Üç Malzemeli Şekersiz Diyet Kurabiye Tarifi

Diyet yaparken çoğu ürünü tüketemeyiz. Bunların başında şeker, un, tuz gibi malzemeler gelmektedir. Ancak gün içerisinde canımız tatlı, hamur işi gibi yiyecekler çeker. İşte hem diyetteyseniz hem de tatlı ihtiyacınızı gidermek istiyorsanız üç malzemeli şekersiz diyet kurabiye tam size göre. Üstelik malzemeleri de kalorisi gibi az. Peki, çok merak edilen ve severek tüketilen üç malzemeli şekersiz diyet kurabiye tarifi nasıldır? Üç malzemeli şekersiz diyet kurabiye malzemeleri nelerdir? Vb. tüm sorularınızın cevaplarını sayfamızın devamında bulabilirsiniz. 

Üç malzemeli şekersiz diyet kurabiye tarifi sayesinde diyet yaparken ara öğünlerinizde hatta canınız tatlı istediğinde rahatlıkla tüketip tatlı ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Oldukça basit ve 10 dk da hazırlayabileceğiniz üç malzemeli şekersiz diyet kurabiye için tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Üç Malzemeli Şekersiz Diyet Kurabiye Malzemeleri

1,5 yemek kaşığı kakao (isteğe bağlıdır eğer sade kurabiye yapmak isterseniz kakao kullanmayabilirsiniz)
1,5 – 2 yemek kaşığı bal
150 gram fındık unu
1 adet olgunlaşmış muz (muzlarınız küçük ise 2 adet kullanabilirsiniz)

Üç Malzemeli Şekersiz Diyet Kurabiye Tarifi Nasıldır?

Üç malzemeli şekersiz diyet kurabiyenin malzemeleri kadar yapımı da basittir. Yaklaşık 15 – 20 dakika hazırlama süresi ve 8 dakika da pişirme süresi olmakla beraber 25 – 30 dakika da üç malzemeli şekersiz diyet kurabiyeniz hazır olmaktadır. Öncelikle tarifimizi yapmaya başlarken 1 adet büyük muzu soyup eziyoruz. Daha sonra ezilmiş muzun üzerine 150 gram fındık ununu eleyerek ilave ediyoruz. Bir yandan da bir karıştırıcı veya kaşık yardımıyla karıştırıyoruz. Karıştırdıktan sonra 1,5 – 2 yemek kaşığı balı ve isteğinize göre kakaoyu da ilave ettikten sonra hamuru yoğuruyoruz. Hazırlanan hamuru küçük küçük yuvarlaklar halinde yağladığınız tepsiye diziyoruz. Önceden ısıtılmış fırınımızda 8 – 9 dakika pişiriyoruz. Servis ederken isterseniz kurabiyenin yanlarına fındık, badem veya ceviz koyabilirsiniz. Afiyet olsun. 

Üç Malzemeli Şekersiz Diyet Kurabiyesi Kaç Kaloridir?

Üç malzemeli şekersiz diyet kurabiye tarifine baktığımızda son derece sağlıklı ve kilo yapmayan yiyecekler bulunmaktadır. Ara öğün olarak bile tüketebileceğiniz üç malzemeli şekersiz diyet kurabiyesinin bir tepsisi 432 kcaldir. Bir tepside en az 12 kurabiye bulunmaktadır. Biz ara öğün olarak tüketeceğiniz vakitler de maksimum 4- 5 tane yemeniz gerektiğini söylemekteyiz. 

Yorum yapın