Evde 1000 Kalori Yakmak

Siz de buraya evde 1000 kalori yakmak hakkında bilgi almaya mı geldiniz?

Hiçbir spor merkezine gitmeden evde kendi mevcut olanaklarınız ile hızlı kalori yakmak istiyor iseniz o zaman hemen söyleyelim son derece doğru bir yazı okuyorsunuz.

Bu yazıda sizlere en ince ayrıntısına kadar ”Evde kalori nasıl yakılır?” sorusunun yanıtını vereceğiz.

Hadi dilerseniz hemen başlayalım ve sözü daha fazla uzatmayalım. ”1000 kalori nasıl yakılır?” sorusunun yanıtını adım adım verelim.

Evde 1000 Kalori Yakmak

Hiç karamsar olmayın. Evde işin özünde günde 1000 kalori yakmak imkansız olan bir durum değil.

Öncelikle kendi mevcut gerçekliğinizi son derece iyi bir biçimde saptayarak yazımızın ilerleyen bölümlerinde yazılı olan spor hareketlerini yaparak rahat bir biçimde istediğiniz kiloya ulaşmak için evde kalori yakmak ve böylece kilo vermek sizin için de hayallerin ötesine geçebilir.

1000 Kalori Yakabileceğiniz Egzersizler

Günlük 1000 kalori yakmak ya da bir başka deyiş ile en çok kalori harcatan hareketler aşağıda adım adım açıklanmış durumdadır.

Sizler de aşağıda belirtilen en fazla yapılabilecek egzersizler hakkında bilgi veriyoruz. Hadi şu 1000 kalori yaktıran egzersizler ve diğer kalori yaktıran böylece de daha fit daha güzel daha zayıf olmanızı sağlayacak egzersizleri açıklayalım.

Evde Kalori Yakmak için 9 Basit Hareket yazımıza da inceleyebilirsiniz.

İp Atlama

Evde hiçbir maddi harcama yapmadan rahatlıkla ip atlayarak çok rahat bir biçimde kalori verebilirsiniz.

Zıplayarak zayıflama adlı yazımızdan daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

  • Dakikada 70 zıplama yaparak on dakikada 140 kalori verebilmeniz mümkündür.
  • Yavaş olan bir tempoda da 500 kere zıplamanız durumunda da 100 kalori yakmak mümkün olacaktır.

İp atlamak aynı zamanda son derece eğlenceli olan bir uğraştır. Ortalama çok değil 200 kalori yakmak isteyenler için de evde yapılabilecek olan son derece doğru bir egzersizdir.

Spinning

”Kalori yakmak için ne yapılmalı?” sorusuna verilebilecek olan bir diğer yanıt birçok kişinin favorisi olan spining hareketidir.

  • Spinning bilindiği gibi kapalı alanda 45 dakika boyunca yapıldığı sürece 500 kalori yakılmasını sağlar.
  • Kimi daha sıkı bir tempo ile uygulandığı zaman yine 45 dakika içinde tamı tamına 900 kalori yakılması da mümkün olmaktadır.

Eve ev için bir bisiklet alarak bu sporu yapabilirsiniz. Aşırı kalori yapmak için en ideal spor türleri arasındadır.

Yüzme

Açık ya da kapalı havuzda yapılan yüzme sporu sağlık için de yapılabilecek olan bir spor türüdür.

1 saatlik kişinin temposuna bağlı olarak yapılan yüzmede türü ne olursa olsun yakılacak olan kalori miktarı 493 kalori ile 740 kalori arasında değişir. Yüzme her mevsim yapılabilecek olan spor dallarının başında gelir iken son derecede iyi kalori yaktıran bir egzersizdir.

Sprinter Koşu

Koşu bandı evde yapılabilecek olan egzersizler arasında bir diğer seçenektir. Burada verilebilecek olan kalori tamamen kişinin kilosuna bağlıdır.

Eğer kişi elli kilo ise o zaman 1 saat içinde 100 kalori yakar iken 100 kilo olan bir kişi ise ortalama olarak 1 saat içinde rahatlıkla 500 kalori yakabilir.

Bu durum biraz da koşu bandının temposu ile alakalı olan bir durumdur.

Step Aerobik

”Evde yapılabilecek egzersizler içinde en çok nasıl kalori yakılır?” sorusuna verilebilecek en güzel yanıtlardan bir tanesi bir dönemin popüler sporu olan step ve aerobik yapılmasıdır.

1 saat yaparak 500 kalori yakılır. Böylece bu sporu düzenli haftalık olarak yaparak bir haftada, 2000 kalori üzerinde kalori rahatlıkla yakılarak son derece fit bir görünüme kavuşulabilir.

”400 kalori yakmak için ne yapılmalı?” sorusunun yanıtı ise bu aşamada basit aerobik hareketleri yapılması biçimindedir.

Zumba

Şimdi de gelelim zumbaya. Zumba hem bir spor hem de bir dans türüdür. Evde eğlenceli vakit geçirmek isteyen kişiler için de ideal olan bir egzersizdir. Elbette arkadaş ortamı ile topluca da yapılabilir.

Zumba ile zayıflama adlı yazımızdan çok daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kişinin yaşına ve kilosuna bağlı olarak değişmekle beraber 1 saat yaparak ortalama olarak 300 kalori yakılabilir.

Bisiklet Binmek

Sokakta meydanlarda bisiklete binmek sağlık için de son derece gereklidir. Bu bağlamda 600 kalori nasıl yakılır sorusunun yanıtı da tam olarak burada verilmektedir.

1 saat bisiklete kesintisiz olarak binilerek rahatlıkla 600 kalori yakılabilir.

Eliptik Bisiklet

Eliptik bisiklet de kalori yakmanın bir diğer yöntemidir. Burada yakılan kalori kişiden kişiye değişir.

Ortalama olarak 1 saatte 770 kaloriye kadar kalori yakılması mümkün olabilmektedir.

Su Aerobiği

Son derece estetik bir görünümü olan su aerobiği yapılarak 60 dakikada 501 kalori yakılabilir.

Hııt egzersizler

Hııt egzersizler ya da bir diğer ifade ediş biçimi ile Hııt kardiyo egzersizi ile çok değil sadece 20 30 dakika içinde yüksek tempolu olarak yapıldığında 400 kaloriden çok daha fazlasını evde kendi olanaklarınız ile yakmanız mümkündür.

Bu hareketler içinde siz de kendiniz için en uygun olanı belirleyerek kendi olanaklarınız için kilo vermeyi rahat bir biçimde saplayabilirsiniz. Tercih tamamen size kalmış durumdadır.

Yorum yapın