Lahana Çorbası Diyeti İle 7 Günde 5 Kilo Hayal Değil

Lahana çorbası diyeti ile 7 günde ortalama 5 kilo vermek hayal değil. Evet yanlış duymadınız. Gerçekten lahana diyeti işe yarıyor.

7 günlük lahana diyeti yapanlar, 8.günde uyguladıkları bu diyet ile baskülün yanlış tarttığını düşünebiliyor. Kesinlikle baskülünüzden emin olabilirsiniz lahana diyeti yapanlar ve beslenme uzmanları lahana çorbası diyeti ile bu kiloların verilebildiğini belirtiyor.

Lahana Diyeti
Lahana Diyeti

Özel bir durumunuz varsa veya hızlı bir şekilde kilo vermeniz gerekiyorsa, lahana diyeti size yardımcı olabilir.

Uzun süreli kilo kaybı için uygun olmasa da , lahana çorbası diyeti, uzun süreli beslenme planına başlamadan önce hızlı şekilde kilo vermenize yardımcı olacak az yağlı, yüksek lifli ve düşük kalorili bir diyettir.

Lahana diyeti ilk olarak büyük operasyonlara girecek olan hastalara, ameliyat öncesi hızlı kilo vermesini sağlamak amaçlı geliştirilmiştir. Elde edilen başarıların duyulması ile insanlar zayıflamak amacıyla lahana çorbası diyetini yapmaya başlamışlardır.

Lahana diyeti aynı zamanda “Sacred Kalp Hastanesi” ve “Mayo Clinic” diyeti olarak ta bilinmektedir. İlginç olan şu ki “Mayo Clinic” ve “Sacred Kalp Hastanesi” sistemi ile bu diyetin hiçbir ilgisi yoktur.

Lahana Çorbası Diyeti Sağlıklı mı? Zararları Nelerdir?

Lahana Çorbası Diyeti
Lahana Çorbası Diyeti

Zararları ve Eksi Yönleri:

Lahana diyeti zararları ve eksi yönleri aşağıda sıralanmıştır. Diyetin olası zararları sağlığınızı tehdit edebilir. Uygulamadan önce hekiminize mutlaka danışınız.

  • Katı kuralları nedeniyle besin kısıtlaması mevcuttur. Dolaysıyla vitamin ve mineral eksikliği yaratabilir. Diyet süresince ek vitamin takviyesi önerilir.
  • Diyeti bıraktıktan sonra eski yeme alışkanlığı ile devam edilirse kısa sürede verilen kilolar geri alınır. (Bu nedenle bu diyeti uyguladıktan sonra mutlaka, sağlıklı ve dengeli bir beslenme programı ile devam edilmesi önerilmektedir.)
 • Lahana diyeti çok düşük kalorili bir diyet olduğu için gün içerisinde yorgunluk, baş ağrısı, baş dönmesi gibi yan etkiler görülebilir. Bu gibi zararlı olabilecek sağlık sorunlarında diyeti derhal sonlandırıp hekiminize bilgi veriniz.
 • Lahana tüketimi yoğun olacağından gaz ve şişkinlik şikayetleri görülebilir.
 • Her gün lahana çorbası ve kısıtlı yiyecekleri tüketmek sıkıcı olabilir. Aynı zamanda çok sevdiğiniz yiyecekleri tüketememek yoksunluk duygusu adı verilen duygu durum bozukluklarına neden olabilir.
 • Bağışıklık sisteminin zayıflamasına ve hastalıklara yakalanma riskini yükseltebilir.
Lahana Diyeti zararları
Lahana Diyeti Sağlıklı mı

Faydaları ve Artı Yönleri:

 • Kısa süreli ve hızlı kilo verdirir.
 • Hafta boyunca programda listelenen yiyeceklerin çoğunu istediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Lahana çorbası diyeti ile kilo verenler bu diyetin en çok bu yönünü seviyor.
 • Alışveriş yapmak için uzun bir liste yapmanıza gerek yok. Maliyeti düşük ekonomik bir diyet.
 • Egzersiz yapma mecburiyeti yok.
 • Zorluk derecesi orta seviyede.
 • Sağlıklı bir yiyecektir. İçeriğinde yoğun C vitamini ve lif barındırır.

Lahana Çorbası Diyeti Nasıl Yapılır?

Lahana Çorbası Diyeti Nasıl Yapılır
Lahana Çorbası Diyeti Nasıl Yapılır

DİKKAT! Aşağı da vereceğimiz 7 günlük planı uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Hekiminiz sağlığınız açısından herhangi bir risk görmüyor ise lahana çorbası diyetini 7 günden daha uzun süre devam ettirmeyiniz. Tekrar uygulamak istediğinizde bu diyetin üzerinden en az 15 gün geçtiğinden emin olunuz. Şimdi 7 günlük lahana diyeti nasıl yapılır? Gelin hep beraber inceleyelim.

