4 Günlük Salata Diyeti ile  Formunu  Koru

 Salata diyeti ile istediğin forma  anında sahip ol.  Kendinizi daha güzel görmek istiyorsanız o zaman salata diyeti uygulamaya başlamalısınız.

Formunuzu korumak adına salata, büyük bir kilit unsur oluşturmaya neden oluyor. Salatanızı çok kalori içerecek şekilde hazırlamamaya dikkat edilmelidir. Eğer ki doğru hususlara dikkat edilirse hem formunuzu korumuş olur hem de kilo alımını durdurmayı başarmış olursunuz. Ayna karşısına geçtiğiniz zaman ise görüntünüzün muhteşem şekilde olması sizleri olumlu yönde etkilemeyi başaracaktır. Bu sayede sizlerde kendinizin  dış görünüş açısından bakıldığı zaman daha güzel görecek ve kendinize karşı da özgüven duymaya başlayacaksınız. Toplamda 4 gün boyunca salata diyetini yaparak formunuzu daha iyi şekilde korumayı başarabilirsiniz.  Hedeflediğiniz ideal kiloya da en kısa süre içerisinde ulaşma şansına sahip olursunuz. Bu konuda elimizden geldiğince kusursuz bir şekilde çalışma sunulmaya devam edilir. Yeşil salata, en iyi diyet seçeneklerinden biridir. Fakat yeşil salatayla nasıl doyacağım gibi kara kara düşünmeye başlayabilirsiniz.

Yeşil salatayı tüketirken önemli diyebileceğimiz ayrıntılar arasında ise mutlaka 1 saat boyunca yürüyüş yapılmasına dikkat edilmelidir. Günlük 1 saat yürüyüş yapmanız bile fazla kilo alımını durdurmaya neden olacaktır. Akşam 8’den sonra ise ne yiyeceğim gibi düşünceler içerisinde de  olabilirsiniz. Akşam menünüz içerisinde yalnızca light yoğurt ve şekersiz çay olmasına  dikkat edilmelidir. Bu diyeti yapacak olan kişiler için sağlık yönünden bir uyarı yapmak isteriz. Özellikle bu diyeti yapmayı düşünen kişilerin doktora danışmadan kesinlikle uygulamaması gerektiğini söylemeliyiz.

Yeşil Salata  Diyeti Uygulanışı Nasıldır?

Birinci Gün  Diyet Programımız:

Birinci gün gelip çattığında hangi metotları uygulamamız gerektiği önemlidir. İlk gün 200 gram kadar hem yağsız hem de tuzsuz peynir, salata, yeşil roka ve marul salatamızı güzelce hazırlamaya başlıyoruz. Kısaca mevsim sebzelerinden oluşan harika salatayı hazırlayarak ortaya daha lezzetli bir salatanın ortaya çıkmasını sağlamış olursunuz.

Göbek Marul Salatası Nasıl Yapılır
Peynirli Göbek Marul Salatası

İkinci Gün Diyet Programımız:

Salata diyeti yapacak kişiler ikinci günde aynı şekilde düzeninden şaşmadan devam etmelidir. Eğer ki kafanıza kilo vermeyi koyduysanız o zaman dikkat etmeniz gereken en önemli kilit noktalarından biri de düzenli şekilde uygulamaya koyulmanız olacaktır. 200 gram tavuk,  domates, küp peynir ve biberi salata içerisine koyabilirsiniz. Fakat burada önemli olan konulardan biri de seçeceğiniz peynir  olacaktır. Peyniriniz yağsız ve aynı zamanda da tuzsuz olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Tavuklu salata diyet
Tavuklu Diyet Salata

Üçüncü Gün Diyet Programımız:

200 gram süzme peyniri salatamız içerisinde dahil edebiliriz. Salatanın içerisine aynı zamanda peynirin haricinde domates, salatalık, turşu ve biber eklemesi yaparak tüketebilirsiniz. Zaten üçüncü güne geldiğimiz zamanda bünyeniz artık salata yemeye alışkın hale gelecektir. İlk iki gün boyunca salata diyeti yaparken zorluk yaşayacak ve sonraki günlerin ise sizin açınızdan daha güzel şekilde devam ettiğini göreceksiniz.

Yunan Salatası
Yunan Salatası

Dördüncü Gün Diyet Programımız

Yeşil salata diyet için  dördüncü gün son günümüz oluyor. Şu aşamaya kadar her gün düzenli olarak diyetlerini uygulamaya devam eden kişiler aslında başarıya ulaşmış görülüyor.  Zaten 4 gün boyunca salata diyetinizi uyguladığınız zaman ise günden güne daha da fazla  zayıflamaya başlayabilirsiniz. Dördüncü güne geldiğimiz zaman ise 200 gram kadar beyaz peynir salatamızda  yine yerini almaya devam edecek. Peynir haricinde yine aynı şekilde salatamızı süslemeye yardımcı olacak malzemeler içerisinde domates,  salatalık, biber olacaktır. Dördüncü gün bittikten sonra ise tartıya çıkarak ne kadar kilo vermiş olduğunuzu da görebilirsiniz. Hedeflediğiniz kiloya bundan sonra adım adım ilerlemeye başlamış olursunuz

Taze Enginar Kalbi Salatası
Enginar Kalbi Salatası

Enginar Kalbi Salatası Tarifi Nasıl Yapılır? Kaç Kalori?

Yorum yapın