1 Ayda 30-40 Kilo Verdiren Şok Diyet Listesi

1 ayda 30-40 kilo verdiren şok diyet listesi paylaşacağız. 1 ayda 20 kilo üzerinde zayıflamak isteyenler, konuyu ve önerileri baştan sona dikkatlice okumalı.
Diyete başlayan herkes bunu çok kısa bir süre içerisinde başarıya ulaştırmak ve fazla kilolarından kurtulmak ister. Bu uğurda denenmemiş ve sağlıksız pek çok diyet yapanlar, fazla kilolarını çok kısa bir süre içerisinde iki katına çıkarırken, sağlıklı ve dengeli diyet programları uygulayanlar kalıcı şekilde kilo verebiliyorlar.

1 Ayda 30 Kilo Vermek Mümkün Mü?

Özellikle 1 ay gibi kısa bir sürede verilen kilolar, 20 kilonun üzerine çıktığında, diyet programının sağlıksız olduğu düşünülür. Oysa dengeli şekilde programlanmış ve sporla desteklenen beslenme planları ile 1 ayda 30 kilo verdiren diyet listeleri oluşturmak ve zayıflamak mümkün olabilmektedir.
30 Kilo Vermek Mümkün Mü

1 Ayda 30-40 Kilo Verdiren Diyet Listesi

1 haftalık ve 1 ay süre ile uygulanacak bu diyet listesi ile alakalı önemli bilgileri, diyet programı sonunda okumayı unutmayınız.

1 Ayda 30 Kilo Verdiren Diyet Listesi
1 Ayda 30 Kilo Verdiren Diyet Listesi

1.GÜN

Kahvaltı
Sınırsız şekersiz çay
3 Adet zeytin
2 parmak kalınlığında 1 dilim beyaz peynir
1 dilim kepek ekmeği
Öğle Yemeği
1 porsiyon mevsim sebzeleriyle yapılmış az yağlı sebze yemeği
1 kâse yağsız yoğurt
Akşam Yemeği
Haşlanmış kabak yemeği
Yoğurtlu ve bol yeşillikli salata (Yoğurdu 2 yemek kaşığı olarak yiyebilirsiniz veya tercih etmeseniz de olur)

2.GÜN

Kahvaltı
1 fincan şekersiz çay
1 adet haşlanmış yumurta
1 adet domates
Öğle Yemeği
Mevsim yeşillikleriyle hazırlanmış bol salata
1 porsiyon ton balığı
Akşam Yemeği
2 adet dilediğiniz mevsim meyvesi
Sınırsız sebze çorbası (Yağlı olacaksa 1 kâse)

1 Ayda 40 Kilo Verdiren Diyet

3.GÜN

Kahvaltı
1 çay kaşığı reçel
1 kibrit kutusu kadar beyaz peynir
1 ince dilim kepek ekmeği
Öğle Yemeği
1 fincan bitki çayı
2 adet galeta
1 adet doğranmış domates söğüş
Akşam Yemeği
1 avuç içi kadar yağsız tavuk eti
1 çorba kasesi yoğurt
1 adet mevsim meyvesi

4.GÜN

Kahvaltı: İlk 3 gün uyguladığımız kahvaltılardan bir tanesini seçebilirsiniz
Öğle Yemeği: Dilediğiniz meyveleri tüketebileceğiniz bir öğün olacak ancak muz yiyecekseniz 1 muzdan fazlasını tüketmeyin
Akşam Yemeği
1 porsiyon ıspanak yemeği
2 çorba kâsesi yağsız yoğurt

5.GÜN

Kahvaltı
Sınırsız şekersiz çay ve kahve
1 adet haşlanmış yumurta
1 adet domates ve salatalık
Öğle Yemeği
1 fincan yeşil çay
Bir avuç içi karar kuru kayısı ve kuru üzüm
Akşam Yemeği
1 porsiyon haşlama tavuk
1 bardak ayran

Beslenme Programı

6.GÜN

Kahvaltı: Diğer günleri baz alarak dilediğiniz kahvaltıyı seçebilirsiniz
Öğle Yemeği
1 kâse sebze çorbası
Bol yeşillikli 1 porsiyon salata
Akşam Yemeği
1 adet ızgara büyük balık
Bol yeşillikli salata
Yemekten 10 dakika sonra 1 fincan yeşil çay

