2 Günde 3 Kilo Verdiren Diyet, Kısa Zamanda Zayıflamam Lazım Diyenlere

Bazen ani gelişen durumlar için insanlar 2 günde 3 kilo zayıflamam lazım, 2 günde 3 kilo nasıl verilir diye çeşitli forumlarda konu açıp, 2 günde 3 kilo vermek için arayışlar içerisinde oluyor. Bu tür durumlara özel olarak bu beslenme programını hazırladık. Bilinmesi gerekir ki, 2 günde 3 kilo verdiren diyet, zorlu ve herkesin uygulayamayacağı bir beslenme şeklidir.

2 Günde 3 Kilo, zayıflama, kilo verme, diyet listesi
2 Günde 3 Kilo Verdiren Diyet

Herkes kısa sürede hızlı kilo vermeyi ister. Kilo verme sürecini uzun vadeye yaymak kişileri psikolojik olarak yıpratır ayrıca kısa zamanda elde edilen başarı kişinin motivasyonunu arttırır.

Ancak kısa sürede hızlı bir şekilde kilo vermek oldukça büyük sağlık sorunlarına neden olabilecek tehlikeli bir durumdur.

Hızlı kilo vermek bazı sağlık sorunlarına neden olsa da özellikle kilo vermenin durakladığı dönemlerde ya da birkaç günlük büyük kaçamakların arkasından uygulanabilecek detoks niyetli diyetlerdir. Bu tür diyetler hem bağırsak doygunluğunu hafifletir hem de vücudunuzda biriken fazla ödemden kurtulmanızı sağlar.

2 günde 3 kilo diyeti oldukça düşük kalorili bir diyettir. Bu nedenle şok diyet olarak tanımlanmaktadır. Vücudunuzdaki ödem ve fazla kiloya bağlı olarak tartıda 2-3 kilo civarında değişimleri görmenizi sağlayabilir.

Yine unutulmamalıdır ki, 2 günde 3 kilo verdiren şok diyet kesinlikle 2 günden daha uzun süre devam ettirmemeli ve ayda 1 kereden fazla uygulanmamalıdır.

2 Günde 3 Kilo Diyeti Sağlıklı Mı? Kimler İçin Uygun/Değildir?

Bu tür şok diyetler vücutta biriken fazla su, ödem, şişlik ve zararlı kimyasalların temizlenmesi amacıyla, kısa süreli uygulanan, detoks diyetlerdir. Doğru planlandığında faydalıdır. Fakat uzun süre devam ettirilmesi ise sağlıksızdır.

Bu ve buna benzer şok diyetleri, herhangi bir rahatsızlığı olmayan, doktor kontrolünden geçmiş kişiler uygulayabilir. Ergenlik döneminde olan gençler, yaşı ilerlemiş kişiler, kronik rahatsızlığı olanlar ve sürekli ilaç kullananlar, kalp, tansiyon, şeker gibi rahatsızlıkları bulunanlar asla bu tür programları uygulamamalıdır.

2 Günde 3 Kilo Verdiren Diyet Listesi

İki günde 3 kilo verdiren detoks diyet zorluk derecesi yüksek bir beslenme programıdır. Uygulama süreci içerisinde, açlığa bağlı gelişebilecek halsizlik, baş dönmesi, mutsuzluk ve psikolojik rahatsızlıklar hissederseniz diyeti derhal sonlandırın veya programa ek gıda takviyeleri yapın.

BİRİNCİ GÜN

Sabah Kahvaltıda;

 • 1 orta boy elma: 52 kalori
 • 1 dilim az yağlı beyaz peynir: 61 kalori

Toplam; 113 kalori

Ara Öğün;

 • 2 adet kuru kayısı: 50 kalori
 • 1 tane ceviz içi: 33 kalori
 • Bir fincan şekersiz yeşil çay: 0 kalori

Toplam: 83 kalori

Öğle Yemeği;

 • 80 gram ton balığı ile hazırlanmış yağsız limonlu yeşil salata: 102 kalori
 • 1 dilim kepek ekmek: 55 kalori
 • 1 bardak ayran: 57 kalori

Toplam; 214 kalori

Ara Öğün;

 • 1 adet ceviz içi: 33 kalori
 • 1 adet kuru kayısı: 25 kalori
 • 1 orta boy yeşil elma: 52 kalori

Toplam; 110 kalori

Akşam Yemeği;

Toplam; 205 kalori

Ara Öğün; Yarım bardak yağsız sütlü tarçın: 60 kalori

Tüm Gün Toplam; 785 kalori

İKİNCİ GÜN

Sabah Kahvaltıda; 1 bardak light süt ile karıştırılmış iki yemek kaşığı yulaf: 140 kalori

Ara Öğün;

 • Bir küçük muz 100 gram: 77 kalori
 • Şekersiz yeşil çay: 0 kalori

Öğle Yemeği;

 • 100 gram haşlanmış veya ızgara tavuk göğsü: 110 kalori
 • 1 dilim kepek ekmeği: 55 kalori

Toplam; 165 kalori

Ara Öğün;

 • 5 tane badem: 60 kalori
 • 5 tane fındık: 63 kalori

Toplam; 123 kalori

Akşam Yemeği;

 • 1 porsiyon semizotu yemeği ya da istediğiniz az yağla pişirilmiş sebze yemeği: 165 kalori
 • 1 dilim kepek ekmeği: 55 kalori

Toplam; 220 kalori

Ara Öğün; 1 adet yeşil elma: 52 kalori

Tüm Gün Toplam; 777 kalori

2 Günde 3 Kilo Diyeti Yapanlar için Öneriler

Diyet sürecinde ve sonrasında bol miktarda su tüketmeye özen gösteriniz. Günde en az 10 bardak su içmeniz gerekmektedir.

Yoğun açlık hissettiğiniz anlarda çiğ tüketebildiğiniz sebzeleri gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

Yeşil çay metabolizma hızını arttırır bu nedenle günde 3 fincan yeşil çay içebilirsiniz.

Spor yapmak kilo vermenin en iyi yöntemlerinden biridir. Ancak düşük kalorili bir diyet yaparken çok yoğun fiziksel aktivitelerden kaçınmanız gerekmektedir. Günlük 45 dakikalık yürüyüşler kilo vermeniz için yeterli olacaktır.

2 günde 3 kilo verdiren diyet listesi çok düşük kalorili bir program olduğu için sağlık sorunu olan ya da hamile olan kişilerin kesinlikle denememesi gerekmektedir. Çok düşük kalorili beslenmek halsizlik, yorgunluk, baş dönmesi ve baygınlık gibi pek çok sağlık sorununa neden olabilir.

Şok diyetler, normal bir beslenme şekli değildir. Bu nedenle kesinlikle 2 günden fazla uygulamaya devam etmemeniz gerekmektedir. Bu şekilde beslenmek uzun vadede metabolizma hızını yavaşlatacağı için kilo vermenizi engelleyecek hatta az besin tüketseniz de kilo almanıza neden olacaktır.

2 günde 3 kilo verdiren diyet ile ilgili sorularınızı sayfanın altında yer alan yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Hayır, aç kalarak beslendiğiniz takdirde kaslarınızdan kaybedersiniz.
Evet, yapılan araştırmalara göre uyumadan önce yenilen protein uyku esnasında yağ yakmanıza yardımcı olmaktadır.

Yorum yapın