Tok Tutan Diyet Listesi

Tok tutan diyet listesiyle hem gün içerisinde az kalori almış olursunuz hem de gün içerisinde tokluk hissini yaşarsınız. Aslında tok tutan diyet listesi çok yararlıdır ancak doğru bir diyet listesi oluşturulduğunda. Peki çok sorulan tok tutan diyet listesi nedir? Tok tutan diyet listesi yararlı mıdır? Tok tutan diyet listesini kaç gün uygulamalıyım? Tok tutan diyet listesini kimler uygulayabilir? Tok tutan diyet listesinin zararları nelerdir? Tok tutan diyet listesi örneği nelerdir? Vb. sorularınızın cevaplarını sayfamızın devamında bulabilirsiniz. 

Tok Tutan Diyet Listesi Nedir?

Öncelikle şunu söylemeliyim ki gün içerisinde bir insana ortalama 1600- 2000 kalori yetmektedir. Tabiki de bu kalori miktarı yaptığınız mesleğe, yaşınıza, cinsiyetinize, spor yapma durumunuza göre değişiklik gösterir. Sizin fazladan alacağınız günlük 100 kalori ile 12 ayın sonunda 5 kilo almış olursunuz. Bu yüzden yediklerimize ve içtiklerimize dikkat etmeliyiz. Tok tutan diyet listesiyle gün içerisinde almamız gereken kaloriyi almış oluruz, besinlerden aldığımız enerji gün içerisinde bize yeter ve biz daha fazla besine ihtiyaç duymayız. Bu sayede kilo alma problemi yaşamayız ve fazla kilolarınız varsa tok tutan diyet sayesinde fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Tok Tutan Diyet Listesi Örneği 

Kahvaltı:
1 bardak şekersiz çay veya 1 bardak şekersiz kahve
Yağsız beyaz peynir
5 adet zeytin
Domates ve salatalık
1 buçuk dilim kepek ekmek
1 adet haşlanmış yumurta 
Ara öğün:
1 adet meyve
5 adet badem
5 adet diyet bisküvi 
Öğlen yemeği:
100 gram haşlanmış veya ızgara (tercihe göre) tavuk
1 porsiyon marul salatası
3 yemek kaşığı yoğurt
Ara öğün:
2 adet grisini
1 bardak yarım yağlı süt
Akşam yemeği:
1 kase sebze çorbası
1 porsiyon makarna
Domates salatası
2 kaşık yoğurt
Ara öğün:
2 adet meyve 

Tok tutan diyet listesini uygularken mutlaka su içmeyi unutmayın. Çünkü suyun kalorisi yoktur ve su içmek çok sağlıklıdır bu yüzden gün içerisinde mutlaka en az 2 litre su içiniz. Bu sayede ödemlerinizden de hızlıca kurtulabilirsiniz. Tok tutan diyet listesini uygulamadan önce mutlaka doktorunuza veya diyetisyeninize danışınız. Çünkü herkesin kilosu ve alması gereken kalori miktarı aynı değildir. 

Yorum yapın