7.GÜN

Kahvaltı
1 adet domates
1 çay kaşığı bal
1 ince dilim kepek ekmeği
Öğle Yemeği
1 porsiyon istediğiniz sebze yemeği
1 kâse az yağlı yoğurt
Akşam Yemeği
1 kâse sebze çorbası
Bol salata
1 İnce dilim kepek ekmeği
NOT: 1 ay boyunca 4 hafta üst üste aynı diyeti uygulayarak ortalama 30 kilo verebilmek mümkün. Ancak tam başarı elde etmek için günde en az 2 litre su ve 1 saatlik yürüyüşlerle 1 ayda 30 – 40 kilo verebilirsiniz.30 Kilo Verme Sağlıklı Mı

1 Ayda 30 Kilo Vermek Sağlıklı Mı?

Bu tür şok diyetler, çok fazla kilolu olan bireyler için uzmanlar tarafından geliştirilip, takip edilmesi gereken programlardır. Burada verilen diyet programı, uzman bir hekime danışılmadan uygulanmamalıdır.
1 ayda 30-40 kilo verdiren diyet listesi, özellikle gençlerin uygulayabileceği bir program olarak dikkat çekiyor. Vücut performansının ön plana çıktığı bu diyet listesini, sağlık sorunları yaşayan kişiler kesinlikle uygulamamalı.
Sağlıklı ve kalıcı kilo vermenize yardımcı olacak diyet listeleri şu şekilde belirlenmelidir. Vücut kitle indeksi hesaplama programı ile vki değerlerinizi ve ideal kilonuzu hesaplamalısınız.
Daha sonra günlük kalori ihtiyacı hesaplama programı ile mevcut kilonuzu korumak için vücudun ihtiyacı olan kalori miktarını bulmalısınız. Çıkan bu değerden 500-1500 kalori arasında kısıtlama yaparak, size uygun bir beslenme planını hayata geçirmelisiniz.
Bu konuda sitemizde yer alan kalorilik diyet listelerine bakıp, uygulama yapmanız çok daha sağlıklı olacaktır.

30 Kilo Nasıl Verilir? Nasıl Verilmelidir?

30 kilo vermek gerçekten zordur. Herkes 1 ayda 30 kilo veremez. Çünkü her birey diğerinden farklıdır ve vücut yapısı, sağlık durumu, insülin direnci, bazal metabolizma hızı, cinsiyeti, yaşı, kilosu, genetik yapısı gibi birçok faktör kilo vermede etkilidir.
Peki 30 kilo nasıl verilir? 30 kilo vermek için aceleci olunmamalı ve istikrarlı bir şekilde sağlığa zarar vermeyecek bir program belirlenip uzun vade de verilmelidir. Hızlı verilen her kilo, çok daha fazla ve ışık hızında geri alınmaktadır.1 ayda 30 Kilo Nasıl Verilir Burada amaç sürdürülebilir bir beslenme alışkanlığının kazanılmasıdır. 30 kilo nasıl verilir, örnek olarak açıklamak gerekirse;
1 ayda 4-5 kilo vermek sağlık açısından bir risk teşkil etmez. Dolaysıyla ayda 4-5 kilo vermek, hedeflediğiniz 30 kilonun 4 ila 6 ayda gerçekleşmesi demektir. Bu süreç içinde kişi, belli bir beslenme modelini ister istemez benimsemiş olacaktır. Dolaysıyla bu beslenme alışkanlığı sayesinde verilen kilolar kalıcı olur. 20-25-30-40-50 kilo vermek, aslında çok kolaydır.

UNUTMAYIN: Sabırlı ve istikrarlı bir şekilde uygulanan tüm beslenme programları zaferle sonuçlanmıştır.

