Kefir Diyeti İle Haftada 5 Kilo Vermek

Kefir

Kefir vücudumuz açısından fazla miktarda besin maddesi içermekle beraber lezzetli ve besleyicidir. Kefir diyeti yağ kaybetmeyi sağlayarak sağlıklı kilo verdirmekte. Aynı zamanda probiyotik bir içecektir. Probiyotikler sağlıklı zayıflarken vücutta şişkinlik yapmayan sindirime yardımcı bakterilerdir.

Kefirin İçeriği

Kefir içerik itibariyle çok fazla kalori içermez. İçerisinde biraz yağ ve protein bulunmakla beraber kalsiyum çokca bulunur. Besin değeri biraz düşüktür.  Süt ve yoğurdun besin değeri kefirden fazladır fakat kefir sindirime yardımcı olarak sağlıklı zayıflamayı sağlar. 

Kefir: İyi Bir Protein Kaynağı

Kefir

Yağ yakmaya çalışırken, protein önemlidir. İnsanlar hep yağlı yiyerek kilo aldıklarını sanmaktadırlar. Aslında bu yanlıştır. İnsanlar ihtiyacı olandan çok fazla karbonhidrat tüketirlerse kilo alırlar. Yani karbonhidratlar vücuttaki yağlanmayı arttırırlar. Bu yağlanma hareketsiz bir yaşam sonucunda fazla kilolara dönüşür.

Kefir içeriğinde kazein denilen bir protein bulunmaktadır. Kazein, süt yoğurt ve peynir gibi ürünlerde bulunur. Bu protein yavaş sindirime yardımcı olur. İnsanların sindirim sistemi yavaş çalışırsa uzun süre tokluk hissederler. Bu tokluk hissi öğünlerde daha az yemeyi sağlamaktadır. Öğünlerde daha az tüketim olunca da sağlıklı olarak kilo verme başlar. Yapılan çalışmalar üç öğün kefir tüketen kişilerin hızlı olarak kilo verdiklerini göstermiştir. Kefir içeriğinde laktoz olmadığından az miktarda karbonhidrat vardır. Bundan dolayı fazla yağ birikimi yapmaz.

Kefir Diyeti ve Diabet

Kefir aynı zamanda diabet hastaları içinde çok iyi bir besindir. Vücutta yağlanma yapmadığı için yağlanmaya bağlı insülin direncini de azaltır. İnsülin direncinin azalması vücutta diabet artmasını engeller. Bu nedenle şeker hastaları için de iyi bir diyet çeşididir kefir diyeti.

Sağlıklı Kilo Verdiren  Kefir Diyeti

Kefir sağlıklı  ve ucuz olduğu için diyet için  caziptir. Yapılan çalışmalarda sağlıklı kilo verdirdiği kanıtlanmıştır. Sizin için hazırladığımız bu yazıda kefir diyeti nasıl yapılır ? aşağıda açıkladık.

Kefir Diyeti 1. Hafta

Önemli Not: Kefir diyeti yaparken, bu yiyeceklerden uzak durmalısınız.

Bezelye, Tatlı Şeker, Unlu Gıdalar, Tarhana, Kavun-Karpuz, Mercimek, Ekmek, Patates, Muz

Sabah kahvaltıdan önce hiçbir şey tüketmeden 2 bardak kefir içiniz. Tüm öğünlerde yasaklı yiyecekler hariç her şey yenebilir.

Kefir Diyeti yaparken Akşam öğünlerinde  tavuk, kırmızı et, salata ve balık yenilebilir. Bu yiyecekleri günlere paylaştırıp her gün farklı bir menü ile devam etmeliyiz.

Meyve suyu ve asitli her türlü içecek yasaktır. Akşam saat 8:30 dan sonra hiçbir şey tüketmeyiniz. Bu diyet yapılırken her gün 30-45 dakika yürümek daha hızlı kilo vermeyi sağlar.

Kefir Diyeti 2. Hafta

Sabah aç karına 2 bardak kefir içiniz. Ayrıca öğle ve akşam yemeklerinde 30 dakika önce 1 er bardak kefir tüketmelisiniz. Sabah kahvaltıda yasaklı yiyecekler hariç her şey yenebilir. Doymadan kalkmaya özen göstermelidir.

Akşam öğünlerinde tavuk, kırmızı et ve salata dönüşümlü olarak tercih edilebilir. Yani bir akşam kırmızı et bir akşam tavuk gibi. Asitli içecekler ve meyve suyunu kesinlikle tüketmeyiniz.

Önemli Uyarı:

Sitedeki tüm diyet listeleri tavsiye niteliğindedir. Asla tedavi amacı gütmemektedir. Yazılar daha önce denenmiş ve yayınlanmış yöntemlerden derlenerek hazırlanmıştır. 

Sitemizde okumuş olduğunuz diyet listelerinden herhangi birini uygulamaya karar verirseniz. Mutlaka uzman bir diyetisyene danışmanızı öneririz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Taş Devri Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Taş Devri Diyeti Taş devri diyeti İlk insanlar döneminde, binlerce yıl önce avcı-toplayıcı atalarımızın beslenme biçimlerinden Read more

Yoğurt Suyunun Faydaları Duyunca, Şaşıracaksınız !!!

Yoğurt Suyu Yoğurt suyunun faydaları oldukça çoktur ve sıklıkla tüketilir. Ancak yoğurt suyu faydaları bilinmediği için Read more

Besin Değeri, Kalori, Boş Kalori Ne Demektir ?

Besin değeri, Kalori sağlığımız ile ilgili önemli kriterlerdir. Kalori bir enerji ölçüm birimdir. Beslenme açısından kalori, insanların yedikleri yiyecek ve içtikleri Read more

Kahve Kafein Tatlısıyla Tuzlusuyla Vazgeçilmez

Kahve Kafeinin Faydaları  Düzenli seviyede tüketilen kahve kafein sinir dokusundaki tahribatı %50 azaltmaktadır. Ayrıca Parkinson hastalığı riskini azaltır.   İçeriğinde bulunan Read more


Konu Hakkında Yorum Yapmak İster Misin?