Kurtulun

Siz de buraya son dönemlerde adını sıkça duyduğunuz Jillian Diyeti hakkında bilgi almaya ve bu yöntem ile zayıflama amaçlı olarak mı geldiniz?

O zaman doğru yerdesiniz. Size bu yazıda bu diyet hakkında kafanıza takılan tüm soruların yanıtlarını vereceğiz.

Hadi hiç zaman kaybetmeden sözü de daha fazla uzatmadan başlayalım..

Jillian Diyeti Nedir?

Jillian diyetinin tam adı Jillian Michaels 30 day shred biçimindedir. Burada hemen bilmeyenler için ”Jillian Michaels kimdir?” sorusunun yanıtını vermek gerekir ise kendisi dünyaca ünlü bir kişisel antrenördür.

Kendi sporcuları da dahil birçok isim bu diyeti kullanıyor. İşin özünde sadece bir diyet değildir. Tamı tamına 30 günlük diyet ve spor programı denilmesi daha doğrudur. Piyasada bu programın cdleri satıştadır.

Nasıl Uygulanır?

Jillian egzersiz programı kendi içinde adım adım ilerler. Burada aşağıda da detayları görüldüğü gibi 3 seviye vardır. Her bir seviye 10 gün boyunca uygulanır.

Level 1: 1. Seviye olup başlangıç seviyesidir. İlk defa bu egzersiz programını uygulayacak olanlar içindir.

Level 2: 2. Seviye olup orta seviyedir. Bu seviye özellikle haftada belli günlerde dans, spor vb. şeyler yapan kişiler için ideal olan bir seviyedir. O yüzden dans ya da haftada belli günlerde spor yapanlar varsa o zaman 2. Seviyeden de başlayabilir.

Level 3: Seviye 3 artık ileri düzeydir. Aktif olarak spor yaşamı içinde olanlar içindir. Lakin ilk defa başlayacak olanlar üstte de ifade edildiği gibi adım adım ilerlemelidir.

Yapılan her bir antrenmanda öncelikli olarak başlangıçta 2 dakikalık bir ısınma mevcuttur. Akabinde 3 aralıklı olan devreler ve 2 dakikalık bekleme süreleri mevcuttur.

Tüm egzersizlerde 3 dakika süren güç, 2 dakika süren kardiyo ve 1 dakika süren abs yer alır.

Güç ya da diğer bir deyiş ile kuvvette uygulanan egzersizler şunlardır: Double-arm row, şınav, military press chest flyes,

Kardiyo kısmında yapılan egzersizler ise  squat thrusts high knees, jumping jacks, skate jumps

Abs egzersizleri ise crunches, plank twists leg lifts, double crunches biçimindedir. Kişi her gün bu 3 alanda egzersiz türlerinden birisini seçerek uygulama yapar.

Faydaları Nelerdir?

Jillian diyet ve egzersizlerin temel faydaları şunlardır:

 • Basen eritme
 • Bacak inceltme
 • İç bacak inceltme
 • Kalp sağlığına iyi gelmesi
 • Sağlıklı yaşlanma yaş almayı sağlaması
 • Kas kazanımı sağlaması ki bu özellikle ilerleyen yaşlar için son derece önemlidir.
 • Vücudun direncini yükseltmesi
 • Kemik yoğunluğuna iyi gelmesi
 • Kan şekerini kontrol eder
 • LDL denilen kötü kolesterolü düşürür
 • Kan basıncını kontrol eder.

Ne Kadar Kalori Yakar?

Bu program her bir antreman sırasında ortalama olarak 200 ile 300 kalori arasında kalori yakılmasını sağlar ama bu durum elbette kişinin vücut yapısına bağlı olarak da değişir.

Kilo Kaybı Sağlar Mı?

En çok merak edilen sorulardan bir tanesi olan bu programın kilo kaybı sağlayıp sağlamadığıdır ki bu noktada bu programı uygulayanların da ifade ettiği gibi 30 gün boyunca kurallara harfiyen uyularak bu program yapıldığı zaman eşit bir biçimde tüm vücuttan toplamda 9 kiloya kadar kilo verilmesi mümkündür.

Jillian ile zayıflayanlar içinde özellikle dokuz on kilo fazlalığından kurtulmak isteyen kişiler için ideal olan bir program olmakla beraber tek başına yeterli değildir.

Bu program yapılırken beslenmeye de gereken özenin gösterilmesi gerekir. Aksi halde sadece egzersizler yeterli olmayacaktır.

Yorum yapın