Nescafe İçmek Zayıflatır mı? (Gerçekler)

Pek çok insan ve özellikle kadınlar, kilo konusunda oldukça dikkatli bir şekilde hareket etmektedir. Kilo almaya başladıkları an bu insanlar, fazla kilolarından kurtulmak adına çeşitli yöntemleri denemektedir.

Kilo vermenin birçok yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler doğru ve düzenli bir şekilde uygulanırsa eğer, istenmeyen kilolardan kısa sürede kurtulmak mümkündür.

İnsanların zayıflayabilmesi adına pek çok yöntem bulunduğunu ifade etmiştik. Bu yöntemlerden ilki düzenli beslenmektir. Şekerli ve yağlı gıdalardan uzak durmak, az az ama sık bir şekilde yemek yemek ve akşam 7’den sonra ağır yiyecekler yememek kilo verme konusunda oldukça etkilidir.

Bu konuda yaş gruplarına özel olarak hazırlanmış diyetler de etkili olacaktır. Diyetlerde kişinin beslenme şekli belli bir program özelinde belirlenmiş olmaktadır. Bu programa günü gününe uyan kişi, istenmeyen kilolarından kurtulacaktır.

Zayıflama konusunda işe yarayan yöntemlerin tek başına uygulanması, çok etkili bir sonuç vermemektedir. Yani düzenli beslenmenin yanı sıra çeşitli egzersiz hareketlerini uygulamak, daha etkili bir sonuca ulaşılmasını sağlayacaktır.

Kilo verme konusunda düzenli bir şekilde hareket etmek ve devamlılık, oldukça önemlidir. Bir gün sağlıklı beslenilip diğer gün fast food yiyeceklerden yemek, kilo vermeye yardımcı olmayacaktır.

Kilo vermenin yöntemlerinden bir tanesi de aslında biraz önce bahsedildiği üzere egzersiz ya da spor yapmaktır. Spor faaliyeti, spor salonlarında yapılabildiği gibi evde de yapılabilmektedir. Hatta parklardaki spor aletleri de bu konuda yardımcı olmaktadır. Nerede yapıldığı elbette oldukça önemlidir fakat bunun yanı sıra düzenli yapılıp yapılmadığı daha çok ön plana çıkan bir husus olmaktadır.

Kilo vermek isteyen bazı insanlar, spor salonlarına giderek bir öğretmen eşliğinde spor aktivitesinde bulunmaktadır. Bu sayede daha disiplinli bir şekilde çalıştığını düşünen bu insanların yaptıkları etkinlik, çok faydalıdır. Bunun yanı sıra bazı insanların da spor salonlarına gidecek zamanı bulunmamaktadır. Bu kişiler de evlerinde çok kolay bir şekilde spor yapabilmektedir. Fakat uygulanan hareketlerde çok dikkatli olunması ve bedenin herhangi bir yerinde bir problem oluşmamasına özen gösterilmesi gerekir.

Spor yapmanın ve düzenli bir şekilde beslenmenin yanı sıra kilo verme konusunda bazı püf noktalar da bulunmaktadır. Örneğin sabahları ılık su içmek, uzun süreli uygulandığında metabolizmasının hızlı çalışmasını sağlamakta ve kilo verme konusunda kişilere destekte bulunmaktadır.

Nescafe ile Kilo Vermek

Kilo vermek isteyen insanların bir kısmı, son zamanlarda nescafenin kilo vermeye yardımcı olup olmadığı konusunda çeşitli bilgilere sahip olmak istemektedir. Aç karnına nescafe içmek kilo verme konusunda destek olmakta mıdır? Yahut nescafe ile zayıflama mümkün müdür? Bu soruların cevaplarını yazımızın ilerleyen kısımlarında verip pek çok kişinin kafasındaki soruların çözümlenmesini sağlayacağız.

Nescafenin Kalori Miktarı

Nescafenin kilo verme konusunda insanlara yardımcı olup olmadığı oldukça fazla tartışılan bir konu olmaktadır. Bu noktada ilk öne nescafenin kalori miktarlarına bakmakta fayda var. 1 fincan nescafe üzerinden bir kalori miktarı yapabilir ve bu durumun olası sonuçlarını düşünebiliriz. Bu noktada ilk önce nescafe 3’ü 1 arada kaç kalori sorusuna cevap verebiliriz.

 • 1 paket nescafe 3’ü 1 arada 80.00 kcal değerinde kaloriye sahiptir.
 • 1 bardak sütlü nescafe kaç kalori sorusunun cevabı ise 60 kalori şeklindedir.
 • 1 paket şekersiz nescafe 50 kaloridir.
 • 1 tatlı kaşığı nescafe gold 3 kaloridir.
 • 1 bardak nescafe 2’si 1 arada 50 kaloridir.