Lahana çorbası nasıl yapılır bilmiyorsanız. Diyet lahana çorbası tarifi adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Lahana Çorbası Diyet Listesi

1.GÜN

İlk günümüzde muz hariç tüm meyvelerden istediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Karnınız acıktığında lahana çorbanızdan dilediğiniz kadar içebilirsiniz. İlk gün sadece meyve ve çorba tüketiyoruz. Ayrıca günde 8 bardak su tüketmeye özen gösteriyoruz.

2.GÜN

2.gün lahana çorbası diyeti 1.günden farklı olarak meyveyi yasaklamaktadır. Fakat dilediğiniz kadar nişasta içermeyen yeşil yapraklı sebzeleri çiğ veya pişmiş olarak tüketebilirsiniz. Yine acıktığınızda sınırsız lahana çorbası içebilirsiniz. Akşam yemeğinde ödül olarak fırında tereyağlı 1 adet patates var. Günlük 8 bardak su içmeyi yine unutmuyoruz.

Lahana Çorbası Diyeti Tarifi
Lahana Çorbası Diyeti Tarifi

3.GÜN

Bugün size bir iyi bir kötü haberimiz var. Önce iyi haberle başlamak istiyorum. 1. Günde yasaklanan sebze ile 2. Gün yasaklanan meyveleri bugün birlikte yiyebileceksiniz. Yani istediğiniz kadar meyve, istediğiniz kadar sebze ve içebildiğiniz kadar lahana çorbası serbest. 8 bardak su içiyoruz değil mi?

Kötü haber ise; Bugün patates yok ☹ Meyvelerden muz ve sebzelerden nişastalı olanlar yasak.

4.GÜN

Lahana çorbası diyeti 4.gününde sizlere sürekli yasakladığı yasak meyveyi ödül olarak sunuyor. Dilediğiniz kadar muz yiyebilir, açlık hissettiğinizde çorbanızdan doyana kadar içebilirsiniz. Su tüketimi 8 bardak

5.GÜN

Sanırım lahana diyeti ile zayıflayanlar en çok bugünü seviyor. Çünkü bugün 565 grama kadar sığır eti, balık, derisi alınmış hindi veya tavuk eti tüketebiliyor. Yine gün içerisinde 6 adet orta boy domates serbest, üstelik sınırsız lahana çorbası ile tok yatıp dinç kalkacağız 😊 Vücudumuzdan ürik asidi temizlemek için bugün 8-10 bardak su içmeyi asla unutmuyoruz.

6.GÜN

Lahana çorbası diyeti 6.gününde önceki günlere nazaran daha çok protein ve sebze ağırlıklı beslenmeyi içeriyor. Bugün 565 grama kadar sığır eti, kuzu eti, balık eti, derisi alınmış hindi veya tavuk eti ile birlikte sebze tüketimine de izin veriyor.

Özellikle yeşil yapraklı sebzeler tercih edilmeli. Yanı sıra 2-3 porsiyon lahana çorbası içtiğinizden emin olun. Patates, fasulye, bezelye veya mısır tüketimi yasaklılar listemizde. 8 bardak su bu diyetin en önemli unsurudur. Kesinlikle atlamayın.

Lahana Diyeti ile kilo verenler
Lahana Diyeti ile Zayıflayanlar

7.GÜN FİNAL

Son gününüzde, 3 öğünden fazla olmamak kaydı ile her öğünde 3-4 yemek kaşığı esmer pirinç tüketebilirsiniz.

Yeşil yapraklı sebzeler serbest, ancak bezelye, mısır, fasulye veya patates yine yasaklı yiyecekler. Son gününüzde en az 3 kez lahana çorbası ve 8 bardak su içtiğinizden emin olun.

Tebrikler! 7 Günlük lahana çorbası diyeti yapanlar arasına katıldınız. 1 haftalık lahana diyeti kurallarına uygun sürdürüldü ise yarın tartıda 4-5 kilo daha hafiflediğinizi göreceksiniz.

Lahana diyeti ile birlikte 1 haftalık sağlıklı çorba diyeti uygulamasını karışık olarak sürdürebilirsiniz.

Lahana diyeti yapanlar, lahana çorbası ile kilo verenler konu altındaki yorum alanından diyet ile ilgili tecrübelerini paylaşırsa yayınlamaktan mutluluk duyarız. Lahana diyeti ile zayıflayanların yorumları bu diyeti uygulayacak olan başka kişiler için referans olacaktır.

Yorum yapın