Şekersiz Muzlu Pancake Tarifi

Tatlı krizinizi gidermek mi istiyorsunuz ama bir yandan çok şekerli olmasın, hafif bi lezzet olsun istiyorsanız işte bu tarif tam size göre. Şekersiz muzlu pancake yapımı kolay olmakla birlikte sadece 15 dakika sürmektedir. Pişirme süresi ise 20 dakikadır. Yani 35 dakika da şekersiz muzlu pancakeniz hazır olmaktadır. Aynı zamanda şekersiz muzlu pancake diyet yiyeceğidir. İçerisinde yulaf bulunması uzun süre tokluk hissi vermektedir. Şeker bulunmadığı ve hafif yağda kızartıldığı için çok sağlıklıdır. Peki, şekersiz muzlu pancake tarifi nasıldır? Şekersiz muzlu pancake tarifinde malzemeler nelerdir? Şekersiz muzlu pancake kaç kaloridir? Vb. Sorularınızın cevaplarını sayfamızın devamında bulabilirsiniz. 

Şekersiz Muzlu Pancake Malzemeleri

Şekersiz muzlu pancake tarifinde her evde bulunabilecek basit malzemeler yer almaktadır. Bu malzemeler işte şöyledir;

1 adet büyük muz ( olgunlaşmış )
5 yemek kaşığı süt
1 adet yumurta
2 yemek kaşığı zeytinyağ veya sıvı yağ
1 çay bardağı yulaf ezmesi
Yarım çay kaşığı karbonat
1 çay kaşığı vanilya 

Şekersiz Muzlu Pancake Tarifi Nasıldır?

Öncelikle geniş bir kaba 1 çay bardağı yulaf ezmesini koyalım ve rondodan toz haline gelene kadar geçirelim. Başka derin bir kaba 1 adet yumurtayı kıralım ve yumurta köpürene hızlı bir şekilde çırpalım. Daha sonra 1 adet muzu soyup çatalla küçücük olacak şekilde ezelim. Daha sonra yulaf ezmesini, yumurtayı, muzu birleştirelim karıştıralım. Malzemeler birbirinin içine girecek kadar karıştırdıktan sonra 5 yemek kaşığı sütü ve 2 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyelim. Tekrar karıştıralım. Son olarak yarım çay kaşığı karbonatı, 1 çay kaşığı vanilyayı ekleyelim ve isteğe göre birkaç damla limon sıkalım. Homojen bir karışım olana kadar bir tel yardımıyla çırpalım. Yaptığımız harcın üstünü hava almayacak şekilde kapatalım. Yaklaşık 15 dakika buzdolabında bekletelim. ( Hazırladığınız malzeme ne kadar buzdolabında beklerse tadı o kadar güzel olur bu yüzden bu süreyi arttırabilirsiniz.) 15 dakika dolduktan sonra bir tavayı 5 damla yağla yağlayın ve kepçe yardımıyla aldığınız pancakenizi tavaya  bırakın. İyicene kızardıktan sonra servis edebilirsiniz. Sunuma yardımcı olacak meyveler kullanabilirsiniz. Afiyet olsun.

Şekersiz Muzlu Pancake Kaç Kaloridir?

Yukarıda belirttiğim malzemelerle yapacağınız şekersiz muzlu pancake tarifinde 15 adet pancake çıkmaktadır. 1 adet şekersiz muzlu pancake 20 kaloridir. 

Yorum yapın