Basen Eritme Kürleri, Denenmiş ve Etkili Kür Tarifleri

Basenler kilo alımına bağlı olarak vücutta meydana gelen şekil bozulmalarının bir diğer adıdır. Kalça ve basen bölgesinde artış gösteren yağlar birikerek bu bölgelerde gereksiz çıkıntıların oluşmasına sebebiyet vermektedir. Vücut yapınız basen oluşumuna elverişli ise bu durum tamamıyla işin içinden çıkılamayacak bir hâl alır. Şimdi basen eritme kürleri hakkında daha detaylı bilgileri görme zamanı. Hazır mısınız?

Basen Eritme Kürü
Basen Eritme Kürleri

Basen Eritmek İçin Bitkisel Kürler

Kozmetik ilaçların veya kullanımının yerine evinizin ortamında kolaylıkla uygulayabileceğiniz bitkisel basen eritme kürleri olduğunu biliyor musunuz? Şimdi hep birlikte bu kürlerden bir kaçına değinelim.

  • Elma Sirkesi İle Basen Eritme Kürü;

Elma sirkesi şifası oldukça fazla olan doğal bir üründür. Elma sirkesi ile basenlerinizden kurtulmak için, bir su barağı ılık su, bir çorba kaşığı elma sirkesi ve bir tatlı kaşığı balı karışım haline getirin. Günde üç kere yemeklerden önce aç karnına tam üç hafta boyunca içtiğinizde üç haftanın sonunda vücudunuzda köklü bir değişikliği fark edeceksiniz.

  • Zencefil ve Zerdecal İle Basen Eritme Kürü;

Aktarlardan kolaylıkla temin edeceğiniz zencefil ve zerdeçalın basenleriniz için oldukça yararlı bir ürün olduğunu bu tarif ile göreceksiniz. 4 çorba kaşığı yoğurt, bir çay kaşığı zencefil, bir çay kaşığı tarçın, bir çay kaşığı zerdeçalı karışım haline getirip akşam yemeğinden yarım saat saat sonra tüketin. Üzerine ortalama bir litre su için ve başka hiç bir yiyecek ve içecek almayın. Haftada iki uygulama yaparak metabolizmanızı alıştırdıktan sonra sayıyı arttırabilirsiniz.

  • Tarçın İle Basen Eritme Kürü;

Tarçın hemen hemen her evde bulunan, kan şekerini dengeleyici özelliği ile tanının bir baharattır. Akşamları uyumadan üç saat önce ve sabahları uyandığınızda bir su bardağı sütün içine ilave edeceğiniz yarım çay kaşığı toz tarçını karıştırıp tüketin.

Denenmiş Basen Eritme Kürleri

Basenleri ile başı dertte olan hanımlar ve beyler, şimdi sizlere denenmiş basen eritme kürleri için özel bir tarif vereceğiz.

Üç yemek kaşığı yağsız yoğurt, yarım limonun suyu, ¼ çay kaşığı pul biber, bir adet sade soda karıştırılmalıdır. Bu karışım, sabah kalvaltısı yapmadan yarım saat önce ve akşam yatmadan yarım saat önce tüketilmelidir.

Etkisini arttırmak için günde ortalama 2,5 litre su içmeyi ihmal etmemelisiniz. Yaklaşık 20 gün tekrarlayacağınız bu kür sayesinde basenlerinize ve ekstradan göbek yağlarınıza veda edebilirsiniz.

10 Günlük Basen Eritme Kürü

Bitkisel çayların mucizesine inanıyorsanız sizler için vereceğimiz tarifi sadece on gün uygulamanız halinde meydana gelecek olan değişikliklere inanamayacaksınız. İhtiyacınız olan sadece funda yaprağı, sinemaki, kuşburnu ve rezene gibi bitkilerdir.

Bunlardan birer tutam küçük bir demlik yaklaşık olarak iki su bardağı ısınmış olan suyun içerisine ekleyerek demleyin. 10 günlük basen eritme kürü her sabah bir su bardağı olacak şekilde tüketildiğinde onuncu günün sonunda gözle görülür değişiklikler gözlemlenmektedir.

Basen Eriten Kür Tarifi

Basen yağlarınızdan şikayetçi iseniz şimdi sizler için sunacağımız bir başka etkili basen eritme kürü tarifi ile karşınızdayız. İhtiyacınız olan malzemeler, aspirin, deniz tuzu, türk kahvesi, zeytin yağı, portakal yağı krem haline getirilerek her gün düzenli olarak basenlere uygulandığında kısa bir süre içerisinde olumlu sonuç alınması mümkün olmaktadır.

Bir başka etkili basen eritme kürü tarifi ise şu şekildedir; bir tatlı kaşığı taze kimyonu bir su bardağı sıcak suyun içinde demleyin. Bu kürü her gün ara öğün vaktinde aç karnına için. Tamamıyla bitkisel olan bu kür sayesinde istediğiniz verimi kısa süre içerisinde alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Basen Eritme Kürleri Ve Spor Dengesi

Basenlerinizden kurtulmayı kafanıza koyduysanız, sizlere sunmuş olduğumuz önerileri deneyerek işe başlayın. Ancak tek başına bu kürler çok fazla verim almanıza engel olabilir.

Bu sebeple gün içerisinde mutlaka bol su ve en azından yarım saat yürüyüş ya da düzenli spor ile amacınıza ulaşmak için gayret gösterin. Sağlıklı ve güzel bir vücut için unutmayın ki bize bizden başka kimsenin faydası olmayacaktır.

Spor ve egzersizler için daha önce hazırlamış olduğumuz basen eritme hareketleri adlı konumuzu da incelemenizi tavsiye ederiz.

Yorum yapın