Ezgi Mola Nasıl Zayıfladı? Kaç Kilo Verdi ve Oyuncuya Dair Bilinmeyenler

İlk olarak 2002 yılında asansöre sığmayan kızı canlandırdığı reklam filmi ile karşımıza çıkan ve tam 17 yıldır hayatımızda olan tombik güzel Ezgi Mola nasıl zayıfladı? Ezgi Mola kaç kilo verdi? Ezgi Mola kimdir? Kaç yaşında? Saç rengi, yaşı, boyu, kilosu, kilolu hali, kilo verdikten sonraki hali, rol aldığı filmler, oynadığı diziler ve daha birçok detayı yazımızın içerisinde bulabileceksiniz.

Ezgi Mola Kaç Kilo Verdi

Ezgi Mola Nasıl Zayıfladı

Güzel oyuncu ile ilgili en çok merak edilen konuların başında 2002 yılından şu son 2 yıla kadar olan şişman, balık etli halinden nasıl kurtulduğu. Dilerseniz sözü fazla uzatmadan Ezgi Mola nasıl kilo verdi, neler yapmış ve zayıflamak isteyenlere önerileri neler hep birlikte inceleyelim.

Ezgi Mola Nasıl Zayıfladı?

Ezgi Mola kilolu hali ile kamera önünde sorun yaşamasa da gerek hayranları gerekse yakın çevresinin çok güzel bir yüzü olduğunu sürekli duysa da hep “ama” kelimesinin kullanılmasından ve sağlık endişeleri yaşamasından dolayı zayıflama kararı aldığını söylüyor.

Kendini bildiğinden beri kilolu olduğunu belirten Ezgi Mola, köpekleri ile sahilde yürürken kısa sürede 4 kilo verdiğini, bunu görünce de spora başlamaya karar verdiğini söylüyor. Kendi bildiği yöntemlerle yaptığı spor, egzersiz hareketleri ile 3 kilo daha verip, toplamda 7 kilo zayıflamış.

Diyetisyenlerle arasının pek de iyi olmadığını söyleyen Ezgi Mola, 7 kilo verdikten sonra kilo vermesinin duraklaması sebebiyle, kalan kilolarını vermek için diyetisyen Yelda Kahvecioğlu’na gittiğini ve sağlıklı beslenmenin sırrını öğrendiğini söylüyor.

Güzel oyuncu sağlıklı beslenme planını genel olarak şu şekilde özetliyor. Güne mutlaka kahvaltıyla başlıyormuş ve kahvaltının günün en önemli öğünü olduğunu da altını çizerek belirtiyor.

Öğle yemeklerinde sebze türü, akşam yemeklerinde protein içeriği zengin, et, tavuk, balık ağırlık besleniyormuş. Aralarda ise fındık, badem, ceviz içi, kuru kayısı, kuru incir gibi besinlerle geçiştirip, açlık hissini ve özellikle tatlı ihtiyacını bu şekilde bastırıyormuş.

Yine su içmenin önemine vurgu yapan güzel oyuncu, diyete başlamadan önce çok fazla su tüketmediğini ama Yelda Kahvecioğlu ile tanıştıktan sonra günde 2-2,5 litre arasında su tükettiğini ifade ediyor.

Bunun dışında mümkün olduğunca her gün 45-50 dakika köpekleri ile birlikte yürüyüş yaptığını ifade ediyor. Ezgi Mola nasıl zayıfladı, nelere dikkat etti açıklamaya çalıştık. Uyguladığı beslenme programı ile toplam kaç kilo verdi ve örnek diyet listesine dair detaylara daha yakından bakalım.

Ezgi Mola Kaç Kilo Verdi?

Ezgi Mola Nasıl Kilo Verdi

Ezgi Mola Kaç Kilo Verdi

Yukarıda Ezgi Mola nasıl zayıfladı konusunda da bahsettiğimiz üzere kendi başına toplamda 7 kilo veren Mola, diyetisyen eşliğinde 2 ayda 8 kilo verme başarısını göstermiş.

Toplamda 15 kilo veren güzel oyuncu, 69 kilodan 54 kiloya, 44 bedenden 38 bedene düştüğünü ifade ediyor. 27 beden kot giydiğine inanamadığını ama çok mutluluk verici bir şey olduğunu da gururla söylüyor.

Ezgi Mola Kilolu Hali

Aşağıda oyuncunun eski hali ile alakalı birkaç resme yer vermenin, kilo vermek isteyenlere motive kaynağı olacağına inanıyorum. Hemen altında ise son hali ile vermiş olduğu ve sosyal medyada paylaştığı birkaç fotoğrafı görebilirsiniz.

Ezgi Mola Şişman Hali

Ezgi Mola Kilolu Hali

Kilolu hali, şişman hali

Ezgi Mola Eski Hali

Zayıf Hali

Kilo Verdikten Sonra

Zayıflamış Hali

Ezgi Mola Son Hali

Ezgi Mola Diyeti Örnek Diyet Listesi

Ezgi Mola Diyeti içerisinde yapmanız gereken sağlıklı besinler tüketmek. Bunlar da elbette protein ve sebze ağırlıklı besinler. Öğünlerinde protein ve sebze yemeği yemeyi tercih eden Mola, ara öğünlerinde ise ayran, badem, kuru kayısı gibi yiyecekler tüketmeyi tercih ediyor.