Diyette Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yukarıda da açıkça ifade edildiği gibi, sağlık kontrollerinden geçmemiş ve doktor onayı almamış kişiler bu tür diyetleri kesinlikle uygulamamalıdır. Hekim onayından sonra uygulayanların dikkat etmesi gerekenler;
Diyet sürecinde halsizlik, yorgunluk, baş ağrısı, yetersizlik, sinirlilik gibi bir durumla karşılaşıldığında diyete derhal ara veriniz ve hekiminize bilgi veriniz.
Diyeti yapanlar, program dahilinde zorlandıklarında öğünlerine mutlaka takviye yaparak ilerlesinler. Yapılan takviyeler mümkün olduğunca protein ağırlıklı olsun. Çünkü protein yağ yakımını etkileyen en önemli besin kaynağıdır. Kurubaklagiller, et, süt ve yumurta da yeterli oranda protein vardır.
Günlük su tüketimi mevcut kilonuzun 30 ile çarpımıdır. 100 kilo olan bir kişi günde 3 litre su tüketimi yapmalıdır.
Bir ayda 30-40 kilo verdiren şok diyet listesi hakkında soru ve görüşlerinizi Yorumlar bölümünden yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz…

Amerikan Diyet Akademisi’nin önerisine göre kilonuzun %5’i kadarını vermeniz sağlıklı olandır. 80 kilo bir birey 1 ayda 4 kilo verebilirken, 60 kilo bir birey ayda 3 kilo vermelidir.
Egzersiz ve beslenme ile gider.Eğer alt karnınızdan kurtulmak istiyorsanız sadece beslenme veya sadece egzersiz yeterli değildir, ikisini birlikte götürmelisiniz.
Evet, yapılan araştırmalara göre 6 saatten az veya 9 saatten çok uyumak kilo aldırır.
Yapılan araştırmalara göre aç kalarak yapılan diyetler metabolizmanızı yavaşlatır o yüzden bu yöntemi tercih etmemelisiniz.
Hayır, bu türden yapılan diyetler vücudunuzun kastan kaybetmesine sebep olur.

“1 Ayda 30-40 Kilo Verdiren Şok Diyet Listesi” üzerine 57 yorum

  • Sevgili Fatma,
   Yürüyüş yapmak için zamanım yok demek, aslında zayıflamaya inancınızın olmaması demektir. Şuana kadar çay, çorba, ya da bir kapsül ilaç alıp zayıflayan kimse yok. Unutulmaması gerekiyor ki, bugüne kadar bilimsel olarak zayıflamaya etkisi olan tek çay yeşil çaydır. Yeşil çayın da metabolizma hızına yaptığı katkı yalnızca %1 dir. Bu nedenle hayatınızda en kolay yapabileceğiniz ve zayıflamanıza gerçek anlamda yardımcı olacak en önemli faktörlerin başında yürüyüş gelir ki, yürüyüş için zamanım yok demek yalnızca yapmak istememeniz için kendinizi kandırdığınız bir bahane gibi geliyor bana. Tekrar belirtmekte fayda var zayıflama çayı ile istediğiniz kiloyu verme şansınız ne yazık ki yok.

   Cevapla
   • bencede haklisin zayiflamak isteyenler yeterli derecede caba gostermeli bence oturdugun yerde hic bir caba gostermeden zayiflamak mumkun degil

    Cevapla
 1. Merhabalar editör bey,
  Ben 1 sene öncesine kadar 68kg dim boyum 183 bu sene depresyona falan girdim çok fazla yemek yedim 91 kg ya ulaştım.

  Şu an için kendimce eski uyguladıgım diyeti deniyorum 1000 kalorilik bazen 700 de kalabiliyor şöyle ki :
  sabah 6 siyah 6 yeşil zeytin 2 dilim veya 3 dilim büyüklüğüne göre çavdar ve domates salcası az sürmek için.
  öğlen sadece 1 adet meyve muz veya yeşil elma
  akşam 2 dilim çavdar ile sebze yemeği eğer ki var ise et yemeği ekmek yemiyorum
  1 hafta oldu diyete başlıyalı tartıya 1 ay boyunca çıkmama sözü verdim moralimi bozmaması için sizce bu durumda kaç kg verebilirim 14 şubat gibi tartıya çıkıcam ?

