3 Günde 3 Kilo Verdiren Ton Balığı Diyeti

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenler için son dönemin popüler diyetlerinden biri de ton balığı diyetidir. Ton balığı, omega 3 yönünden zengin olduğundan dolayı sağlıklı bir yaşam sürmenize  de yardımcı olacaktır. Ülkemizde uygulanan pek çok diyet çeşitleri bulunuyor. Fakat  insanlar bazı diyet çeşitlerinin çok fazla işe yaramadığını söyleyebiliyor.  Uzun uğraşlar sonrasında kilo verememek psikolojik anlamda sizi olumsuz yönde etkiler. Bu yüzden dolayıdır ki hem kısa sürecek hem de sağlığınızı negatif yönde etkilemeyecek diyet programlarına başvurulması gerekiyor. 3 günde 3 kilo vermek,  zayıflamak isteyen pek çok kişi açısından önemlidir. Bu nasıl olacak diye düşünenler için sırrının ton balığı diyeti olduğunu söylemek istiyoruz. Üstelik diyetinizi yaparken de olumsuz bir durumla karşı karşıya kalmazsınız. Bolca zengin içeriğe sahip olduğundan dolayı sağlıklı şekilde zayıflamaya da başlamış olursunuz.

Ton balığı kaç kalori olduğunu merak ediyor  olabilirsiniz. Fakat kesin olarak bir kaloriden söz edebilmek mümkün değildir. Genelde markadan markaya kalori oranlarının değişkenlik göstermiş olduğunu söylememiz gerek. Yağı az olan ton balığına bakıldığı zaman 100 gramında yaklaşık olarak 174 kalori bulunur.

Kilo Vermek İçin Ton Balığı Tüketimine Başvurun

Kadından erkeğe herkesin ortak noktalarından biri kilo vermektir. Çünkü insanlar ideal kilolarına ulaştığı zaman daha fazla özgüven sahibi de olmaya başlıyor. Aynanın karşısına geçtiği zamanda kendisini bir hayli fazla güzel görmeye de başlamış oluyor. Ton balığı tüketecek kişiler için en iyi yöntem salata içerisine eklemeniz olacaktır. Sağlıklı bir besin kaynağına sahip olduğundan dolayı doğal olarak sizlerde sorunsuz şekilde tüketmeye başlayabilirsiniz.  Hedeflemiş olduğunuz kiloya hızlı şekilde erişim göstermeye başlarsınız. Fakat bu diyeti uzun süre sürdürmemeniz ve kısa tutmanızda yarar var. Sebebi ise  vücudunuzun birden bire kilo vermeye başlaması olumsuz yönde etkilemeye de  neden olmaya başlayacaktır. Böyle bir durumun yaşanmaması adına  ton balığı diyetini belirli periyot aralıkları eşliğinde tüketmeniz daha doğru diyebileceğimiz çözüm yollarından biridir. 

TON BALIĞI DİYETİ

Kilo vermek için ton balığı diyeti uygulamak istiyorum, hangi yollara başvurmalıyım gibi düşünceler içerisinde olabilirsiniz. O halde hemen sizlerde diyeti uygulamak adına zaman kaybı yapmadan aşamalı şekilde planlarınızı yapmaya başlayın. 3 gün boyunca diyet programını  düzenli olarak uyguladıktan sonra 3 kilo kaybı olduğunu fark edeceksiniz. Doğal olarak kilo kaybını görmeniz de sizlere olumlu şekilde yansımaya neden olacaktır.

Şok Kilo Verdiren Ton Balığı Diyeti Nasıl Uygulanmalıdır?

Şok ton balığı diyeti 3 gün boyunca neler yemeniz gerektiği önemlidir. Bu diyeti uygulamak isteyen kişiler için de diyet listemizi özel olarak hazırlamış durumdayız.

İlk Gün Diyet Listemiz;

Kahvaltı Tüketim

Bir bardak çay ya da kahve içebiliyoruz

Yarım greyfurt suyu

Bir dilim fıstık ezmesi

Öğle Tüketim

Bir bardak çay ya da kahve içiyoruz

150 gram kadar roka ve domates salatası

Akşam Tüketim

Bir bardak kahve ya da çay

100 gram ton balığı

200 gram yeşil taze  fasülye

1 adet elma tüketebiliriz

İkinci Gün Kahvaltı Menümüz

Bir bardak çay ya da kahve içebiliyoruz

bir tost ekmeği  ve bir adet muz

Bir adet haşlanmış yumuta yiyoruz

Öğle Tüketim

200 gram ton balığı   tüketiyoruz

5 adet çubuk kraker ve bir bardak çay

Akşam Tüketim

Bir adet muz yenmeli

100 gram kadar pişmiş havuç

100 gram vanilyalı puding yenmeli

Bir bardak kahve ya da çay içiyoruz

Üçüncü Tüketim

Sabah Tüketim

5 krakter yiyoruz

1 adet elma listemize ekleyebiliriz

30 gram kadar peynir yenmeli

Öğle Tüketim

Bir dilim tost ekmeği yiyebiliriz

Bir bardak çay ya da kahve içmeliyiz

1 haşlanmış yumurta  yenmeli

Akşam Yemeği

Bir  bardak çay ya da kahve içebiliyoruz

100 gram kadar vanilyalı puding yiyebiliriz

200 gram ton balığı yiyebiliriz

3 GÜNDE 3 KİLO DİYET

Ton Balıklı Diyet Salata Tarifi ve Kalorisi

Ton Balıklı Sandviç Tarifi Nasıl Yapılır? Kaç Kalori

Yorum yapın