Sabah Kahvaltıda;

 • 1 dilim az yağlı beyaz peynir; 60 kalori
 • 2 dilim kepek ekmek; 110 kalori
 • Domates, salatalık ve bol yeşillik; 40 kalori
 • 5 zeytin; 25 kalori

Toplam; 225 kalori

Ya da

 • 1 bardak yarım yağlı süt; 94 kalori
 • 3 kaşık yulaf ya da müsli; 105 kalori
 • 1 adet ceviz içi; 33 kalori

Toplam; 232kalori

Ara Öğün;

 • 5 badem; 60 kalori
 • 1 bardak ayran; 57 kalori

Toplam; 117 kalori

Öğle Yemeği;

 • 3 köfte büyüklüğünde tavuk, balık ya da et; 150 kalori
 • 1 dilim kepek ekmek; 55 kalori
 • 1 bardak ayran; 57 kalori
 • Zeytinyağlı mevsim salata; 59 kalori

Toplam; 321 kalori

Ara Öğün;

 • 2 adet kuru kayısı; 50 kalori
 • 1 adet kuru incir; 50 kalori
 • 1 adet ceviz içi; 33 kalori

Toplam; 133 kalori

Akşam Yemeği;

 • 1 kase yağsız light yoğurt; 110 kalori
 • 1 porsiyon sebze yemeği; 180 kalori

Toplam; 290 kalori

Tüm Gün Toplam; 1318 kalori

Ezgi Mola diyeti, günlük 1200-1300 kalorilik beslenme programından oluşmaktadır. 1 haftalık sağlıklı diyet listesi programlarımıza göz atmak için aşağıdaki linkleri takip edebilirsiniz.

1200 kalorilik diyet / 1300 kalorilik diyet

Ezgi Mola Diyeti Yapanlar için Öneriler

Her gün düzenli olarak 1 saat tempolu yürüyüş yapmayı alışkanlık haline getiriniz.

Her gün 2 litre su içiniz. Özellikle yemeklerden önce 2 bardak su içmeye özen gösteriniz. Bu şekilde öğünlerinizde daha az yiyeceksiniz ve dada hızlı kilo vereceksiniz.

Yeşil çay kilo vermekte oldukça etkilidir. Bu nedenle günde 3-4 fincan şekersiz yeşil çay tüketiniz.

Kahvaltınızı erken saatte yapmaya çalışınız. Bu şekilde tüm gün ki beslenmeniz çok daha düzenli olacaktır.

Ezgi Mola Kaç Yaşında, Boyu, Kilosu ve Merak Edilenler

Gerçek Adı: Ezgi

Soyadı: Mola

Mesleği: Oyuncu

Doğum Tarihi: 29/03/1983 yılı

Yaşı: 36 yaşında

Boyu: 163 cm

Kaç Kilo: 54 kilo

Saç Rengi: Koyu kahverengi

Göz Rengi: Kahverengi

Evli Mi: Değil

Sevgilisi: Yok

Nereli: İstanbul

Burcu: Koç burcu

Sosyal Medya Hesapları:

Instagram Hesabı: www.instagram.com/ezomola

Twitter Hesabı: twitter.com/ezgimola

Facebook Hesabı: www.facebook.com/ezgimolaofficial

Ezgi Mola Kimdir? Kısa Biyografisi

1983 doğumlu Ezgi Mola, 2000 senesinde Akademi İstanbul’a kayıt olarak ilk oyunculuk eğitimine adım atmıştır. Akabinde Kartal Tibet tarafından henüz 20 yaşında iken Karate Can dizisi ile izleyicilerin karşısına çıktı.

Daha sonra, Müjdat Gezen Sanat Merkezini kazanıp 4 yıl, Aydoğan Temel’ den de 2 yıl boyunca eğitim aldı ve oyunculuk konusunda kendini oldukça geliştirdi. Yine Aydoğan Temel önderliğinde gerçekleştirilen “Çürük Elma” adındaki tiyatro oyunuyla gerçek anlamda oyunculuğa adım atan Ezgi Mola, sergilediği performansla yapımcıların dikkatlerini üzerine çekmeyi başladı.

2005 senesinde Beşiktaş Kültür Merkezi Atölyesine giriş yapan Mola, aynı yıl Kanal D ekranlarında yayınlanan “Hırsız Polis” dizisi ile izleyiciler tarafından tanınmaya başladı.

Gösterdiği başarılı oyunculuk performansı ona 2006 yılında ilk sinema filmi olan “Hayatımın Kadınısın” da rol almasına neden oldu. Bu film Ezgi Mola’nın hayatını tamamen değiştirdi. Çünkü hayali olan ve ekol olarak gördüğü Türkan Şoray ile birlikte aynı filmde oynamıştı. Dahası, bu filmde gösterdiği performans ona 2007 yılında en iyi yardımcı oyuncu ödülünü kazandırmış ve sahnelerin aranan yüzü olmasına sebep olmuştu.

Ezgi Mola Filmleri

2006 yılı: Hayatımın Kadınısın / Hokkabaz ve Organize İşler

2010 yılı: Veda

2011 yılı: Dedemin İnsanları ve Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi

2012 yılı: Pazarları Hiç Sevmem

2013 yılı: Patron Mutlu Son İstiyor / Soğuk / Sen Aydınlatırsın Geceyi / Celal ile Ceren

2016 yılı: Kocan Kadar Konuş ve Kocan Kadar Konuş: Diriliş

2018 yılında ise: Kelebekler ve Aydede filmlerinde oynadı.

Ezgi Mola’nın Oynadığı Diziler, TV Projeleri

2003 senesinde: Sultan Makamı / Kanal D

2004 senesinde: Görünmez Adam / ATV

2005 senesinde: Hırsız Polis / Kanal D

2007 senesinde: Senden Başka / ATV

2008 senesinde: Sınıf / Show TV

2009 senesinde: Canım Ailem / ATV

2011 senesinde: Bir Ömür Yetmez / Star TV

2012 senesinde: Kötü Yol / Kanal D

Konu Hakkında Yorum Yapmak İster Misin?