Ender Saraç Hurma Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır?

Zayıflamak ve aşırı kilolarından kurtulmak isteyenler için Ender Saraç hurma yoğurt diyeti nasıl yapılır konusunu araştırdık ve bu araştırma neticesinde çok çarpıcı bilgiler ile karşı karşıya geldiğimizi de belirtmek isteriz. Kalori bakımından zayıf bir gıda olan hurma, suda bekletildiği takdirde bu zenginliği iyiden iyiye yitiriyor ve tokluk hissini koruyarak gün içerisindeki tüketimi de bir hayli az hale getiriyor.

Hurma Yoğurt Diyeti Ender Saraç
Ender Saraç Hurma Yoğurt Diyeti

Kilo vermek, fit bir vücuda sahip olmak ve aynı zamanda bu eylemi daha sağlıklı bir sürece yaymak isteyenler için hurma yoğurt diyeti gerçekten muazzam bir çalışma ve tercih olacaktır. Her öğünde 7 adet hurma ile birlikte bir kase light yoğurda ihtiyaç duyuluyor ve bunu 7 gün boyunca devam ettirmeniz tavsiye ediliyor.

Yoğurt Hurma Diyeti süresi boyunca dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise bol sıvı tüketimi olarak karşımıza çıkıyor. 7 günün sonunda sizler de belirgin bir şekilde kilolarınızdan kurtulduğunuzu ve en azından vücudunuzun şekil aldığını fark etmiş olacaksınız.

Dip Not: Hurmalarınızın çekirdeklerini çıkardıktan sonra 1 gece su içerisinde bekletilmesi gerekiyor. Bu durum hurmanın şişmesine ve aşırı şekerini salmasına yardımcı oluyor. Böylece bağırsakların çalışma sınırı da yükselmiş oluyor. Aşağıda hurma yoğurt diyeti Ender Saraç videosunu da konuya ekleyeceğim. Mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.

Ender Saraç Hurma Yoğurt Diyeti Kaç Gün Yapılmalı?

Hurma yoğurt diyeti ne kadar süre yapılır? Sorusuna yanıt vermek adına bu başlığa ihtiyaç duyuyoruz. Hurma yoğurt diyeti kaç gün yapılmalı diye soranların sayısı bir hayli fazla ve ne yazık ki birçok farklı kaynakta doğru bilgilerin yanı sıra yanıltıcı bilgiler yer alıyor. Uzmanların görüşlerini doğrudan paylaşmayı tercih ediyoruz ve bu sürenin 7 gün olduğunu da bir kez daha hatırlatmak istedik.

7 gün boyunca yoğurt ve hurma ile beslenmek zor gibi görünebilir ancak merak etmeyin kesinlikle sağlıksız bir program değil ve tam aksine vücudunuzun ihtiyaç duyduğu birçok içerik, bu gıdaların içerisinde yer alıyor ve hiçbir şekilde bitkin ya da yorgun düşmüyorsunuz.

Bu etkili diyet programı ile birlikte ilgili sürenin sonunda sizler de gözle görülür, yani fark edilir bir değişime uğrayacaksınız. Zayıflama sürecini daha keyifli daha sağlıklı ve daha profesyonel bir seviyeye taşımak adına tercih edebileceğiniz en faydalı programlardan bir tanesidir.

Hurma Yoğurt Diyeti Zayıflatır mı?

Zayıflamak isteyenlerin en çok tercih ettiği programlardan bir tanesi ile karşınızdayız. Hurma yoğurt diyeti zayıflatır mı? Sorusuna kesinlikle evet yanıtını vermek mümkündür. 1 haftalık süre zarfında sizler de değişimi fark edeceksiniz ve dilerseniz nasıl bir etkiye sahip olduğunu detayları ile birlikte inceleyelim ve sizlere de bu konuda bilgi vermiş olalım.

Hurma yoğurt diyeti kaç kilo verdirir sorusuna net bir rakam vermek tabii ki mümkün değil çünkü her insanın metabolizması farklı çalışıyor ve her vücutta nasıl bir etki yapacağını tespit etmek de imkansızdır. Az önce de ifade ettiğimiz gibi hurmanın kalorisi oldukça düşük ve tokluk hissi bakımından tercih edilebilecek gıdalardan bir tanesidir. Gün içerisinde tüketimi azaltabilecek ve yoğurt desteği ile birlikte dolaşım sistemini güçlendirerek tuvalete daha sık çıkacaksınız.

Bağırsakların daha hızlı çalışması sizi tuvalete daha fazla götürecek ve zayıflama eylemi daha sağlıklı bir hal alacaktır. Doğal yollarla zayıflamak istiyorsanız eğer bu diyet programına sadık kalmanızı tavsiye ediyoruz.

Hurma Yoğurt Diyeti Sağlıklı mı, Zararlı mı?

Hurma yoğurt diyeti zararlı mı? merakınızı gidermek adına buradayız. Uzmanların yorumlarını ve görüşlerini incelediğimizde herhangi bir zarar ya da olumsuz durumdan bahsedilmiyor ancak programın dışına çıkarak abartılı bir tüketim gerçekleştirdiğinizde ne yazık ki ishal ve kabızlık gibi problemler ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Şeker hastası iseniz bu diyet programı kesinlikle tavsiye edilmiyor. Bunun dışında hamilelerin de bu diyeti yapması tavsiye edilmemektedir. Hamilelik süreci sona erdikten sonra yani doğumdan sonra başlamanız daha sağlıklı ve daha doğru olacaktır. Bunun dışında yetişkin bireylerin tamamı bu diyet programını sorunsuz bir şekilde uygulayabilir ve 1 haftanın sonunda fayda sağladığınızı sizler de net bir şekilde göreceksiniz.

