Beyaz Peynirli Tost Kaç Kalori? Tam Yağlı ve Yarım Yağlı

Beyaz peynirli tostun kalorisi rejimde olan kişiler için oldukça uygundur. Sabah kahvaltılarında ve ara öğünlerde rahatlıkla tüketilebilir. Yanında şekersiz çay ve birkaç zeytinle hem doyurucu hem de lezzetli beyaz peynirli tost kalori olarak kullanacağımız ekmeğin ve peynirin çeşidine göre değişmektedir. Beyaz Peynirli Tost Kaç Kalori
Diyet yapanlar light, yarım yağlı beyaz peynirli tostu, mevcut kilosunu korumak isteyenler ise tam yağlı beyaz peynir kullanarak, beslenme planlarında hafta da 2-3 kez yer verebilir.

Beyaz Peynirli Tost Kaç Kalori?

Her bir dilimi 25 gram olan 2 dilim ekmek ve bir dilimi yaklaşık 10 gram gelen 2 ince dilimli tam yağlı beyaz peynirli tost kalori olarak 190 kcal.
Aynı şekilde 2 dilim yarım yağlı beyaz peynirli tostun kalorisi ise 168 kaloridir. Tostunuzu yağsız olarak tüketmeye özen gösteriniz.

Kepek Ekmeğine Beyaz Peynirli Tost Kaç Kalori?

Her bir dilimi 25 gram olan 2 dilim kepek ekmek ve bir dilimi yaklaşık 10 gram gelen 2 ince dilimli tam yağlı beyaz peynirli tost kalori olarak 172 kcal.
Yine 2 dilim yarım yağlı beyaz peynirli tostun kalorisi ise 150 kaloridir.

Tam Buğday Ekmeği ile Yapılan Beyaz Peynirli Tostun Kalorisi Ne Kadar?

Dilimi 25 gram olan 2 dilim tam buğday ekmeği ile 1 dilimi yaklaşık 10 gram gelen 2 ince dilimli tam yağlı beyaz peynirli tost kalori olarak 172 kcal.
İki dilim tam buğday ekmeği ve 20 gram yarım yağlı ya da light beyaz peynirli tostun kalori değeri 168 kcal.
Tam buğday ekmeği ile beyaz ekmeğin kalori değerleri aynı olsa da tam buğday ekmeği tercih edilmelidir. Bunun sebebini de açıklamak gerekirse, beyaz ekmek işlenmiş undan yapıldığı ve lif oranı düşük olduğu için kan şekerinin ani şekilde düşmesine neden olur. Dolaysıyla daha fazla acıkmanıza ve daha çok yemenize neden olur.

Çavdar Ekmekli Beyaz Peynirli Tostun Kalorisi Nedir?

Her dilimi 25 gram olan iki dilim çavdar ekmeği ile bir dilimi 10 gr. olan 2 dilim tam yağlı beyaz peynirli tost kalori olarak 168 kcal.
Aynı şekilde tam yağlı yerine light ya da yarım yağlı beyaz peynirle yapılan çavdar ekmekli tostun kalorisi ise 146 kaloridir.

Yarım Ekmek Beyaz Peynirli Tost Kaç Kalori?

125 gramlık yarım ekmek ve dilimi 10 gram gelen 3 dilim tam yağlı beyaz peynirli tostun kalori değeri 413 kcal.
Yine 3 dilim light veya yarım yağlı yarım ekmek ile yapılan beyaz peynirli tost ise 380 kaloridir.

Diğer tost çeşitleri ve kalori değerleri için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.
Kaşarlı tost kalori değeri
Sucuklu tostun kalorisi
Karışık tost kalori

Yorum yapın