Lying Knee Up Hareketi Nasıl Yapılır? Karın ve Mide Kası Egzersizi

Lying Knee Up Hareketi ya da (Reverse Sit Up) olarakta bilinen bu egzersiz, hem üst karın hem de alt karını çalıştıran dahiyane bir mide hareketleri arasındadır. Şimdi sizlere bu hareketin nasıl yapıldığına ve çalıştığına yönelik bazı bilgiler sunacağız.

Lying Knee Up Hareketi Hangi Kasları Çalıştırır?

Bu hareket türü hem üst karın kası, hem de alt karın kasını çalıştırması ile bilinir. Hareketi yaparken ayaklarınız ile yapacağınız dalgalanma vibrasyonu üst ve alt karın kaslarını devreye sokar ve stabil olarak çalışmasına yardımcı olur. Düzenli bir program ile mide kaslarının gelişimine ve belirginleşmesine büyük katkısı olur.

Ayrıca Lying Knee Up Hareketi, Rectus abdominis, External obliques ve ınternal obliques kaslarının da gelişmesinde önemli rol oynar.

Lying Knee Up Hareketi Nasıl Yapılır?

 Reverse Sit Up Hareketi
Lying Knee Up Hareketi

Reverse Sit Up Hareketi bir mat üzerine düz uzandıktan sonra ayaklarınızı da yerde birleştirmeniz ile başlar. Eller mutlaka ense de olmalıdır. İki elinizi de ensede birleştirin ve daha sonrasında da ayaklarınızı hafifçe kaldırın ve kendinize doğru çekin.

Ayakların birleşik olması ve karına kadar çekilmesi çok önemlidir. Böylelikle hareketi tekrar geriye doğru iterken de ayaklarınıza bir titreşim kazandırın ve tekrar en dibe kadar ulaştırın.

Hareketi bu şekilde 10 tekrar halinde yapın. Yani hem üst karına, hem de alt karına ulaşan bu mucizevi hareket sizlerin iki kas grubunu da çalıştıran faydalı bir fitness antrenmanı türüdür. 3 set yeterlidir. En etkili mide kası hareketleri arasında olan bu hareketin kısa bir youtube videosunu da izleyebilirsiniz.

 

Lying Knee Up Hareketini Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Reverse Sit Up Hareketini yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli faktör ayakların titreşim yaparak ileri ve geri kombinasyonunu sağlamasıdır. Çünkü bu hareketi tamamlarken bu tür bir vibrasyon daha çok kas gruplarının devreye ve uyarılmaya gitmesine yardımcı olmaktadır. Bu denli bir çalışma ile beraber kas gruplarınız da istenildiği gibi çalışabilir. Alanın boş olmasına çok özen gösterin, çünkü herhangi bir odak dağılması hareketin boşa gitmesine neden olur.

Öneri: Chest Press Machine Hareketi Nasıl Yapılır?

Lying Knee Up Hareketi Nasıl Yapılır ? Konu Hakkında Soru ve Görüşlerinizi Yorum Bölümünden Yazarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz…

Yorum yapın