Mayasız Beslenmeye Çalışmak

Beslenmede Yeni Trend: Mayasız Beslenmeye Çalışmak

Hamur işleri,  hayatımızın ister istemez bir parçası haline geliyor.  Hamur işleri ne yazık ki kilo alımlarının daha fazla artmasına yol açmaya neden oluyor. Sadece fiziksel açıdan değil psikolojik anlamda da olumsuz yönde etki altına almaya neden olur. Bazı besinler, metobolik sorunlara bağlı olarak tam manasıyla sindirilemediği haller olabilir. Bunun  temel  sebebi mayalı  gıdalara çok fazla duyarlı olmanızdan kaynaklı olduğunu söylememiz gerekir. Özellikle son döneme bakıldığı zaman gıda intolerans testlerine karşı duyarlılığın her geçen gün daha fazla artmaya başladığını söylememiz gerekir. Pek çok danışan artık bu yola başvurarak beslenmeyle ilgili olarak düzene girmek istedikleri de olabiliyor. Halkımızda mayaya karşı inflorensın çok yüksek düzeyde olduğunu söylememiz gerekiyor. Çünkü hayatımızdan mayalı pek çok besinleri bir türlü eksik edemiyoruz. Doğal  olarak bu durumda kilolarımızın kapımızı çalmasına neden oluyor. Metobolik besinler, sindiriminde ister istemez daha zor hale gelmesine tetiklemeye neden oluyor. Besinlerimizin bir kısmı sindirilebilirken bir kısmı da henüz sindirilemeyecek bir aşamada olabiliyor. Genelde tüketmiş olduğumuz besinlere bakıldığı zaman ise sindirimin en az 3 ve 24 saate kadar sürdüğünü söylememiz gerekir.

Vücudumuzun hangi besinlere infloransı var mutlaka bilinmesi gereken konulardan biri olarak ön plana çıkar. Bu tür yüksek oranların ortaya çıkması da beraberinde bir kısır döngünün açığa çıkmasına sebebiyet vermeye başlayacaktır. Bireylerin beslenme düzenlerini  daha düzenli hale sokmaları, kilo alımını  dengede tutmaya yardımcı olmaya başlayacaktır. Bireylerin beslenme düzenlerini en iyi seviyede tutmaya başladığınız zaman kilo alımının istenen ayarda olmasını sağlamaya başlarsınız.

mayasiz-beslenmeye-calismak

Maya Ne İşe Yarıyor?Kilo Almaya Neden Olur Mu?

Mayaların farklı tiplere sahip olan çeşitlerinin olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Bu sayede sizlerde hangisini isterseniz isteyin çok kolay şekilde satın almaya başlayabilirsiniz. Maya,  ekmeğin yanı sıra hamurlu pek çok  atıştırmalıkların hazırlanması sırasında da ihtiyaca dönüşerek kullanılır. Mayanın içerisinde aynı zamanda B vitamini yer alır. B vitamin dendiği zaman ise diğer kaynaklarına bakıldığında tam tahıl, balık, et, yumurta, kuru yemiş ve koyu yapraklı yeşil sebzelerin yer aldığını söylememiz gerekir. Tüm bu besin grupları da sağlıklı şekilde beslenmenize yardımcı olmaya neden olacaktır. Mayasız bir yaşam sürmeyi imkansız gibi düşünmeyin. Mayasız beslenmek mümkün olurken, burada önemli diyebileceğimiz konulardan biri mayanın sağladığı bileşenleri sağlayan başka bileşenlere başvurmanız olacaktır.

Maya İçeren Besinler Hangileridir?

Diyet listeniz içerisinde olmaması gereken maya içeren besinler konusunda mutlaka bir bilgi sahibi olmaya başlamanız gerekiyor. Kek, poğaça, ekmek, pizza hamuru, kraker ve hazır büskivülere bakıldığı zaman ise içeriğinde mayanın yer almış olduğunu söylememiz gerekiyor. Aynı zamanda bira ve diğer içki türlerinde de maya fermasyonu söz konusudur. Bu sebepten dolayıdır ki  mayayı hayatınızdan  eksik etmemeniz adına saymış  olduğumuz besinleri diyet yaparken yer vermemeniz son derece önemlidir. Daha fit bir görünüm içerisinde olmanız adına kolaylık sağlamaya neden olacaktır.

maya-iceren-besinler

Mayasız  Kilo Vermek Mümkün Müdür?

Kadın ve erkek fazla kilolarından çok fazla müzdarip bir haldedir. Kilolarından kurtulmak adına yaptıkları en önemli adımlardan biri de doğru beslenme şeklini uygulamaya başlamak  olacaktır. Bu sayede istedikleri ideal kiloya en kısa süre içerisinde kavuşmaya başlayacaklardır. Kilolarınıza artık dur demek adına doğru beslenme şeklini kendinize baz almalısınız. Bu sayede en kısa zaman zarfı içerisinde hedeflediğiniz kiloya kısa süre içerisinde ulaşmaya başlamanız mümkün hale dönüşecektir. Mayasız  diyet tariflerine başvurarak görünümlerinizin daha da güzel hale dönüşmesini sağlar ve kendinize özgüven duymaya başlarsınız.

Yorum yapın