Nescafe İçeriği

Pek çok insan, Nescafe’nin içerisinde nelerin bulunduğunu merak etmektedir. Bu konuda insanları aydınlatmaya çalışalım. Nescafe 3’ü 1 aradanın içerisinde neler bulunduğunu şu şekilde sıralamamız mümkündür:

 • (100 gram) Kalori: 80.00 kcal
 • Su: 0,00 gram
 • Karbonhidrat: 5,00 gram
 • Lif: 0,80 gram
 • Şeker: 10,00 gram
 • Protein: 0,50 gram
 • Yağ: 2,00 gram
 • Doymuş yağ a.: 1,70 gram
 • Sodyum: 130.00 miligram şeklindedir.

Nescafe Zayıflatır mı?

Nescafe ile zayıflamanın mümkün olup olmadığı, zayıflamak isteyen insanların merak ettiği bir konu olmaktadır.

Bu konuyla ilgili bazı araştırmalar yapılmış bulunmaktadır. Bu araştırmalardan bazılarına göre nescafenin içinde yer alan antioksidanlar ve kafein, kilo vermeye olumlu bir şekilde etki etmektedir. Öte yandan Türk kahvesi ve filtre kahve gibi demleme kahvelerin, kilo verme konusunda daha etkili olduğu düşünülmektedir.

Bunların yanı sıra biliyoruz ki nescafenin içerisinde şeker, tatlandırıcı, şurup gibi dış maddeler bulunmakta. Her ne kadar nescafenin içinde yer alan antioksidanlar ve kafein kilo verme konusunda olumlu bir etki yaratsa da yukarıda saydığımız dış maddeler, kişinin kilo almasına neden olmaktadır.

Şekersiz ve yukarıda bahsedilmiş olan dış maddelere sahip olmayan kahveler ise kilo alımına neden olmamaktadır. Şekersiz ve sade nescafe, bu gruba dahil olmaktadır. Kahve çekirdeğinde bulunan yağ oranları ve karbonhidrat çok az olduğundan neredeyse hiç kilo alımına neden olmamaktadır.

Nescafenin zayıflatıp zayıflatmama hususunda biraz önce de söylediğimiz gibi farklı görüşler bulunmaktadır. Buna göre bazı bünyelerde aç karnına nescafe içmek, kişinin iştahının kapanmasını sağlamaktadır.

Fakat bazı kişilerde ise aç karnına içilen nescafe, herhangi bir şekilde iştah kapanmasına neden olmamaktadır. Bazı insanlar sade nescafe diyeti yapmaktadır. Ama bu durum, kişinin bünyesine göre değişmektedir.

Bunların yanı sıra pek çok insan, Nescafe yağ yakar mı sorusunun cevabını da merak etmektedir. Nescafe, içerdiği yüksek kafein sayesinde kişinin metabolizmasının hızlanmasını sağlamaktadır. Bu nedenle kişinin vücudu daha çok enerjiye ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyaç neticesinde vücut ilk önce vücutta yer alan şekerleri parçalamakta ve enerji ihtiyacını bu şekilde gidermektedir. Bu şekerlerin erimesi sonucunda da yağ tabakalarının erimesini sağlamaktadır.

Nescafe Zararlı mı?

Nescafenin zararlı olup olmadığı da oldukça merak edilen bir konudur. Pek çok insan bu sebeple nescafe zararlı mı sorusunu sormaktadır. Aslında aşırı bir şekilde içilmediğinde necafe faydalıdır. Fakat tabi ki de bu durum, nescafenin tam anlamıyla faydalı olduğunu da göstermemektedir. Aşırı nescafenin bazı olumsuz sonuçları bulunmaktadır. O sonuçları şu şekilde sıralamamız mümkündür:

 1. Aşırı nescafe tüketimi, kemiklerin hassaslaşmasına ve daha kırılgan olmasına neden olabilmektedir.
 2. Nescafe, hamilelerde risk oluşturmaktadır.
 3. Uyku sorunlarının görülmesine neden olabilmektedir.
 4. İçinde yer alan kafein nedeni ile bağımlılık yapmaktadır.
 5. Kalp çarpıntısına neden olabilmektedir.

Nescafe ile bir diyet yapılmak isteniyorsa eğer bu diyet doktor ve diyetisyen tavsiyesiyle yapılmalıdır. Bu konuda bir doktora ya da diyetisyene danışmak oldukça önemlidir.

Yorum yapın