Kakaolu Yulaf Kepeği Topları İle Talı Krizlerine Diyet Çözüm

Tatlı  kriziyle bir türlü başa çıkamadığımız doğrudur. Üstelik gün içerisinde tatlı krizimize yenik düştüğümüz içinde ister istemez kilo alma durumlarıyla da karşı karşıya kalma sorunları yaşıyoruz. Kıyafetin içerisine giremiyor ve ayna karşısına geçtiğimiz zaman kendimizi beğenmiyoruz. Çünkü alınan kilolar yalnızca fiziksel değişime sokmuyor. Tüm bunlar yetmezmiş gibi psikolojiyi de ne yazık ki olumsuz şekilde etkilemeye yol açıyor. Canınız çok tatlı çektiği zaman ne yapacağım diye kara kara düşünüyor  olabilirsiniz. Çünkü tatlı tüketimine başvurduğunuz zaman doğal olarak fazla kiloları da almaya başlamış olursunuz. Bu gibi sizi her yönden olumsuz etkileyecek  olan sorunlardan kurtulun.  Hem tatlı kriziyle başa çıkacağınız hem de tatlı ihtiyacınızı ortadan kaldıracağınız etkili çözüm yollarımız olduğunu söyleyebiliriz. Kakaolu yulaf kepeği topları ile tatlı krizlerine diyet çözümü sunulmaktadır. Bu sayede artık  fazla kilo alma endişesinden de kurtulmaya başlamış olacaksınız.

Tatlı krizlerinde harika bir çözüm olacağından dolayı herkes rahatlıkla uygulayabilir. Üstelik yapılışı da bir hayli kolay olduğundan dolayı zorluk yaşamadan evlerinizde sorunsuzca deneyebilirsiniz. Üstelik hem hafif hem de düşük kalorili olduğundan dolayı yesem mi yemesem mi diye düşünmek zorunda kalmazsınız. Üstelik son derece lezzetli bir tarif olduğundan dolayı yerken çok fazla keyif almaya da başlamış olursunuz.

Diyet Kakaolu Yulaf Kepeği Topları Nasıl Yapabiliriz?

Diyet yapanlar için harika bir tariflerden olan kakaolu yulaf kepeği toplarını evinizde artık rahatlıkla denemeniz de zor olmaz.  Yapılışı oldukça basit olduğundan dolayı gönül rahatlığıyla denemeye de başlamış olursunuz. Fakat tarifi uygulayabilmeniz için öncellikle elinizde malzemelerin bulunması gerekir. Diyet kakaolu yulaf kepeği topları için şu malzemeleri mutlaka hazır etmeniz gerekiyor.

Topları süslemek için hindistan cevizi
Tarif İçindekiler ;
2 Türk kahvesi kadar yulaf ezmesi
3/4 adet hurma
1/2 Türk kahvesi fincanı süt eklenmeli, yarım yağlı olmasına dikkat edin
İstediğiniz kadar kakao
1 yemek kaşığı kadar da pekmez

Yukarıda saymış olduğumuz malzemeler aslında her evde rahatlıkla bulunuyor. Bu sebepten dolayıdır ki tatlı krizinizi yenmek için yapacağınız diyet toplarını evde sorunsuz olarak denemeniz mümkün. Böylelikle hem formunuzu bozmamış olurken hem de canınız tatlı çektiği zaman rahatlıkla yiyeceksiniz. Aynı zamanda hazırlayacağınız diyet toplarının düşük kalorili olmasından dolayı da kilo alma gibi bir endişe içerisinde olmayacaksınız.

Diyet Kakaolu Yulaf Kepeği Topları Hazırlanış Aşaması

Diyet kakaolu yulaf kepeği toplarını yapmak için sabırsızlandığınızı duyar gibiyiz. Çünkü ismiyle bile iştahı kabartmayı başarıyor diyebiliriz. İlk olarak geniş bir kaba yulaf ezmesini almayla başlıyoruz. Ardından tarif içerisinde de yer alan sütümüzü yulaf üzerine eklemeye devam ediyoruz. Elimizle hafif şekilde karıştırıyoruz ve yulafları da daha küçük parçalara ayırmaya başlıyoruz. Daha sonrasında  ise bir yemek kaşığı kadar yeterli olacak pekmezi eklemeye başlamış oluyoruz. En son aşama olarak da kendi zevkinize göre kakao eklemeniz yeterli olacaktır. Yulaf hem süt hem de diğer malzemelerle bir birleşme aşamasına gelmeye başlamış olacaktır. Hafif ıslaksı bir hamur kıvamında olacağından dolayı doğal olarak çok kolay bir şekilde top haline getirebilirsiniz. Hemen elinizde  hafifçe sıkarak top haline gelecek şekilde yuvarlamaya başlayın. Eğer ki hamurda biraz kuruluk hissederseniz o zaman en iyi çözümlerden biri de biraz daha hamura süt eklemeniz olacaktır.

Tarifinizin üzerine en çok yakışacak süslemelerden biri hindistan cevizi olacaktır. Tercihe göre antep fıstığı, ceviz, fındık eklenebilir. Fakat bu saymış  olduğumuz kaloriyi biraz  daha arttırmaya sebebiyet vermeye neden olacağından dolayı çok fazla tavsiye edilmez.

Diyet Kakaolu Yulaf Kepeği Toplarının 1 Tanesi Kaç Kalori ?

Kilo almak istemeyen, fit kalmayı hayal eden fakat tatlıdan da vazgeçemeyen bir millet olduğumuz kesin. Hazırlayacağınız bu tarifte  yulaf kepeği toplarının her bir adetinin kaç kaloriye denk geldiğini bilmelisiniz. Çünkü nasıl olsa  az kalorili, çok fazla kilo almam düşüncesiyle tüm tepsi de ki ürünleri yerseniz o zaman kilo almama gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Bu sebepten dolayıdır ki formunuzu korumak adına  daha temkinli şekilde hareket ediyor olmanız sizin yararınıza olacak  bir durum olarak ön plana çıkıyor diyebiliriz. Diyet kakaolu yulaf kepeği toplarının 1 tanesi kaç kalori olduğunu merak etmeniz gayet normal. Bakıldığı zaman 1 adetinde yaklaşık olarak 16 kalori bulunuyor. Bu  kalori oranı, diğer tatlı ürünleriyle kıyaslama yapıldığı zaman oldukça düşük olduğu da gözden kaçmıyor. Bu yüzden dolayıdır ki canınız çok tatlı çektiği zaman hemen evde rahatlıkla hazırlamaya da başlayabilirsiniz. Bu sayede hem fit kalacak hem de istediğiniz zaman dilimi içerisinde de tatlı yeme şansını yakalayacaksınız.

1 adet  topta bulunan 16 kaloriye bakıldığı zaman 1 dilim ekmekle eş değer olduğunu söylememiz gerekiyor. Bu sayede diyet  listenizde yer alan ekmek hakkınızdan 1 dilimini çıkararak sizlerde tatlı ihtiyacınızı bu tür hazırladığınız toplarla karşılamış olursunuz.

Yorum yapın