Türk Kahvesi Diyeti ile 7 Günde 7 Kilo

Kilo vermek erkek olsun kadın olsun herkesin ortak sorunu olunca çeşitli arayışlara başvuruluyor. Türk kahvesi seviyorsanız o zaman kahve severlerin severek uygulayacakları bir diyet ile karşınıza çıkıyoruz. 7 günde 7 kilo verdiren türk kahvesi diyeti sizlerde uygulayarak kısa zaman içerisinde hedeflemiş olduğunuz kiloya kavuşma şansına sahip olursunuz. Bu diyeti uygularken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri düzenli şekilde uygulamanız olacaktır. Türk kahvesinin aynı zamanda sağlık yönünden de pek çok faydaları bulunuyor. Eğer ki yeterli bir oranda Türk kahvesi tüketildiği zaman cildi besliyor, hem de vücuda büyük faydalar sağlıyor. Türk kahvesinin bir diğer önemli özelliklerinden biri de zayıflatıcı yönünün olması diyebiliriz. Bu sayede sizlerde zayıflamak istiyorsanız o zaman Türk kahvesini yaşamınızdan eksik etmemeye önem vermelisiniz.

Türk Kahvesi Diyeti Uygulama

Ülkemizde birçok kişi fazla kilolarıyla mücadele ediyor. Üstelik fazla kiloların üstesinden gelinmezse çeşitli sağlık sorunlarını da beraberinde ortaya çıkarıyor. Türk kahvesinde  kafein oranı fazladır. Bu sebepten dolayıdır ki metebolizmanın  hızlı şekilde çalışmasına da yardımcı olur. Metebolizma hızlı hale geleceğinden dolayı doğal olarak kilo vermeniz de artık daha da kolay hale dönüşmeye başlayacaktır. Fit görünmek mümkün bir hale de dönüşecektir. Burada önemli olan Türk kahvesinin ne kadar  düzende uygulanmış olduğu diyebiliriz. Türk kahvesini düzenli şekilde tükettiğiniz zaman zayıflama oranınızın artmaya başlamasını sağlamış olursunuz. Vücudunuzda ki aynı zamnda metbolizma hızınızın da artmaya başlamasına yol açacaktır. Türk kahvesiyle artık sizlerde çok kolay şekilde diyet yapma şansına sahip olursunuz.  Gözünüzde çok fazla büyütmüş olduğunuz kilolarınıza dur demeniz de zor olmaz. Hedeflemiş olduğunuz 7 kiloyu artık en kısa süre içerisinde verebilmeniz de sizin adınıza zor olmayacaktır. Türk kahvesi seviyorsanız o zaman bu diyeti yapma konusunda herhangi bir  zorluk yaşamazsınız.

Türk Kahvesi Diyeti İşe Yarıyor Mu?

İlk defa bu diyeti yapacaklar türk kahvesi diyeti işe yarıyor mu diye sorular soruyor. Fakat bu diyeti deneyen kişilerin ciddi şekilde kilo verdikleri görülüyor. Türk kahvesinin en önemli faydalarından  biri karaciğer yağlanmasının önüne geçiyor olmasıdır. Sürekli şekilde tüketildiği zaman da metabolizmanın zayıflamasına yardımcı olan  bir özelliği bulunuyor. Bu sayede sizlerde zorluk yaşamadan istemediğiniz kilolarınızdan kurtulmaya başlamış olursunuz. Aynı zamanda vücudunuzda zararlı toksinler varsa dışarıya  atılması konusunda da yardımcı olacaktır.

Türk Kahvesi Diyeti İle Tok Kalın

Türk kahvesi diyeti en önemli özelliğinden biri yok kalmanıza yardımcı olur.  Bu sayede uzun süre boyunca acıktığınızı hissetmezsiniz ve tok kalma şansına sahip olursunuz. İştahın kesilmesine yardımcı olur. Yapılan araştırmalr neticesin de her gün kaahve içen kişilerin  daha az acıktığı, iştahı kesildiği görülüyor. Çünkü kahvenin tok tutmaya yardımcı olan bir özelliği bulunuyor. Doğal olarak bu durumda kilo vermek isteyen kişiler açısından bakıldığı zaman da büyük bir fırsata dönüşmeye başlamış  olduğunu söylemek mümkün. Bu diyeti gerek kadınlar gerekse de erkekler bir hafta boyunca sorunsuz bir şekilde uygulamaya başlayabilirler. Böylelikle sağlıklı yönden kilo verme şansına sahip olurlar. Türk Kahvesi Diyetini uygulamak içinde şu hususlara mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor. Buna göre;

Birinci Gün;


Bir fincan şekersiz Türk kahvesi içilmelidir. Aynı zamanda buğday ekmeği ile yapılmış olan kaşarlı sandviç hazırlanmalı. Öğle yemeğinde ise 2 adet  haşlanmış yumurta ve 1 dilim buğday ekmeği tüketilmelidir. Akşam ise bol yeşillikli salata ve ızgara tavuk tercih edilebilir.

İkinci Gün;


İkinci gün sabah  kahvaltısında yine aynı şeyler yapılmalıdır. Şekersiz bir adet Türk kahvesinin yanında bir dilim buğday ekmeği yenmelidir. Öğle  arasında ise Marul salatası ve 3 adet ızgara köfte yiyebilirsiniz. Akşam yemeğinde sebze yemeği ve bir adet ayran tüketilmelidir.

Üçüncü Gün;

Üçüncü gün geldiğinde yine aynı şekilde sabah kahvaltımızı önceki yaptıklarımız gibi yapmaya devam ediyoruz. Öğle yemeğinde ise bir dilim buğday ekmeği ve iki adet yumurta olmalıdır. Akşam yemeği menümüz ise  2 bardak ayran, sebze yemeği şeklinde olması gerekiyor.

Dördüncü Gün;


Bir fincan şekersiz Türk kahvesinin yanı sıra aynı şekilde bir dilim buğday ekmeği yenmesi gerekiyor. Öğle 2 adet haşlanmış yumurta  ve kıvırcık salata tüketilmelidir. Akşam yemeğinde ise iki adet ayran ve  sebze yemeği tüketilmelidir.

Beşinci Gün;


Sabah  kahvaltısı bir fincan Türk kahvesi ve bir dilim buğday ekmeği olmalıdır. Öğle yemeğinde ise 2 adet haşlanmış yumurta  ve kıvırcık salata olmalıdır. Akşam yemeğine geldiğimiz zaman ise  1 kase cacık, sınırsız sebze yemeği hazırlayarak yemelisiniz.

Altıncı Gün;


1 fincan şekersiz Türk kahvesi buğday ekmeğiyle hazırlanmış olan  tost  yemelisiniz. Öğle yemeğine geldiğimiz zaman ise 1 kase yoğurt, 1 porsiyon ızgara tavuk olmalıdır.  Akşam yemeğine geldiğimiz zaman ise sebze ağırlıklı beslenmelidir.

Yedinci Gün;


1 fincan şekersiz Türk kahvesi içiyoruz ve  Buğday ekmeği ile yapılan tostumuzu yiyoruz. Öğle yemeğinde ise 2 adet biber dolması ve bir bardak ayran içmelisiniz. Akşam yemeğinde 2 but ızgara ve bir kase cacık yiyerek bir haftalık diyet programımızı tamamlamış oluyoruz.

Kahve Kafein yazımıza da BU LİNKTEN ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın