Serratus Extension Hareketi Nasıl Yapılır?

Serratus Extension Hareketi de diğer sırt çalıştırma hareketleri gibi iyi verim sağlanabilen bir fitness hareket türüdür. Şimdi sizlere bu hareketin detaylarından bahsedeceğiz.

Serratus Extension Hareketi Hangi Kasları Çalıştırır?

Serratus Extension Hareketi sizlerin sırt kaslarını çalıştırmaktadır. Bununla beraber omuz, kol ve göğüs kasları için faydası bulunmaktadır.

Serratus Extension Hareketi Sırt
Serratus Extension Hareketi

Serratus Extension Hareketi Nasıl Yapılır?

Serratus Extension Hareketi uygulanması için tutacakları avuç içinize alın ve ağırlığı da belirledikten sonra alete sırtınızı dönüp, en ileri doğru tutacaklardan iterek gücün yavaştan bindirilmesini sağlayın.

Bindirilme işleminden sonra ise yapmanız gereken şey elinizle hafif hareketler ile yukarı ve aşağı kombinini yapmaktır. Bu hareketi uygularken tekrar tekrar elinizi yukarı ve aşağı, tekrar yukarı ve aşağı yapmalısınız. Böylelikle sırt kasları sizlerin devamlı çalışmasını sağlar ve sonrasında ise gelişimini elde edersiniz.

Toplamda ise 10 kez ve 3 set olarak uygulayın. Hareket bu şekilde tamamlanması ile beraber mutlaka su tüketimi ve ara vermeyi de unutmayın. Ayrıca her hareket uygulanırken nefes alın ve verin. Nefes alış verişin doğru olması sizlerin kaslarının daha çok genleşmesine katkı da bulunmaktadır. Bu nedenle oldukça faydalı bir hareket türüdür.

Serratus Extension Hareketi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tutacağın tek olması ve iki elle kavranması çok önemlidir. Ayrıca Serratus Extension Hareketi uygulanırken bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise bir anda bırakmak veya ani hareket yapmak hem sarsılmanıza, hem de vücudun direnç kaybederek kol kaslarına zarar vermesine sebep olabileceğinden ötürü aşırı dikkat gerektiren bir durumdur.

Bunlara dikkat ederek hareketi yapmanız koşulunda ise büyük faydalarını elde eder ve işlemleri doğru şekilde tamamlayabilirsiniz.

Konu Hakkında Soru ve Görüşlerinizi Yorum Bölümünden Yazarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz…

Yorum yapın