  Cevapla
  • Sevgili Ayten, bir aylık süreci tamamladığınızı görüyorum. Acaba diyeti uygulayabildiniz mi? Sonuçları hakkında ziyaretcilerimizi bilgilendirebilirmisiniz. Yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

   Cevapla
   • Kendim yorum acamadigim icin burdan yaziyorum. Ben bir haftada 4 kg verdim. Devamini Da getirecegim. Cok motiveyim. Benim bir kac sorum var: sebze yemegine sunlar yasak mi: et vey patates,bir kasik un veya krema?cünkü tariflerde genelde yaziyor

    Cevapla
 2. Merhaba lar 106 Kilo 25 yaşında bir kızım bu diyeti uygulasam 1 ay gibi sürede 30 kiloya yakın verebilir miyim spor ve yürüyüş yapmaya başladım yağdan mi gider acaba kilolarim

  Cevapla
  • Sevgili Büşra,
   1 ayda 30 kilo vermek her bünye için mümkün olmamakla birlikte, kiloların tamamı yağ kütlesinden verilemez. Sizin metabolizma hızınız, hastalık geçminiz, aktiviteniz, genetik faktörler v.b zayıflamayı etkileyen önemli etkenlerdir.

   Unutulmamalıdır ki, herkes birbirinden farklıdır. Bazı kişiler ayda 10 kilo, bazıları 20 kilo verebiliyor. Diyet listesini en az bir hafta uygulayıp, ortalama kaç kilo zayıfladığınızı gözlemleyip, aylık verebileceğiniz kilo miktarının ortalamasını hesaplayabilirsiniz.

   Cevapla
  • Sevgili Okan,
   Bu tür şok diyetler karbonhidrat yönünden oldukça fakirdir. Fakat ekmek yemeden uygulamakta zorluk çekiyorsanız, sabah ve öğlen öğünlerine 1 parça ekmek ekleyebilirsiniz. Akşam yemeklerinde tüketmemenizi öneririm.

   Cevapla
 3. Merhabalar spor salonuna yazildim haftada 3 gün sabah 9ile 12 arasi spor salonundaydım bir haftada 4 kilo verdim ben bu diyeti. Yapsam bal ve ekmek yemesem yeşil çay yükleyebilir miyiz aralarda kahve içerim sabahlari olurmu Bu şekilde kaç kilo verebilirim 86 kiloyum şuan

  Cevapla
  • Sevgili Sevim,
   Yeşilçay ve kahve alımında tabiki bulunabilirsin. Önemli olan ölçülü ve şekersiz kullanman. Kilo verme konusa gelince bu durum kişiden kişiye değişmekle birlikte metabolizma hızı, günlük hareketlilik düzeyiniz, yaşınız gibi bir çok faktöre bağlıdır. Diyete sadık kalan kişilerde ayda rahat 10 kilo civarında verilebildiğini bir önceki sitemizde gelen 500 üzerindeki yorumda görmüştük. Aceleci olmayın ve diyete sadık kalmaya çalışın.

   Cevapla
 4. Merhaba 16 yaşındayım boyum 175 ve kilom 90. Yediklerime dikkat ederek ve biraz hareketle hızlı kilo verebiliyorum. Sizce bu diyetle verebilir miyim ?

  Cevapla
  • Sevgili Ceyda,
   Bu diyet ile ilgili önceki sitemizde yüzlerce yorum yapıldı ve hemen herkes önemli ölçüde kilo verdi. Deneyimlemenizi öneririm.

   Cevapla
 5. Bu diyet icin cok yorum vardi 20 gunde 18 kilo verenlrr vardi okudukca motive oluyodum neden silindiki🤔🤔

  Cevapla
  • Sevgili Hande,
   Eski sitemizi bu adrese geçirdiğimiz için malesef 300’ün üzerindeki yorumlar silinmiş oldu. Sonuç itibariyle 1 ayda 20 kilo verenler olmuştu. Tabiki herkesin kilo oranı, yaşam tarzı ve diyete sadık kalma gibi durmlar, verilen kilolarda çok etkili. Yorumun için teşekkür ederiz.

   Cevapla
 6. 2 sene önce yaptığım ve e hafta içinde kaçamaklar ile de olsa 8 kilo verdiğim diyet . Tekrar başlamayı düşünüyorum azimle

  Cevapla
  • Sevgili Nazife,
   Evet çok olumlu yorumlar ve paylaşımlar olmuştu. Tekrar denemeniz durumunda lütfen sonuçları bizlerle paylaşınız. Sağlıklı ve güzel günler dileriz.