Faydalı mı zararlı mı sorusuna net bir şekilde faydalı yanıtını da verebiliyoruz ve uzmanlar da bizimle aynı fikirde görünüyorlar.

Hurma Yoğurt Diyeti Listesi

  • 21 adet Hurma (Medine, Kudüs, İran Hurmaları olabilir)
  • 1 kase light yoğurt (Tercihen manda, keçi sütü ile evde hazırlanmış doğal yoğurt. Manda ve keçi sütü bulamayanlar inek sütü ile yoğurtlarını hazırlayabilir.)
  • Günlük 2 litre sıcak veya ılık Su
  • Günde 3 fincan Yeşil çay ya da acı çay

Ara öğünleri yeşil çay takviyesi ile birlikte güçlendirebilirsiniz ancak hurma yoğurt diyet listesi için aslolan malzemeler yukarıda bahsettiğimiz gibidir. Her öğünde 7 adet hurma ile birlikte 1 kase yoğurt (200 ml) tüketiyorsunuz ve böylece günün sonunda 21 adet hurma ve 3 kase yoğurt ile diyeti tamamlamış oluyorsunuz.

Su ve yeşil çay eklemesini de yapmak istedik ve sizi daha sık tuvalete gönderecek olan bu içecekler ile birlikte zayıflama süreci de daha hızlı bir hal alıyor. Yoğurt hurma diyeti listesi düzenli ve disiplinli bir şekilde takip edilip uygulandığı takdirde bir haftalık sürede sizler de fayda sağlamış olacaksınız.

Ender Saraç Hurma Yoğurt Diyeti

Ender Saraç gibi isimleri yakından takip ediyor ve yine bu isimlerin tavsiyelerini siz değerli okurlarımıza da sunmaya gayret gösteriyoruz. Hurma yoğurt diyeti Ender Saraç’ın tavsiye ettiği ender programlardan bir tanesidir.

Yukarıda bahsi geçen listenin Ender Saraç’a ait olduğunu ve fayda sağladığını da hatırlatmak gerekiyor ve hatta hocamız, 1 haftalık sürenin sonunda 5 kiloya kadar kilo verebileceğinizi ifade ediyor. Konuyla alakalı olarak hazırlamış olduğu Ender Saraç Hurma Yoğurt Diyeti videosuna da bakabilirsiniz.

Tavsiye Diyet: 21 Günlük Şeker Diyeti Nasıl Yapılır?

 

Hurma Yoğurt Diyeti Yapanlar için Öneriler

Sağlıklı zayıflamak için tercih edeceğiniz diyet programlarından bir tanesi de kesinlikle hurma yoğurt diyetidir. Yoğurt hurma diyeti yapanlar için öneriler başlığı altında birtakım hususlara da değinmek istedik ve dilerseniz maddeler halinde inceleme yapalım ve bu sayede soru işaretlerini de ortadan kaldırmış olacağız.

  • Bol sıvı tüketimi en önemli unsurlardan bir tanesidir. Eğer masa başı bir işte çalışıyorsanız yanınızda mutlaka 2 litrelik su bulundurun ve ara öğünlerde sıvı tüketmeyi deneyin.
  • Kahve ya da asitli içeceklerden uzak durmanız gerekiyor ancak yeşil çaya hayır dememelisiniz. Yeşil çayın zayıflatıcı etkisi ve sindirime yaptığı katkı ile birlikte zayıflama sürecini daha verimli hale getirebilirsiniz. Hurma yoğurt beslenme programının vazgeçilmez elemanı olduğunu da belirtmek gerekiyor.
  • Son olarak bir diğer detay ise egzersiz programı olacaktır. Diyet programını disiplinli bir şekilde yürütürken spor yapmayı ve hareketlilik sağlamayı da ihmal etmemelisiniz.

Hurma Yoğurt Diyeti Yapanların Yorumları

Hurma yoğurt diyeti yapanların yorumları başlığı altında olumlu ve olumsuz düşünceleri derledik ve genel bir değerlendirme ile sizleri de bilgi sahibi yapmak istiyoruz. Düşük kalori ile birlikte hurmanın zayıflamaya olumlu anlamda etki ettiği bilimsel bir gerçektir ancak bu süre zarfında disiplinli bir şekilde hareket etmeyen ya da diyeti yarım bırakan kimselerin olumsuz yorum yapması ne yazık ki samimi bir gerçek değildir.

1 hafta boyunca aralıksız devam edenlerin yorumlarını incelediğimizde ise bu yorumların ve değerlendirmelerin olumlu olduğunu görebiliyoruz. Hurma ve yoğurt tüketimi ile birlikte yokluk hissini iliklerine kadar hisseden ve artık daha az yediğini ifade eden binlerce insan var. Sizler de bu program ile birlikte o insanların arasındaki yerinizi alabilir ve fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Yorum yapın