   Cevapla
 7. Bugün başladım ama kafamda bi soru var yürüyüş yerine spor hareketleri yaksak olur mu onlıne uygulamalar üzerinden

  Cevapla
 8. Bende şimdi gördüm listeyi 15 kilo fazlalığım var yarından itibaren (02.01.2020) başlayacağım her hafta sonuçları yazarım. İnşaAllah hepsi gider

  Cevapla
 9. merhaba ben yarın başlayacağım ama laktoz intoleransım var laktoz içeren ürünleri çıkarsam olur mu

  Cevapla
 10. Karantina sürecinde yaklaşık 20 kilo alıp 100 kilo oldum. Ve dün 30-40 kilo diyetine başladım. İlk gün için gayet mutluyum. Gelişmeleri yazarım 👍

  Cevapla
 11. merhaba ben 170 cm boyundayım ve 100 kg olarak bu diyete 2 gün önce başladım birebir ne yazıyorsa yaptım bugün 3.günüm ve sabah tartıldığımda 96,30 gösterdi eğer dayanabilirsem 1 ayı doldurabilirsem sizinle kilomu paylaşacağım herkese sağlıklı günler

  Cevapla
 12. Diyete yarın başlıyorum çok motive edici yorumlar gördüm şu an 1.63 boyunda 88 kiloyum 1 ay sonra gelişmeleri size söyleyeceğim 🌸

  Cevapla
 13. Merhabalar, Ocak 1’de kilom 140’dı, spor ve diyete başladım, diyet ve sporun ilk 12. günümde 10 kilo verdim ve 6 ayda toplam 20 kilo vermiş oldum. tekrar bayram seyran araya girdi iş yoğunluğu falan derken tekrar 127 kiloya çıktım. Çaresiz kaldım ve tekrar çare olarak bu diyete başlama kararı aldım. Bu diyetle birlikte sabah 7’de 1.5 saat yüzme ve akşamında ise 1.5 saat salonda spora başladım, bu verilen şok diyetle birlikte kaç kilo vereceğim acaba. sonucu paylaşacağım. Dualarınızı eksik etmeyin, teşekkürler…

  Cevapla
 14. Merhaba 6 yıl once bu dıyetı uyguladım ve 15 günde 21 kilo verdim. Yani ozman 23 yaşın vermiş olduğu metebolizma hızınıda göz önünde bulundurmak lazım. Benim için sağlıklı bi diyetti çünkü normal yaşantımda meyve sebze ve proteini bu denli tüketen biri değilim. Herkes bünyesini göz önünde bulundurarak yapmalı çünkü şok diyetlerin hepsi aslında tehlikelidir. Herkesin kas durumu farklı bende kas eksilmesi asla olmadı ama çok dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum. İradesi olan herkesin yavaş sağlıklı şekilde kilo vermesi gerekiyor ama malesef benimde sabrım yoktu. 6 gün önce yeniden başladım sanırım sonucundan dolayı başka diyetlere bakamıyorum😊 ben yememe konusunda dirayetli biriyim ondan kolay adapte oluyorum. Tarcınlı sütlü kahvede bnce özellikle tatlıda daha sonra iştahta etkili oluyor diye düşünüyorum. Umarım herkes sağlığı için istediği kiloya hızlıca ulaşabilir. Kolay gelsin hepimize🥰

  Cevapla
 15. yarın sabah başlayacağım normalde 3 ayda 40 kilo verme gibi bir hedefim var fakat bunu uygulayarak hedefime daha hızlı ulaşacağımı düşünüyorum. her hafta yorumu güncelleyeceğim. umarım 30 kilo hedefine 1 ay gibi bir zamanda ulaşırım

  Cevapla
 16. daha önce de denemiştim bu diyeti ama tamamlayamamıştım yaptığım süre boyunca çok güzel kilo kaybetmiştim şimdi 2 ay yapmayı düşünüyorum aylık 10 kilo versem bile kafi 🙂 umarım sonuçlarımı paylaşacak kadar başarılı olurum bana şas dileyin 🙂

  Cevapla

Yorum yapın